Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kedves kririkusok! Ne csak...

Kedves kririkusok! Ne csak szidjatok hanem írjatok már végre egy tökéletes étrendet fogyókúrára!?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan osztják meg itt hogy miket esznek bizonyos napokon, és mindenki csak szidja a kérdezőt hogy ez így nem jó az úgy nem jó,ez kevés az sok,de nem tudnának leírni egy általuk helyesnek vélt napi menüt és mennyiségét!

Ja és olyan étrendről beszélek ami nem villám fogyókúrás,amit csak pár hétig-hónapig kell tartani,hanem amit egy egész életen át lehet tartani! És mind ezt általában olyan emberkéknek kellene tanácsolni akik addigi életükben sok édességet és"szénhidrátdús" ételeket ettek. Mert szetintem a váltás nem megy olyan könnyen...itt meg már azért is szídnak ha valaki megeszik egy gyümölcsjoghurtot,holott sokkal jobb mint ha egy csokit tömne mint azelőtt.


2011. máj. 20. 16:40
1 2 3
 11/21 °:Amigo:° ***** válasza:

Ez nem besavanyodás, anyukám !

Nekem az a munkán -azért kapok pénzt, hogy lefogyasszam azt, aki LE AKAR fogyni. Ehhez én megszabom, mit ehet, mikor és milyen edzésmunka kell. Ha betartja, akkor lefogy, ha nem akkor úgy marad....ez az ő dolga és csak rajta múlik.

Elmondom neked, hogy 99% -ban betartják :-)))


A bodybuilder.hu oldal valóban elég gáz, az idézett étrendet NEM ők írták, csak ott van egy tápanyag-kalkulátor, amit bárki használhat és nagyon hasznos amúgy -annak aki ért hozzá.

Ha te túrórudival tudsz diétázni, (és fogysz is), az csak azt bizonyítja, hogy előtte még sokkal rosszabbul kajáltál, amihez képest a túró rudi is diétás étrendnek számít.

Akik hozzám jönnek, -főleg a hölgyek- viszont általában évek óta diétáznak ,koplalnak sikertelenül. Az ő szervezetük csak egy szigorú, átfogó életmódváltásra reagál, amit úgy kell elképzelni, hogy élettani szinten (pl. hormonrendszer) kell kezdeni a rendberakást. Rosz inzulinérzékenységgel, Leptin -intoleranciával és alulműködő pajzsmiriggyel (ezek a "csoda" diétájuk következményei) nem tehetik meg, hogy nem azt teszik -és eszik- amit én mondok.

Ezeknek az embereknek bizony tilos (átmenetileg) a fruktóz és laktóz tartalmú élelmiszerek fogyasztása -így bizony a joghurt és a gyümölcs is !

2011. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

tegnap 09:40

Tudom, hogy belém szerettél, ennyire képet akarsz, de itt sem rólam van szó, hanem megint arról hogy nem fogjátok fel, nem mi akarunk lefogyni, hanem akik képet raknak fel és tanácsot kérnek. Mi pedig elmondjuk azt, ami 100%osan működik. De sajnos nem vagytok képesek felfogni. Én megehetek egy túrórudit, mert nem nekem vannak magammal problémáim.

2011. máj. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

GregX válasza:


tegnap 09:40

Tudom, hogy belém szerettél, ennyire képet akarsz, de itt sem rólam van szó, hanem megint arról hogy nem fogjátok fel, nem mi akarunk lefogyni, hanem akik képet raknak fel és tanácsot kérnek. Mi pedig elmondjuk azt, ami 100%osan működik. De sajnos nem vagytok képesek felfogni. Én megehetek egy túrórudit, mert nem nekem vannak magammal problémáim.


Persze hogy 100%osan működik!De vajon ki tudja amid ezt szigorúan betartani?Szerintem még ti sem! Meg az étrend sem egyértelmű amiket itt mindenki ír össze vissza,már olvastam hogy a natúr joghurt sem jó,az abonett sem,a tk kenyér sem,a zab sem! Akkor miégis mi a jó élet?????

Te se egyél túrórudit mert elhízol!XD

Viccet félretéve...nemár hogy nem lehet megenni hetente egy gyümölcsös joghurtot meg egy túrórudit vazze!!! Én még csokit is eszek,sőt ma egy palacsintát is fogok és mégis szépen fogyok!! Persze minden nap edzek 1 órát hétköznap meg nincs nasi. Ennyi!

2011. máj. 22. 10:52
 14/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, amiket itt általában mondunk egy jól felépített alap, ami tuti működik. Arra, hogy személyre szabottan egy teljes, minden napra összeállított étrendet összeállítson bárki itt nincs lehetőség. Ha valaki erre vágyik és ráadásul dicsérő szavakra is, az menjen el egy személyi edzőhöz és fizessen óránként jó pár ezer ft-t. Ingyen senki nem fog összeállítani ilyet.

Én ehetek túrórudit, mert nem engem zavar, hogy elhízok vagy hogy fogynom kéne :D

De ez a csak egy kis ez, csak egy kis az dolog hamar átcsap abba, hogy még egy kicsi belefér, csak még egy kicsi. Nekem ne mondd mit lehet betartani és mit nem. Tömegelésnél amikor már öklendezel a kajától, de le kell nyomni az sokkal nehezebb mint nem megenni egy joghurtot hidd el.

Azt is látom, hogy sokan írnak már mindenfélét össze vissza, de mindenhova nem lehet beírni és kijavítani őket.

2011. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 °:Amigo:° ***** válasza:

Na egy utolsó infó tőlem, mert látom nem tudtok mit kezdeni azzal, amit írok :-)

Csoki, palacsinta, sütike....csak egyszer...és nem hízlal.

Ok.

Nem hízlal, ha megeszel egy 500 Kcal -ás süteményt és azt le is mozgod. Ebben igazad van (kérdezőnek)

Nem a kalóriatartalmával van probléma.

Egy lelassult anyagcseréjű ember, akinek a szervezete "raktározó üzemmódban" működik, szerinted mit fog reagálni a hirtelen megugró inzulinszintre ?

Az inzulin a tápanyagok raktározását segíti, diétában alap, hogy egyenletesen alacsony szinten tartsuk.

Erre te betolsz 30-40 gramm cukrot (magas GI) és 10-20 g. zsírt (ezek együtt vannak jelen mindíg az édességekben).

Na kérlekszépen a hirtelen megugró inzulinszint ezt akkor is elraktározza, ha egész álló nap semmi mást nem eszel !

Ráadásul az inzulincsúcsot hirtelen leeső vércukor szint követi, amitől éhes leszel.

Ha minden "jól" megy, estére már kopognak a szemeid az éhségtől és felzabálod a hűtő tartalmát, ami lefekvés előtt nagyszerű mulatság :-)))

Ha nem, akkor a vércukorszint magas marad -ez azt jelenti hogy érzéketlen vagy az inzulinra, ezért a hasnyálmirigy egyre többet termel abból....

Na így leszel cukorbeteg.

NE azt nézd, hogy amit eszel, az hízlal -e!

Mögé kell nézni a dolgoknak, az élettani hatásait figyelembe venni, mert egy olyan örvénybe kerülhetsz így amiből nagyon nehéz lesz kiszállni ill. visszafordítani a folyamatokat.

Akkor már tényleg szakemberre lesz szükséged.

Gyűjtsd a pénzt ! :-))))

Nekem is meg kell élnem valamiből :-D

2011. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Na ez egy frankón korrekt válasz volt! De tényleg,csak kár hogy a fogyni vágyó emberek 98%-ának fogalma nincs erről,ahogy nekem se. Idióta ez a fogyókúra...Mióta ilyen bonyolult ez? o_O kb nekem most ment el tőle a kedvem és lehet hagyom a fenébe.
2011. máj. 22. 17:51
 17/21 anonim ***** válasza:
a cukorbetegeknek épphogy nincs inzulin nem az hogy még túl sok is van belőle.
2011. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 °:Amigo:° ***** válasza:

Utolsó!


2-es típusú (szerzett) cukorbetegségről beszéltem.

Amit Te mondasz az 1.-es típusú, ami gyerekkorban alakul ki.

" -es típusnál az inzulin-receptorok érzéketlensége miatt több inzulinra van szükség, ennek hiányában a vércukor szint magas marad.

2011. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
a kettes meg az hogy valamit termel a hasnyálmirigy de korántsem eleget... ott is kevés van inzulinból, ezért magas a vércukorszint, sajnálom,de ez így van
2011. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

feladja a küzdelmet:


Az éveken át tartósan magas inzulinszint, pontosabban étkezésenként egy-egy hatalmas inzulinhullám miatt a sejtek védekezni kezdenek a beléjük pumpált túl sok cukor ellen, és kialakul az inzulinrezisztencia, vagyis a sejtek ellenállnak az inzulin sejthártya nyitogató kísérleteinek. Ám mivel az agy érzékeli, hogy a vérben ott a sok cukor, utasítja a hasnyálmirigyet, hogy még több inzulint termeljen, a sejtek viszont egyre jobban ellenállnak. Egy ponton azonban a hasnyálmirigy feladja a küzdelmet

2011. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!