Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék hatékonyan lefogyn...

Hogy tudnék hatékonyan lefogyni? 20 kilótól szeretnék megszabadulni

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és már eléggé zavar, hogy nem tudok lefogyni... próbálkoztam már sok mindennel, de nem voltam kitartó... 20 kilót akarnék, mivel úgy gondolom, hogy az ideális lenne, most 80 kiló vagyok, 156 cm, szép az arcom, csak a testemmel nem vagyok kibékülve...

eddig 5 kilót fogytam a 90 napossal, de azt sem tudtam betartani...

Eddig a legnagyobb sikerem az volt, hogy 75-re mentem le, de bizonyos stressz helyzetek miatt több jött vissza...

A cél, hogy 20 kilót leadnék, az 1 év lenne, mivel szeretnék a 12. végzős tanévemben csinosan menni az érettségi bálba...


Mit tanácsoltok? Járok edzeni is, ha van időm, de most az érettségire készülés sok időmet elvette...

Az a baj, hogy gyakran rám tör a falánksági roham, vagy is, ha van otthon valami, akkor nem bírom megállni...

Gondolkoztam, hogy elmegyek dietetikushoz, de az adott körülmények között ez nem lehetséges egyelőre...


2011. máj. 29. 02:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A 90 napos sz@r, ne csináld. :( Semmi fehérje nincs benne.


Nos, egyél kevesebbet - kb. felét, mint most -, és naponta mozogj. A ch-t ne csökkentsd drasztikusan, mert falásrohamod lesz. Egyél több húst, a hús mellé zöldköretet - ha nem bírsz leállni a krumplival, akkor párold, dinszteld, csinálj pürét belőle, ne süsd, és keveset tegyél a tányérodra. Egyszer-egyszer - mondjuk hetente 1 csík csoki belefér (étcsoki hasznosabb).


Edzésnek meg eleinte jó sok tempós gyaloglás. A jó sok, az napi min. 1 óra, és nem andalogva, hanem gyorsan. Futás lenne a legideálisabb am., de azt egyelőre hanyagold, ilyen súlynál szétcs.eszi az ízületeid.


Ja, és ne add fel egy hónap után, nekem 1 v kellett 10 kg-hoz, de kitartó voltam, és sikerült.

2011. máj. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon fontos a kiegyensúlyozott, csökkentett energiatartamú étrend és a mozgás! Emellett egy pár segítség:

Szedj étvágycsökkentő, telítettség-érzetet növelő tablettákat, pl. Bio CLA+T. Nekem ez bevállt, és még olcsó is. Vagy van az Alli, de ez csak rásegít a kilók leadására, ehhez be kell előbb indítanod a fogyást.

Vannak italporok, turmixok, a tanárom is azokkal leadott olyan 10 kg-ot 3 hét alatt, és tartja a súlyát.

2011. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Saját sztorim:


22 éves lány vagyok. Világ életemben sportoltam (kézilabda), mindig 55-58 kg voltam. Eljött az idő, amikor felkúszott 73-ra. Teljesen bele voltam betegedve, ez az állapot kb 1, 5 éve áll fenn. Mindent megtettem, 90 napos, éhezés, nem ment. Mindig visszajött, teljesen elkeseredtem. És akkor elkezdtem sétálni, majd napi szinten futni. Eleinte (első 1-2 hónapban) semmi változás, de aztán. A csípőmről kezdett lemenni a zsír, lement rólam pár kiló, majd megint megállt. Elkezdtem oda figyelni az evésre. Én mindent eszek, de keveset és többször. Most vagyok 65-66 kg. És tudom, hogy le fog menni, már sikerélményem van és ez erőt ad.


Csak csináld, amit előttem is írtak. Napi mozgás, kevesebb étel és ne túl zsírosat ha lehet. És még 1 dolog. Ne lesd naponta a mérleget. 2-3 hónap múlva örülni fogsz, de ha állandóan nézed, elkeseredsz, hogy még semmi, akkor megint teleeszed magad. Ne tedd. Tapasztalat. Mérd meg most a súlyod. A cm-eket: comb, kar, csípő, derék. Írd le. Kezd el, amit írtun, és mérd meg 2 hónap múlva. Majd meglátod! :)


Sok sikert kívánok!


Krisz 22

2011. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Krisz vagyok:


Még annyit, semmi szert ne szedj, mert az mind baromság, én ráfáztam már azokra. TÖbb megy vissza, mint amennyi voltál. Csak természetesen.

2011. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
59%

Szia!


Én folyamatosan fogyózom...


A 90 napos jó, akkor ha utána nem a régi étrendeddel folytatod az életed... Ha igen, akkor több jön vissza, mint ami lement, úgyhogy inkább felejtsd el. Én végigcsináltam, és le is ment 12 kiló, aztán visszajött 15.


A különböző bogyók, csodaszerek, italporok mind-mind csak viszik a pénzed, és csak időleges hatást érsz el vele. Ezek közül is rengeteget kipróbáltam, a pénztárcám bánta, mert semmi másra nem jók. Úgyhogy ezek is felejtősek.


Körzeti orvosom tanácsához tartom most magam, eddig jól bevált: húst lehet enni, grillezve, sütve - nem zsírban -, és köretként grillezett, párolt, sült zöldséget javasolt. Nagyon ízletesen is el lehet készíteni, és bár az elején nehéz az átállás az ilyen kaják elkészítésére, de utána már napi rutinná válik.

Este már ne egyél ha lehet, ha nassolni szeretnél, egyél meg egy almát.

És a rettegett mozgás... Ne kemény edzésekkel kezd, mint ahogy már előttem valaki nagyon jól leírta. Eleinte inkább tényleg csak sétálgatás, gyalog menj fel a lépcsőn (mondjuk ne a 10. emeletre :-) ), gyalogolj a suliba, este menj el sétálni. Nagyon jó kis edzésterveket is le lehet tölteni a netről, én is onnan szedtem.

[link]


Úgyhogy kitartás, és kívánom, hogy érd el a célod! :-)

2011. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Én is azt tudom tanácsolni, hogy legelőször száműzd a cukrot, csokit, nasikat. Ehelyett ha nagyon rákívánsz, egyél pl aszalt szilvát. Anyagcseréd jó egyébként? Arra nagyon oda kell figyelni, az nagyban hozzájárul a sikerhez. Lehetőleg mindennap "menj wc-re", ehhez sok rostot kell enni, illetve olyan 3 l folyadék naponta. De a folyadék lehetőleg víz legyen, vagy zöld tea, semmi cola, fanta stb, mert azok borzasztóan hízlalnak. Mozgás!!!! Nagyon megtudja gyorsítani a fogyást! Kezdj el gyalogolni, ahogy írták, legyen mondjuk 20-30 perc, aztán hetente növeld, 3-4 hét múlva próbálj meg kicsit kocogni. Ehhez ha viszel zenét nagyon sokat segít(én így csinálom, és imádom:)). Próbálj meg hetente legalább 3-4x mozogni. Reggelire nagyon ügyelj, az fontos!!! Egyél teljes kiőrlésű dolgokat, sovány sajtot, sonkát, és este már kerüld a szénhidrátot ha tudod.

Remélem segítettem!

2011. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

09:30

Vajon miért fogyózol folyamatosan?!?!?! Ilyen ne osztogasson tanácsokat, mert sz@rt sem tud!

2011. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos tanácsokat:)


Szoktam edzeni, futok is, jól megy, csak az a baj, hogy tényleg alig van időm... De most nagyon fontosnak tartom azt, hogy lefogyjak, és mindent elkövetek...

Gyógyszert szedek, pajzsmirigyre vitaminokat, és acai berry-t fogok még szedni...

nem a 90 napos miatt jöttek vissza a kilók, költözés miatt, kicsit stresszes volt, és ettem... akkor 85 lettem, majd a 90 napossal 1 hónapig csináltam, 5 kiló ment le. Azóta tartom, szóval nem ment vissza, de nem biztos, hogy újra próbálom, én is sok rosszat olvastam róla...:(

2011. máj. 29. 14:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél acai berry-t, fogyás szempontjából SEMMIT sem ér.
2011. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem veszed bunkóságnak, hadd kérdezzem meg, hogy ment fel rád az a 20 kiló? Én csak 47 kiló vagyok, 163 cm, és nem szeretnék ezekbe a hibákba beleesni. De ha ebbe te is belegondolsz, te is kiiktadhatod ezeket a hibákat :)
2011. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!