Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kcalt kell bevinni, ha...

Hány kcalt kell bevinni, ha már csak súlyt szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
158cm/46 kg, 14/L vagyok, eddig fogytam 4 kg-ot 3 hónap alatt.Igaz, hogy jó lenne, ha fogynék még 2-3 kg-ot, de az már nem megy sehogy, azt csak koplalással tudnám elérni, mert eddig egészséges táplálkozással próbáltam leadni, de nem ment, koplalni meg nem szeretnék, mert még fejlődök.Sokat mozgok, majdnem minden nap, heti 1x van egy nap, amikor pihenek.4x járok konditerembe, a többi nap pedig futok, vagy kardió edzést csinálok, valamikor még reggel is tornázok.Ma szerintem kicsit sokat ettem, ami nem hiszem, hogy jó súlytartásnak.Igaz, hogy egészséges ételeket ettem ma, de lehet, hogy ettől a naptól csak hízni fogok.Sok zöldséget és gyümölcsöt, pulykamellet, barnarizst, natúr joghurtot, túrót, teljes kiőrlésű kenyeret, teljes kiőrlésű gabonából készült kekszet ettem, habár ettem egy szelet túrós rétest is, mert megkívántam.Kiszámoltam, és ma 2000 kcalt ettem, 110g fehérjét, 230g szénhidrátot, és 70 g zsírt.Szerintem ma még mozgok 40-50 percet.Azért ennél szerintem kevesebb kcalt és szénhidrátot kéne enni.Ja meg annyit, hogy arra gondoltam, hogy heti 1x, amikor nem mozgok, tartok egy zöldség-gyümölcs napot, havi 1x meg egy víznapot.Ez jó ötlet, vagy inkább nem?
2011. máj. 30. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
800-at.
2011. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

E szerint kb. napi 2000-t kell enned, ha heti kétszer-háromszor sportolsz.

A heti egyszeri gyümölcsnap szerintem hülyeség és egészségtelen. Egyél rendesen, még fejlődésben vagy. Nyugodtan ehetsz 200 kcalt, számolgatnod se kell, csak figyelj hogy egészségesen étkezz és sportolj.

2011. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Empire.State.of.Mind ***** válasza:
1932 kcal- tól egészen 2024 kcal- ig, azonban ez csak elméleti érték. Gyakorlatilag, hogyha hetente minimum 3x- 4x intenzíven sportolsz akkor lehet 2500- 3000 kcal is, figyelembe véve azt is, hogy még csak 14 éves vagy, ilyenkor több táplálékra van szükség.
2011. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ilyen magasság és súly mellett tökéletes alakod van,nem kell már semennyit fogyni !! Az jó hogy sportolsz és egészségesen étkezel, de szerintem nem kéne még ezen kívül is arra törekedni hogy leadjál a súlyodból, így is vékonynak számítasz. A gyümölcs és víz napot pedig felejtsd el !
2011. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!