Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valakinek valami egészsége...

Van valakinek valami egészséges/diétás étrendje ami bevált?

Figyelt kérdés

Szeretnék változtatni az életvitelemen, és ehhez hozzátartozna a megfelelő táplálkozás is.

Rengeteg oldalt néztem már ezzel kapcsolatban, de nekem csak egy egyértelmű leírásra lenne szükségem, hogy mit igen és mit ne, mennyit és hogyan, mikor, stb...

Célom, hogy egészségesnek mondható étrendem legyen ami persze nem hizlal. Mellette szeretnék sportolni is.


Van valakinek valami bevált receptje étkezési szokása?

Előre is köszi.


2011. jún. 1. 02:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Van valakinek valami étrendje ami bevált?


Az enyém nagyon egyszerű : fele annyit eszem mint eddig. Két hónapja kezdtem,már 5 kiló lement és még egy csomó pénzem is megmaradt,mert fele annyit költök az ennivalóra ,mint régebben.

2011. jún. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Olvass utána a szétválasztó étkezésnek ( nem ugyanaz, mint a 90 napos diéta, de hasonlít) Nekem bevált, mindent lehet enni, csak nem egyszerre, meghatározott időnek el kell telni a különböző ételfélék elfogyasztása között.
2011. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aha... biztos egészséges egy lavór sült krumpli helyett fél lavórral enni, és biztos jó, ha a hamburgerből a zsemlét reggel eszed, a húst délben és az uborkát este. :)


Kérdező, ne köves diétákat, egyik ezért rossz, a másik azért. LEHET, hogy fogytak vele emberek, de hogy egészségesnek nem egészséges, az bizos.


Mindent kell enni (kivéve műkaják és tartósítószeres cuccok), normális mennyiségben, és aminek lehet, megkeresni az egészségesebb alternatíváját. Pl.

fehér liszt/kenyér/tészta - teljes kiölésű (kenyér csak reggel, este lehetőleg egyik sem)

finomított cukor - méz, finomítalan cukor, gyüm. cukor (minél kevesebb)

só - lehet és kell sózni, de minél kevesebbet

rizs - barna rizs

mindenféle zsíros köretek - kevés barna rizs, bulgur, köles, sok párolt zöldség vagy saláta (ha fogyózol, akkor inkább a saláta, párolt zöldség irányba kell elmenni, az önteteket kerüld, max. saját magad fűszerezett joghurtot tegyél rá)

húsok közül inkább csirke, hal

nasi helyett - kölesgolyó (ha muszáj rágcsálnod), gyümölcs, natúr joghurt gyümölccsel és mézzel

péksütik, csokik, üdítők kerülendők (a 100%-os is, csak a frissen facsart jó)

inni: legjobb a víz, esetleg cukrozatlan tea, mértékkel


Más nem jut eszembe, de a legfontosabbak ezek. Többször egyél keveset, étkezést ne hagyj ki, vacsorázni is kell, csak ne szénhidrátot. Ne éhezz, de csak annyit egyél, hogy éppen jóllakj, dupla adagot csirkéből és salátából sem lehet benyomni.


És: mozgás.

2011. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Igaz, ez nem lesz gyors fogyás, ez nem is diéta, hanem életmódváltás, de nagyon tartós, én egy év alatt dobtam le 20 kilot, elértem a célom, tetszik az eredmény és tartom.

Reggelim mindig tartalmaz teljes kiőrlésű gabonát(ez lehet kenyér/kifli formájában, pászkák/abonett) köles, hajdina, barnarizs, zabpehely-de nem az a cukros, hanem a sima, zabkorpa, kölesgolyók, extrudált buláták.

hozzá eszek valami fehérjét is-ha szendvics akkor csirke/pulykamellsonka, főtt tojás, sajtok(light mozzarella, orda, light kenhető sajtok-medve, tolle stb)

ha szendvics akkor zöldség is társul hozzá, ha zabpehely, barnarizs tejberizsnek megfőzve akkor gyümölcs, és joghurt, vagy tej-én szójatejet iszok, szerintem az jobb


tízórai mindig gyümölcs, kefír, joghurt, ey pohár tej, pár szelet abonett sonkával, zöldséggel, gyümölcsturmix, pár marék olajos magvak, szárított/aszalt almachips, gyümölcs


ebéd: husos-ragus levesek, sárgaborsó, lencse, tojás, paradicsom, gyümölcs, krém, és zöldséglevesek, második az főzelék sovány hussal(csirkemell, comb, pulyka, sertés, marha) halak, tojás, rakott ételek zöldségekkel(pl rakott káposzta, karfiol, öntött spárga) rizs, főtt krumpli, párolt zöldség, savanyú/saláták


uzsonna: joghurt, kefír, gyümölcs, zöldség


vacsora: túró zöldségekkel vagy gyümölccsel, joghurt, kefír, hús, halak, tojás


mellette mozgás, víz/mentes ásványvíz, zöldség, gyümölcslevek


én teljesen kiiktattam a sütiket, chipseket, ropikat, csokikat, zsíros husokat, ételeket, fehérlisztes dolgokat(néha van hogy főzeléket azzal habarok, de 1-2 kanál belefér szerintem, mert azért nincs mindenre pénz)

de nekem ez teljesen megfelelő étrend

ha édesre vágyok, zabpelyhet főzök gyümölccsel, joghruttal, túrót kikeverek gyümölccsel, zabkorpából sütök palacsintát túróval és gyümölccsel töltöm meg, fahéj túróval és citrommal, házi lekvár abonettel, korpovit kekszel, aszalt gyümölcsök, magvak, zabpehelyből sütök kekszet stb


ha sósra vágyok krumplit felszeletelek, tepsibe rakom pici olivaolajjal kikenem, de tényleg picivel, be a sütőbe, addig mártogatóst csinálok-joghurt+kapor+pici ecet+petrezselyem, nagyon finom, vagy paradicsomszószt de azt is házilag, kis sajtot teszek rá(mozzarella pl)

fűszerekkel nagyon jól lehet kombinálni, érdekes ízek jönnek ki meg a gyümölcsökből is.

pl csirkemell roston sütött banánnal/almával és sajttal, ez az egyik kedvencem nagyon finom

tejberizst tudsz főzni barnarizsből és sovány tejből, vagy növényi szójaitalból, hozzá most nagyon finom a friss eperöntett kis citrommal:)

körözötött, tojáskrémet és mindenféle zöldségkrémeket tudsz házilag csinálni, hozzá friss fűszereket használj

2011. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

ma 09:59-es-pedig nem beszéltünk össze:):)

ment a zöld kéz:D

2011. jún. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Most adtam le hat kilót, én csak egyszerűen próbálom mellőzni a kenyeret, és a cukrot.

Enni eszek, de mértékkel.

És mindig egy időpontban.

Na meg napi szinten való mozgás

Én biciklizek

2011. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és hogy ilyen türelmesen leírtátok a tippjeiteket, nagyon hasznosnak találtam őket, azt hiszem a hétvégi bevásárlás után hozzá is látok az étrendem megváltoztatásához. :)
2011. jún. 1. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!