Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vélemény a mai étrendemről?...

Vélemény a mai étrendemről? Testzsírszázalék csökkentés a cél.

Figyelt kérdés

Üdv! Sok az ilyen kérdés, olvasgatom őket egy ideje, de gondoltam én is beállnék a sorba, hogy kikérjem az okosabbak véleményét a kajámról, nehogy nagyon elcsesszek valamit. Az elmúlt hónapokban nagyon lefogytam, most vékony vagyok, sajnos az a kissé petyhüdt bőrös csontváz alkat, gondolom a testzsírszázalékomon kellene faragni, bár méretni nem voltam még. Viszont sportolni nem tudok, ilyen lötyögős tornázgatás és kis séta megy csak, de ha minden igaz, a testzsírcsökkentés a táplálkozáson múlik nagyobbrészt, szóval igyekszem fehérjegazdagon, szénhidrátszegényen táplálkozni, ha már a mozgás-rész nagyon nem okés (az most hosszú lenne, hogy mik a bajok).

Egyszerre nem tudok sokat enni, úgyhogy az alap 5-6nál többször eszek egy nap, de nem hiszem, hogy ez nagy gond. Mintának a mai kajám:



1. étkezés: Egy tál zabkása, 2 deci (édesítetlen) szójatejitalból és 25 gramm zabkorpából + 5 gramm mazsola + egy alma (+ stevia és fahéj)


2. étkezés: 150 gramm natúr tofu + 210 gramm konzerv gomba + 265 gramm konzerv bébirépa + 2 ek dijoni mustár (+ fűszerek, és természetesen minden a hozzáadott cukor nélküli verzió)


3. és 4. étkezés: összesen 350 gramm zsírszegény natúr túrókrém + 150 gramm 0,1%-os natúr joghurt + 1 tasak zselatin fix (+ stevia, fahéj és rumaroma)


5. étkezés: 150 gramm (olaj nélkül) sült csirkemell + 225 gramm natúr spenótpüré + 1 szelet mozzarella light (+ fűszerek)


6. étkezés: 200 gramm 0,1%-os natúr joghurt (+ stevia, fahéj és egy tk útifű maghéj por)


Folyadék: kb. 2 és fél liter ásványvíz, 2 bögre zöld tea (ízesítetlenül).



Ha nem számoltam rosszul, ez eddig 1170 kcal, a ch-t, fehérjét és zsírt nem volt türelmem kiszámolgatni. Még ma megeszem a spenótos csirke másik felét (ugyanakkora adag, 250 kalóriás), és később még kellene valami. Az mi legyen és mennyi? Light mozzarella, kaliforniai paprika, csirkemellsonka, joghurt, szójatejital, 0,5%-os tej, konzervekből pedig natúr tonhal, natúr kagyló, gomba és fehér spárga vannak még itthon, szóval ez a választék.



Alig 50 kilós, 168 centis nő vagyok, 1301 az alapanyagcserém és 1561 kcal kell a testsúlyom megőrzéséhez az orvosilexikon.hu kalkuklátora alapján. Mi a vélemény, mit kellene úgy általában átvariálni, hogy hatékony legyen az étrend?


2011. jún. 5. 23:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tartalmas választ, °:Amigo:°.


A paleo nem az esetem, tejszerető vagyok, és szerencsére nem laktózérzékeny, de lisztes cuccokat én sem eszek, nem hiányzik, és nem tesz jót a vonalaknak.

Gyümölcsöt már pár hete csak a legelső étkezésre eszek, ügyelek a gyümölcscukorra, de azért a reggeli almát nem akarom eltörölni. :)

A tofut végleg száműzöm akkor és próbálok iktatni még egy korai köles/zab/hajdina étkezést, ha mehet még a szénhidrát.


A szójatejital alternatíváján erősen gondolkozom, az alacsony kalóriatartalom és a cukor- & szénhidrátmentesség miatt fogyasztom, meg fehérjeforrásnak sem tűnik olyan pocséknak azért. Sajna a 0,5-ös tejben is van dögivel tejcukor, az meg így is sok jut belém a túrókból, joghurtokból. Nagyon "tejes" vagyok, de megpróbálok akkor visszavenni a szójalötyikből.


Az aktivitási szintem alacsony (ülőmunka), könnyített tornával (ez sajna csak lötyögés), kisebb sétákkal (de azt gyors tempóban).


A betegségek csak így röviden: szívproblémák (nem terhelhetem), idegrenszeri fejlődési defekt, ez egyebek közt az egészséges egyensúlyérzék hiányban nyilvánul meg (bicaj, ugrabugra kizárva, elesek), és hiperérzékeny, súlyosan napallergiás bőr (annyiban számít ide, hogy szabadtéri mozgás csak éjjel vagy rövidebb ideig, naptejjel jöhet képbe, az uszodai agyonklórozott víz tönkrevág, és arra is vigyáznom kell, hogy ne essek el és ne sérüljek, az ilyeneknek megmaradnak a nyomai). Szóval így nehéz ügy, majd jógázni tervezek, de az testzsír%-szempontból totál hasztalan.


Remélem a helyes étkezéssel azért valamit elérek. A sok baj ellenére annyira nem katasztrofális az alakom, pl. a narancsbőröm már eltűnt, csak hát nagyon nem nézek ki sportosan. :(

2011. jún. 6. 15:08
 12/16 anonim ***** válasza:
irtóra alacsony a szénhidrátbeviteled...
2011. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 °:Amigo:° ***** válasza:

Nyugodtan edzhetnél teremben, izolációs gyakorlatok gépeken, súlyzókkal (pulzuskontroll mellett, kellő pihenőidőkkel)

Ez a fajta edzés nem terheli a szívet, az izmokat annál inkább.

Legtöbb gyakorlat ülve, fekve vagy gépeken is végezhető, így az egyensúly könnyen megtartható.

A nappal kapcsolatban nézz utána egy dolognak:


Nem törzskönyvezett gyógyszer, a melanocyták aktiválása révén védi a bőrt a naptól, a melanintermelődést fokozza, ezáltal védetté vállik a bőr a nap káros hatásaitól.

Ausztrál kutatók fejlesztették ki bőrrák ellen.

Neve: Melanotan

I. és II. változat létezik, sajnos magyar oldalakon nem találsz róla értelmes infót, de külföldi fórumokon sok infó van. Én ismerek olyat, aki használja, nagyon elégedett vele és tudok biztos forrást is, ahol kapható.

:-)))

Mindenre van megoldás, látod ?!

2011. jún. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Újfent nagyon köszi, °:Amigo:°!


Ennek a Melanotannak utánakeresek, az angollal nincs gond szerencsére, nagyon jó lenne ha lehetne változtatni a bőrömön, orvosok, kozmetikusok mind azt mondták, hogy törődjek bele, ilyenek a génjeim...


Edzőterembe meg elslattyogok a közeljövőben, a legjobb talán ha keresek ott egy személyi edzőt, aki tud nekem edzéstervet csinálni. :)

2011. jún. 8. 02:25
 15/16 makeurownhappiness válasza:
sokan írják itt, hogy kevés a szénhidrát..bőven 120 felett van, ami nem baj, de a tej helyett mégiscsak javasolnám a zöldségek szénhidrátját, sokkal emberibb kaja.Mindemelett jó, hogy magas a fehérje, ha a veséd bírja. Körülbelül 100 gramm lehet ez így összesen,de a nagyrészt tej alapú fehérjével a szervezet nem tud sok mindent kezdeni...a csirkemell,spenót részt tartsd mindenképp!
2012. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Az anorexia nem ez!!

Amig nen testkepzavaros stb.. es o a lotyogosebb alakjat szeretne helyre hozni es nem fogyni.

2015. febr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!