Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindenhol azt hallom, hogy ha...

Mindenhol azt hallom, hogy ha vki fogyni akar, el kell hagyni a fehér kenyeret és teljes kiőrlésűt kell fogyasztani helyette. Lehet, hogy hülye kérdés, de hol tudok ilyet venni?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek egy élelmiszer boltba, általában a kenyérből a hagyományos választék, fehér, félbarna, barna, meg a különböző hagymás, kukoricás, stb. Gondolom, hogy a sima félbarna, vagy barna kenyér nem teljes kiőrlésű, vagy igen? Teljes kiőrlésűt szoktam látni ilyen kisebb kiszerelésben, becsomagolva. Kb. 2 szelet kenyérnek megfelelő adag, 3-400 Ft, ezt kellene fogyasztani? Van aki ennyi pénzt ad érte rendszeresen? Mert én nem szívesen dobnám ki rá a pénzt.
2009. márc. 19. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám bakonyi barna kenyeret vesz, nem tudom, mennyibe kerül, de ő egyrészt emiatt, másrészt pedig a cukra miatt nem ehet mást már néhány éve. Neki ez bevált, nézd meg, hogy arrafelé van-e ilyen, szerintem nem kerül sokkal több pénzbe, mint egy átlagos kenyér.
2009. márc. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De akkor az sima barna kenyér, gondolom. Nekem ez sem tiszta, hogy a barna kenyér az egyben teljes kiőrlésű is? Egyébként Pesten lakom, tehát ha jobban utána járok, biztos találok. De még csak most kezdtem el ezzel foglalkozni. Nálunk itt spar van a legközelebb, oda szoktam járni vásárolni, majd megnézem, hogy ott lehet-e ilyet kapni. Köszi a választ! :)
2009. márc. 19. 23:18
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Lehet rozscipót magos kenyeret is kapni nagyobb áruházakban.Igaz ezek is drágábbak mint a fehér kenyér de jobban eltelít és lehet,hogy 1-2 szelettel is jól laksz.Szerintem próbáld ki és majd meglátod,hogy ízlik-e egyálltalán.Ha nem szeretnél venni, fehérkenyérből próbálj kevesebbet enni már az is hatásos lehet.Egyébként a barnakenyérnek gyakorlatilag ugyan annyi a kalória és a ch tartalma,az emésztésre viszont jobb hatása van és a vércukrot se emeli meg drasztikussan.
2009. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy azon felül, hogy barna, van-e más is, anyunak jó, ő, amikor kiderült, hogy cukra van, eleinte nehezen, de amikor már veszélyes lett, átállt étkezésben is, és azóta eszik ilyeneket is (1 év alatt 30 kiló ment le, és csak 5 jött vissza neki). Én nem szeretem, de nekem nincs is szükségem rá.
2009. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, a magvas kenyérnek a magvak olajtartalma miatt még magasabb is a kalóriája


A sima barna kenyér meg sokszor csak melasszal barnított fehér kenyér.


V -egyél grahamkenyeret, vagy grahamzsemlét,korpacipót

2009. márc. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

szia, szerintem meg vegyél kenyérsütőt... receptet adnak hozzá, meg a neten is van sok, meglátod ráössz, amit eddig kenyérnek ettél semmi köze az igazi kenyérhez. A legdrágább kenyérliszt 1 kg 300 ft., (általában van benne élesztő is ezt figyeld, rá van írva) és víz pici cukor, só pici oliva olaj és kész, megsüti a gép. azonkívül egy fél szelettel is jóllaksz, annyira tartalmas. Mióta megvettem a gépet nem veszek semmi péksütit.

Ha gondban lennél a gép vásárlásával, most a tesco-ban nem egész 10.000 ft a masina, inox. Nekem olyan van (ami az újságban van) vegyél, nem bánod meg. Esetleg tegyél fel itt kérdéseket ezügyben, hátha más is ír róla.

Szóval a saját kenyeredben tudod mi van, az a biztos és akkor vehetsz teljes kiörlésű cuccost hozzá :O)

2009. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Az igazi kenyeret nem kenyérsütőben sütik :-D Nagyanyámék még sütöttek otthon kemencében az ő gyerekkorában kenyeret, az az igazi kenyér, nem ezek a mű kenyérsütős vackok (nem is volt mindig kenyérsütő gép, sőt, a kenyérhez képest fiatal dolog...) :-D


Bocs a megjegyzést, de...

2009. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát a végén még kiderül, hogy nem is olyan egyszerű kérdés ez :)

Nézelődtem ma a boltban, végül 300 g-os teljes kiőrlésű búzakenyeret vettem, 280 ft volt. Az íze finom, de nem lakok vele gyorsabban jól, mint a fehér kenyérrel. Egyenlőre kisérletezek velük, majd meglátom melyik válik be. Az az igazság, hogy sokat nem kell fogynom, csak 3-4 kilót, de hiába mozgok rendszeresen, nem sikerül megszabadulnom tőle, ezért kezdtem el azon gondolkodni, hogy a táplálkozáson kellene változtatnom. Ez az első lépés...

2009. márc. 20. 19:40
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

köszönöm a megjegyzést a kenyérsütős vagyok...

asszem nem sokan engedhetnek meg maguknak kemencét és hát akkor is lehet nincs igazam, de én legalább tudom mit eszek... menj el egy pékségbe...

2009. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
még mindig én... sokat segítettél a kérdezőnek a kemencével...
2009. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!