Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel a tervvel kb. mennyi...

Ezzel a tervvel kb. mennyi idő után lesz látható az eredmény?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy - bár már nyár van, még nincs késő - formába hozom magam.

Június 16.-ától minden hétköznap reggel kimegyek a pályára futni (5 percre van tőlünk egy salakos pálya, csak egy kerítésen kell átmásznom, de az nem lesz gond szerintem), valamint hetente 3x tornázok itthon.

A terv az, hogy 5km-t fussak, valamint a heti 3 torna comb, fenék, has izmosítására szolgálna (a legtöbb elem RR van öt perced-ből van, mellette guggolás, hullahopp karikázás).

A táplálkozáson sokat nem szeretnék változtatni és nem is nagyon tudok, már többször próbáltam, de sajnos nem igazán megy:|

Szóval, napi 5x étkezés, 2-3l víz (és kristálygomba, ezt betegség miatt iszom, hozzáteszem, elvileg testúly normalizálásra is jó). Kevesebb kenyér, tészta, zsírosabb étel (nyáron nem is kívánom annyira). Édességek, rágcsálnivalók, cukros üditők kilőve. Inkább zöldség.


Olyanokra gondoltam, hogy reggelire zabkása, kukoricapehely tejjel, kétszersült sonkával, paprikával stb.

Tízóraira zöldség vagy gyümölcs, mikor hogy. Salátának megcsinálva, vagy összeturmixolva.

Ebédre, amit főz anyukám. Ha zsírosabb, nehezebb étel, abból kicsit kevesebbet és amihez lehet csinálok salátát.

Uzsonnára joghurt vagy gyümölcs, zöldség.

Vacsorára éhségérzettől függően pl. túró kefirrel, saját készítésű joghurt (kefirbe gyümölcsöt belevágni vagy turmixolni).



Ilyesmi ételek jók lesznek, vagy inkább mást kellene?

Olyan célt nem tűztem ki, hogy mennyit szeretnék fogyni, nem a kilók a legfontosabbak, hanem hogy hogy nézek ki. Jelenleg 161 cm és 58-60kg vagyok, van rajtam némi súlyfelesleg, főként comb, fenék, has tájékon. Fogyni és formásodni is szeretnék.

Kb. mennyi idő után lesz látható az eredmény?


Ui.: ezt így tervezem a nyárra. Reggel felkelek fél-1 órával hamarabb (úgy is reggel lehet még szellőztetni, akkor meg ha felkelek hamar kihasználom az alkalmat), és elmegyek futni hétköznaponként. Így az estém szabad (mert napközben a dögmelegben nem fogok tűző napon futni, inkább a tornát időzítem ilyenkorra), de mozgok is. Nem mondom, hogy tényleg minden hétköznap el fogok tudni menni futni, ugyanis szeretnék elmenni dolgozni és ha az sikerülne, inkább dolgoznék és mellette amikor időm engedné mennék futni.

16/L


2011. jún. 10. 19:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne:

A combom belső részénél vannak striák, amik eléggé zavarnak. Ha fogyok, formásabb lesz az alakom enyhül a stria, vagy esélytelen? Engem eléggé zavar, hogy striás a combom, lehet, hogy csak én látom úgy, de nekem úgy tűnik, mintha eléggé sötétebb lenne a bőrömnél.:(

Van valami megoldás a striára?

2011. jún. 10. 19:57
 2/11 anonim válasza:
100%

persze hogy jó lesz!!örülök hogy a sportra fekteted a hangsúlyt,és nem valami idióta diétára.

futás alatt valami olyat próbálj összehozni ami legalább 50 60 percig tart,ha súlyt akarsz veszteni,jobban teszed,ha kocogsz!!!!(és nem sprintelsz 2 kört,hogy aztán fulladozva ess össze)

én világ életemben sportoltam.annyit eszem amennyi belém fér,még sincs rajtam egy deka zsír sem.

a te esetedben kezdetben figyelj oda hogy lefekvés előtt 3-4 órával ne egyél,addig bármit,mértékkel,nassolás a fogyo idejére kizárva!!! de bármi egészséges jöhet bőséggel! 3 héten belül ált. már látszik az eredmény,2-3 hónapon belül pedig attól 2 3 plusztól is megszabadulsz,amennyit te a tükörbe nézve látsz magadon:)

2011. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

előző vagyok,a striák sajna nem igazán tüntethetők el.akkor lép fel általában ha hirtelen hízol valamennyit.ajánlanak midnenféle bőrfeszesítőt,de nehezen hiszem hogy ezek 100%os an eltüntetnék.esetleg enyhítik.


apropo!minden nap azért ne fuss/kocogj(!) érdemes pihenő napokat tartani,ha formában vagy akkor 2 őt egy héten.ha még nem,akkor mondjuk 3at egy héten

2011. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!:)

Számolgattam, hogy mennyi idő lenne az 5 km futás/kocogás... Szerintem elég sok, sprintelni eleve nem tudok, meg nem is akarok, inkább egyenletes lassabb tempóban végig kocogni azt az 5 km-t. Suliba a 3 km-t 21perc alatt futottam le, de ott többször próbáltam közbe gyorsan futni, mert jegyre ment:D Szerintem ezt 5 km-t, normál egyenletes tempóban kb. 40-45perc alatt futom le:)


És lehetne tenni valamit, hogy halványabb legyen a stria?? Hiába lesz szép formás lábam, a striák miatt úgy se merek majd felvenni sortot:( Két haverom is mutatta, hogy a kezük striás lett, mert a gyúrás miatt hirtelen nőtt..De nekik világosabb, mint a bőrük és egyáltalán nem feltűnő. Nekem sötétebb, talán kicsit pirosasabb, ráadásul még a combom is összeér:(

2011. jún. 10. 21:32
 5/11 anonim válasza:

nézd,biztos vagy benne hogy striáról van szó? linkelek,böngészd át,itt vannak tippek is,hogy mit tehetnél.

[link]

2011. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, hasznos volt!:)

Bár most 2-3 napja nem piros, csak helyenként egy picit, inkább halványabb a bőrszínemnél. Akkor viszont csak arra tudok gondolni, hogy a héten amikor szoknyába voltam egyik nap összeért a combom és kidörzsölődött. Ezért lehetett kicsit pirosabb, ugye? És ha fogyok, feszesebb lesz a bőröm, akkor utána már nem annyira fogja kidörzsölni a két combom egymást, ugye?

2011. jún. 12. 11:30
 7/11 anonim válasza:
na látod,igazad lehet,valószínűleg az lehetett a probléma,ezért is linkeltem,nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni:) fogyás után nyilván nem lesznek ilyen problémáid,mert egy idő után a fogyástól,már nem érnek össze a combjaid:)
2011. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! (:
2011. jún. 12. 17:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Először is nagyon dicséretes, hogy ilyen elszánt vagy.:)

Én is szeretnék fogyni a nyáron. Eddig eszembe se jutott volna, hogy reggel menjek futni, viszont most nagyon jó ötletnek tűnik, akkor még úgyis mindenki alszik és legalább nem azt nézik a szomszédok se, hogy futok Neked egyébként nem fárasztó felkelni? Mert én nyáron 9-10 ig ki se kelek az ágyból. A torna is nagyon jó ötlet. A hullahoppozásra azt mondják, hogy nem sokat használ.

A víz mennyisége is jó. Te hogy szoktad csinálni, mármint hogy tudd mennyi vizet iszol. mert én sokszor iszom kevesebbet és egy pohárral.. de van amikor úgy csinálom, hogy a literes edényben mérem, hogy hány decit ittam és összeadok a mennyiségeket.

Nah az étkezés.. azzal mindig problémám van, mert édesség nélkül nehezen bírom. Te hogy bírod ki, hogy nem eszel édességet? Vagy alapból nem vagy édes szájú?

Szeretném még megkérdezni, hogy milyen gyakorlatokat végezel, vagy esetleg belinkelnéd nekem, hogy miket csinálsz?

És még egy kérdés, mit lehet 16 évesen dolgozni?:)

Egyébként szerintem nagyon jó kis " életmódváltást" találtál ki, biztosan sikerrel jársz majd.

Én 2 napja kezdtem a fogyókúrát..

Sok sikert kívánok neked, és kitartást.


14/L

2011. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
szia!:) köszönöm szépen ezt a kérdésedet, mert ezzel segítesz nekem is!:D ugyanez a problámám: has, comb, fenék..én 167 cm vagyok és 52-54 kg körül szoktam lenni! Hülye kérés lenne, hogy csináljuk együtt, hogy bíztassuk egymást? Igaz, reggel én sztem úszni fogok menni, de felváltva akkor futni is fogok:) én is most akarom elkezdeni, ugyanis ma szóbeliztem és vége végre az érettséginek, úgyhogy mostmár koncentrálhatok magamra is! Kérlek írj, ha benne lennél!:)
2011. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!