Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ducibb/kövérebb alkatú...

A ducibb/kövérebb alkatú embereknek lassú az emésztése azért olyanok amilyenek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de nem hinném, hogy az emésztés gyorsaságának köze van ehhez nagyon. Van duci ismerősöm és szinte naponta kakil. Én is majdnem minden nap, mégis van rajtam vagy 10 kg felesleg, valaki szerint 15 kg is. 170 cm nő vagyok és 75 kg. Gondolom valakinél több zsírt dolgoz fel a szervezete, azaz elégeti, valakinél meg csak "tengődik" egy része, raktározza a teste.
2011. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én 173cm vagyok és 63 kg szerencsére nem vok akk az az eset
2011. jún. 18. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom valakinél több zsírt dolgoz fel a szervezete, azaz elégeti, valakinél meg csak "tengődik" egy része, raktározza a teste.

"


A szervezet annyi zsírt éget el amennyire szükség van az adott életvitel mellett.


Több mozgás, több zsír ég.

2011. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Ez igaz több mozgással több zsír is ég el. Rajtam is van kis felesleg nem sok de van sajnos, családomban vagyis hát rokonságban 2 kövér ember is van sajnos nekik az a bajuk hogy lassú az anyagcseréjük és az emésztésük se egy gyors, tehát a kövérség részben emésztési problémák is lehetnek, de nekem azt is mondták ha kevés folyadékot iszik valaki annak is mert ugye nem hígul az étel amit bevitt a szervezetébe stb.. így nehezebben is jön ki alul széklet formájában rengeteg oka van a kövérségnek is amúgy.
2011. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat ilyen, de szerintem az esetek többségében a kövér ember azért kövér, mert több energiát visz be a szervezetébe, mint amennyit eléget. Mielőtt még mindenki lehurrogna, hogy sztereotípiák, meg miért gondolja mindenki azt, hogy a kövér ember csak zabál, én NEM ezt mondom. Egyszerűen csak lehet, hogy jó az étkezése, de keveset mozog, vagy nagyon rendszertelenül eszik, és emiatt hízik, de a legtöbb esetben tényleg valami ilyesmi van a háttérben. Nagyon sokáig én is abban a hitben éltem, hogy én az a típus vagyok, aki már a 'levegőtől' is hízik, sose leszek vékony, minek is tenni érte, blabla, aztán elkezdtem figyelni, hogy mit/mennyit eszek, és megdöbbentő volt, hogy mennyi felesleges, rejtett kalória bújt meg az étkezésemben, ami addig fel sem tűnt. Persze, vannak itt is fokozó tényezők, ahogy idősödik az ember, egyre nehezebb tartani a 'jó' súlyt, terhesség után se mindenkinek egyszerű visszakerülnie az eredeti súlyára, mindenkinek máshogy reagál a szervezete a különféle hatásokra. De legtöbb esetben tényleg az a helyzet, hogy azért hízik meg valaki, mert nem megfelelően étkezik és mozog.
2011. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"sajnos nekik az a bajuk hogy lassú az anyagcseréjük és az emésztésük se egy gyors, tehát a kövérség részben emésztési problémák is lehetnek"


Ez mikor derült ki? Körülbelül hány évesek voltak amikor az orvos ezt állapította meg náluk?

2011. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!