Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás a jelentős adagok után?

Fogyás a jelentős adagok után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azért írok, mert mostanában azt tapasztalom , hogy egyik nap sokat eszem, bűntudatom van hogy nem kellett volna ennyit, mert ugye fogyózok; második nap pedig ráállok a mérlegre és mégis sokkal kevesebbet mutat(1-2 kg-al). Ebben az is vicc, hogy amikor kevesebbet eszem, és meg vagyok elégedve magammal, hogy nem estem csábításba, a súlyeredmény ugyanannyi, de inkább több szokott lenni. Tudom, hogy sok mindentől függ, mit mutat a mérleg,a WC vagy ivás is befolyásolhatja. Ezt a jelenséget viszont már elég sokszor megfigyeltem.. Nem értem, miért lehet. Ne értsetek félre, nem az van hogy amikor rendesen betartom a napi adagomat, akkor nem eszek semmit; mert szerintem nem az a jó fogyókúra, akkor is rendesen eszem,csak mértékletesen és emellett tornázom. Egyébként ez ma is előfordult velem, pedig tegnap még tornázni sem voltam. Az lenne a kérdésem, hogy ti is tapasztaltatok már ilyet? :)
2011. jún. 20. 08:13
 1/4 bix ***** válasza:

ehh. napi 1-2 kiló "fogyás" az extrém túlsúlynál is max vízveszteség miatt alakulhat ki. értsük már meg. egy kiló zsír kb 9000 kcal deficittel égethető el azaz ennyivel kevesebbet kéne bevinni egy nap, de ez ugye nem feltétlenül igaz még így sem, mert még kardió mozgásnál sem a testzsír az elsődleges és egyetlen energiahordozó amihez a szervezet hozzányúl. ezért egészségtelen heti 1 kilónál nagyobb ütemű fogyás hosszú távon (a kezdeti vízveszteség nem mérvadó) még extrém túlsúly esetén sem.


matematikailag kivitelezhető ha mondjuk 0 kcal-t vittél be aznap és elégettél 9-18000 kalóriát... matematikaliag...

2011. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bix leírta, nála a pont. Sajnos egy nap alatt 1kgot fogyni zsírból lehetetlen. De a kérdésedre a válasz igen én is tapasztaltam már hasonlót, hogy a mérleg kevesebbet mutatott egy kiadós "zabálás" után.
2011. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez az 1-2 kg tartós fogyás, vagy pár nap múlva ingadozik a súlyod és visszaugrik?
2011. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tartós. Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 20. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!