Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bevitt és az elégetett...

A bevitt és az elégetett kalória mennyiségének aránya valóban a lényegi eleme a fogyásnak?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert (még régebben) fogytam 10 kilót. Biztos sok volt a vízvesztés is, de a zsír is. (Látszik is, orvos is látott...) Természetesen akkor lényegesen redukáltam az édességek, zsírok és a szénhidrátok számát, szóval odafigyeltem. De nem igazán mozogtam. A bevitt kalória pedig annyira nem volt kevés.


És ez elgondolkodtat... Vajon a puszta létezésemmel elégettem annyi kalóriát, hogy jó legyen az arány? Sokkal kevesebbet és egészségesebben ettem, mint annak előtte, de vajon tényleg kevesebbet vittem be, mint amennyit elégettem? Reggelire így is ettem sütiket, bár ezután már kenyeret sem.


Kicsit szétszórt a kérdésem, de a lényege az, hogy ez az arány valóban egy amolyan "felülírhatatlan törvény"?


2009. ápr. 3. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Ha többet viszel be, akkor elraktároz a szervezeted, ha kevesebbet akkor lebont.

Persze, hogy mennyi az amit elhasznál, az nem ilyen egyszeerű. Függ az anyagcserédtől, és a bevitt anyagoktól. Tehát pl. a fehérje emésztése sok energiába kerül, tehát a bevitt kalória egy részét a szervezet elhasználja a fehérje átalakítására. Tehát igazából a "felhasználható" bevitt energiaértéket és a felhasznált energiát kell figyelembe venni.

2009. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, lényegében több kalórit kell elégetni, mint amit beviszel. Persze ez nagyon le van egyszerüsítve, hiszen a különböző táplálékok máshogy emésztődnek, sokminden befolyásolja, vagy éppen módosítja a folyamatot.


A létezés egyébként tényleg sok kalóriát fogyaszt, jobban mondva a melegvérű lét. A fűtés ugyanis nagyon költséges játék, főleg télen. Aztán ott van a nagy agy, idegrendszer, ami szintén alapjáraton sokat fogyaszt (ráadásul ez éjjel nappal ugyanúgy pörög), stb, még lehetne sorolni az energiaigényes dolgokat. Szóval így jön ki a napi 1800-2000kcal, ami ajánlott. De csak az alapfunkciók ellátásához min 1200kcal kell, és akkor még egész nap fel se keltél az ágyból...

2009. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 11. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!