Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2-3 liter vizet inni. Hogyan?

2-3 liter vizet inni. Hogyan?

Figyelt kérdés
Elkezdtem diétázni,illetve edzeni és sajnos az a problémám,hogy nem tudok elegendő vizet meginni egy nap.1 liternél több nem megy,pedig tudom hogy fontos része a dolognak,nem csak ebben az esetben,hanem egyébként is.Van esetleg valaki akinek volt hasonló problémája,és tudna valami tanácsot adni,vagy valami módszert írni,hogy hogyan lehetne ezt "leküzdeni"?Egyszerűen nem esik jól 2-3 korty után,és úgy érzem ha többet iszom visszajön:(
2011. júl. 27. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy reggel kitöltöm egy üres palackba a napi adagot és mindenhova viszem magammal. Aztán csak elkortyolgatom.


Pl. mikor most dolgoztam pár hétig, minden reggel vittem magammal a kezemben a 2 literes palackomat tele vízzel, hát úgy untam a cipekedést hogy mire beértem inkább megittam a felét csak könnyebb legyen :D De van foganatja úgyhogy megéri inni.

2011. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én is így csinálom, reggel megtöltök egy üveget, azt cipelem és egyfolytában iszom (kortyolgatom unalmamban)és így egy időután hozzászoksz és nem fog soknak tűnni, én van amikor napi 3x újratöltök egy 1,5 literes üveget :D

ésa lényeg h egyfolytába kortyolgast, ne egyszerre igyál meg 1 litert

2011. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
az jó, amit előttem írnak. kb én is így vagyok ahogy te, egyszerűen nemtudom meginni a vizet..de csak a vizet. nemtudom te is így vagy e vele, de én azt szoktam csinálni ha nincs semmi üdítő éppen, hogy csinálok pl limonádét vagy iylesmi..az már sokkal könnyebben lemegy(:
2011. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
hát figyelj... nemrég műtöttek mandulával, és hát utóvérzett, meg ilyenek, nemezalényeg. papíron olyankor sokat kell inni. én olyannyira beparáztam a sokadik utóvérzés után, h napi 9 (kilenc) litert ittam meg. csak ilyenkor rengeteget jár az ember wcre... legyen a kezed ügyébe mindig teli pohár, és ha kell hanem, kortyolj bele
2011. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ha üditő lenne,nem lenne gond,csak a víz...:) viszont szeretnék leszokni mindenféle cukros és egészségtelen innivalóról,így inkább küzdök a vízzel:D a kortyolgatós módszert meg is próbálom.köszönöm szépen az eddigi válaszokat:)
2011. júl. 27. 23:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá fogsz szokni, és aztán könnyebb lesz. Rá fogsz jönni, hogy a víz sokkal jobb, mint az üdítő. Addig meg küzdj meg ezzel a kihívással.

Persze, nem mindegy, milyen víz.

2011. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ha nagyon nem megy a sima víz, igyál ízesített vizet (van már nagyon sokféle ízben) ezeknek nem sok a kalóriatartalmuk, nem hinném, hogy ez ártana a diétának:)
2011. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Előbbi voltam, és ezeket elfelejtettem:

Ma láttam egy videóban, hogy a csaj teafiltert tett egy fél literes vízbe, majd 10 perc múlva kivette a filtert...bármilyen teával jó, s egész más íze lesz a kellemesen lehűtve, mint a forró teának...nem tudom, de egy próbát megér, hiszen nem kell bele cukor, de akár adhatsz hozzá egy kis mézet (ha mégsem ízlik cukor nélkül).

Másik ötletem, hogy készíts egészséges alapanyagokból leveseket, s ezt is számold bele abba a 2-3 literbe...(gondolok itt gyümölcslevesre pl.) hajrá :)

2011. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Régebben én is iszonyatosan keveset ittam. Akkor is előszeretettel fogyasztottam teákat (természetesen cukorral és citromlével), kólát, rosot üdítőket (rostos? a boltiakat inkább ne nevezzük rostosnak) és egyéb cukros löttyöket. Nekem volt több egészségügyi problémám is, és jártam egy ismerősömhöz, aki ezotériával és hasonlókkal foglalkozik. Nem tudom, mi a neve, de meditál, segít másoknak a lelki problémájukban, a fizikai betegségeket visszavezeti a lelki okokra stb. És ő mondta nekem, hogy nagyon sok problémának okozója a vízhiány. Azt mondta nagyon-nagyon sok vizet kellene innom.

Először nagyon nehéz volt, korábban ittam 1-1,5 l/ nap, akkor sem vizet és ezt meg kellett változtatni, napi 2-2,5 liter vízre. Fogtam a 1,5 l ásványvizet bevittem a szobámba, ott volt az asztalomon vagy az asztal mellett a földön és tanulás, gépezés közben is időnként kortyolgattam belőle.


Most már szerintem meg tudnék inni egy nap 3-3,5 litert is. Régen azt mondta anyum, nem jók a cukros üdítők, mert szomjasak leszünk utána is, én a vízzel is így vagyok. Amióta rászoktattam magam, azóta egyszerűen nem bírok leállni, megiszok néhány korty vizet, de 5 perc múlva megint tudnék. Este felé már próbálom visszafogni magam, különben éjszaka 3-4x tuti ki kellene mennem pisilni.


Szóval nekem a rászoktatás volt nehéz, én is mindig vittem magammal a flakont, pl. kimentem a nappaliba tv-zni, vagy beszélgetni anyumékkal és vittem magammal. Én teljesen hozzászoktam, hogy flakonból iszok, és nagyon jó, mert így tudom kontrollálni, hogy mennyit iszok egy nap, ha elfogy a víz, megyek és újratöltöm.

Időnként szoktam kicsit ízesíteni, egy fél vagy egy egész citrom levét kifacsarom és beleteszem (attól függ, hogy egész vagy fél, hogy mekkora a citrom). Ez kellemes savanykás ízt ad a víznek és nagyon szeretem, de cukrot nem teszek bele.

16/L

2011. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt kihagytam, hogy kb. 5 éve volt ez, hogy rá kellett szoktatnom magam a vízre, akkor még kicsit voltam, 11 éves és ha valami miatt el akartam csábulni pl. teára vagy kólára rácsaptam a kezemre. Persze nem úgy, hogy meg se érezzem, de nem is úgy, hogy nagyon fájjon. Tesóm mindig kinevetett.

Most már nem hiányoznak a cukros üdítők, teákat sem nagyon iszok, leginkább naponta fél liter zöld teát ízesítés nélkül, illetve télen borsmenta teát, ezt is ízesítés nélkül, ha beteg vagyok, akkor mézzel:)

16/L

2011. júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!