Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell napi 2 liter vizet...

Miért kell napi 2 liter vizet inni?

Figyelt kérdés

Mi a hatása?

És honann tudhatjuk hogy mind kipisiljük.. pl: ha aveséd rossz!?


2009. nov. 15. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert az a szervezet napi igénye.Mindennek kell víz,növénynek,állatnak,embernek,mindennek.Ha nem iszol vizeet,összesűrűsödik a véred,alacsony lesz a vérnyomásod,szédülni fogsz,fájni fog a fejed,fáradt leszel,stb.
2009. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisz85 ***** válasza:
69%

Úgy látom már írok egy könyvet lassan.


Szóval ha már kíváncsi vagy az nem baj. Akkor elárulom a TITKOT.


Két liter víz eleve kevés, min 3 liter, 40 kilós embernek elég a napi 2 liter. 20 kg / 1 liter víz fogyasztása ajánlott. Én 4 litert iszom minimum egy nap, és 60 kg vagyok.


Tehát azért kell a víz (szándékosan nem folyadékot írtam, mert a kóla, meg egyebek nem tartoznak ide, energiaital, 100% os gyümölcslevek feltöltésnél persze kivételt képeznek), mert az emberi test 75 %-a víz. A vérben plazmaként, a sejteket is víz alkotja. Az alapvető biológiai szükséglet. A szervezeted méregtelenít, méghozzá bőrön keresztül izzadásként - mi kell hozzá, hogy izzadj? hát víz, :D

Aztán a vizelet is sokat méregtelenít, a vese is kiválasztószerv lévén a vért mossa át, tehát ha kevés vízet iszol akkor a vér, is kevésbé hatékonyan tud átáramlani a vesén, és ettől lesz hosszú távon vesekárosodásod, nem attól hogy sokat iszol és pisilsz.

A másik pedig az, hogy az edzésteljesítményre sincs jó hatással.

El is mondom, hogy miért. A vérben csökken a vérplazma mennyisége, és sokkal rosszabb ütemben tudja szív a vért áramoltatni a testben. Hogy a saját példámat hozzam fel, amikor futottam anno életem első félmaratonját, eléggé felkészülten álltam rajthoz. A hidratációval nem volt gond. ÉN naív azt hittem jó lesz ha csak féltávnál frissítek, pechemre a második frissítő előtt már jelentkeztek a tünetek, elkezdett szúrni a szívem elég rendesen, vissza kellett vennem a tempóból. Szerencsémre jött a 8. km, a második frissitőpont, és dupla mennyiséget ittam, szerencsére hamar rendbejöttem, pár km után ott folytattam ahol abbahagytam, aztóta tudom, hogy versenyen, edzésen nem olyan tuti jó az elszomjazás.


Természetesen van egy másik véglet is, ha valaki túl sokat iszik, ekkor egyéb tünetek is felléphetnek, amik hasonlóan károsak, ez extrém sok folyadékbevitelnél van így. Tehát ha a testsúlyod minden 20 kg-jára iszol 1 liter mentes ásványvízet, abból gond nem lehet. Remélem sikerült elmagyaráznom,hogy miért is oly fontos a víz.

2009. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!