Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fél liter bor ugyanannyi...

Fél liter bor ugyanannyi kalória mint egy fél pizza? Hogy lehet az?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy egy deci bor kb 100 kalória... Fél liter( 2 pohár ) akkor 500?? Annyi mint egy fél pizza, amivel szinte egész napra jóllakok? Hogy lehet ez? Én nem értem...
2011. júl. 29. 20:55
 1/9 anonim válasza:
100%
édes bor...az lehet annyi kcal, a száraz az kevesebb sokkal. es fel pizzaban nincs olyan sok kaloria, 2000-re van szukség egy nap egy embernek.
2011. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én próbálok 1000 alatt maradni... Pedig úgy beterveztem mára egy kis borozást. De ha ennyi kalória van benne, akkor inkább nem...
2011. júl. 29. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Száraz borból a vörös 70 kcal/dl, a fehér meg 130/dl.


És igen, a bor igen sok kalória, szemben az annyira szidott sörrel, amiböl 1 dl csak 40 kcal. (Meg ugyanennyi a kóla, cukros üditök, 100%-os gyümölcslék, söt az elöirás szerint higitott gyümölcsszörp is)


DE ha normálisan étkezel, akkor EGY pohár bor (azaz 1 dl) nyugodtan mehet, ennyi böven elég egy ebédhez, ennél többet meg egyszerre ne igyál.

2011. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy pohár bor nem egy deci, hanem 2 és fél, minimum. Decire a röviditalt mérjük.
2011. júl. 29. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
A bort borospohárból szokás inni, ami 1 dl!
2011. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A borospohár 1 dl, és bort abból szokás inni.

A röviditalokat meg nem dl-ként, hanem a "nagy adag" az a féldeci.


Ezen kivül nellesleg a röviditalok még sokkal több kalóriát tartalmaznak, 1 dl 350-400 kcal között van.

2011. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt utána nézhetsz, hogy mekkorák hovatalosan a borospoharak. A megadott ürtartalom a csordultig töltött pohárra vonatkozik, de a képeket szépen be van jelölve, hogy meddig illik öket tölteni - és akkor látod, hogy csak kb feléig szokás.

[link]

2011. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pincérnő vagyok, csak tudom. Sose kér senki egy deci bort, nem is adnánk, a minimum 2 és fél deci, vagyis egy átlagos borospohár fele.

Röviditaloknál pedig az 1 deci a nagy adag, de általában felet kérnek az emberek, mikor hogy. Férfiak inkább 1 decit, nők felet.

2011. júl. 29. 23:12
 9/9 A kérdező kommentje:
vagyis, mint egy normális borospohár, nem a fele. Összezavartok itt már:D A lényeg az, hogy én is, és átlagban mások is 2 és fel deci bort isznak egyszerre. Én legalább 2 ilyen pohár bort, vagyis fél literrel szoktam inni, ha iszok. De azt hiszem le kell mondjak erről.
2011. júl. 29. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!