Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 2-3 kilót hízok, pedig...

Heti 2-3 kilót hízok, pedig nagyon keveset eszem és rendszeresen sportolok. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Szóval.. nagyon gyorsan hízok, pedig naponta 3 szendvicset eszek meg, reggel egy pohár tea utána csak víz/ásványvíz,nassolásképp pedig néha gyümölcsöt.. sportiskolába járok tehát rengeteg a tesióra, heti 3x kézilabdázom, esténként 3km-t futok.. más lányok minden szünetben esznek, mégis teljesen csont és bőr mindegyik.. az iskolában nem, de itthon és a rokonoktól sok a negatív kritika az alakom miatt.. leginkább a fenekemmel van a probléma, személyi edzőt is próbáltunk de az sem sikerült.. nem tudom mit csináljak.. nem tudtok tippet adni mit lehet tenni? :S nem szeretnék ilyen fiatalon 100kg lenni... (egyébként teljesen egészséges vagyok,nem szedek semmilyen gyógyszert,gyereket sem várok, semmi..)
2009. ápr. 8. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én egy hete kezdtem el úgy "diétázni", hogy a szénhidrátot kihagyom az étkezésből. Én is kevesett ettem, de sajnos a gyümölcs is rengeteg cukrot tartalmaz. Próbáld meg a szendvicsedet korpás zsömléből, abban nincs annyi szénhidrát.Teát Rooibost iszom, cukor nélkül, és napi 2 liter ásványvizet. Ebédelni ebédelsz, vagy arra is szendvicset eszel?
2009. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ez pajzsmirigy -alulműködésnek tűnik :(
2009. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, de a "szendviccsel" amúgy kiválóan lehet hízni, mert tiszta szénhidrát az egész. Lehet, hogy koplalás jellegű a táplálkozásod és azt a pár szendvicset amihez hozzájut a szervezeted egyből raktározza.
2009. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindenképpen fordulj orvoshoz! Lehet, hogy a hormonháztartásoddal van a baj, akkor meg hiába koplalsz! Vizsgáltasd ki magad! A nőgyógyász kérhet hormonvizsgálatot (nem tudom, hogy házorvos kérhet-e) és jó lenne endokrinológiára is elmenni. Én 24 éves múltam, túlúlyos voltam már kiskorom óta, pedig biciklin nőttem fel. Nem állt be a vérzésem, 17 éves koromban fogamzásgátlót írtak fel, hogy "szabályozza", amit szedtem egészen tavaly nyárig. A vérzésem nem rendeződött utána, ekkor jobban megvizsgáltak és kiderült, hogy PCOS vagyok és valószínű, hogy emiatt az anyagcsere- és hormonprobléma miatt van a túlsúlyom is. Ha ezt kezelték volna 17 éves koromban, és nem elfedik a problémát fogamzásgátlóval, akkor valószínűleg a legszebb kamaszéveimet nem kellett volna harminc kiló háj mögül végigélnem, strandolás, pasizás, csinosn öltözés nélkül... Azokat az éveket sosem kapom már vissza. Szóval röviden: vizsgáltad ki magad, hogy mi okozza a hízást!
2009. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

két héttel ezelőtt kórházba kerültem, akkor találtak mindenféle gyulladást a hasamban.. (gyomor,nyirokcsomó, ilyenek) nőgyógyász is megvizsgált,hormonproblémák nincsenek..

egyébként igen,ebédelek, de csak ilyen salátákat, húsból pedig csak csirkemellet

ma ismét be kellett menni a kórházba,azt mondták már semmi bajom. (volt egy 8cm-s petefészek cisztám,de szerintem ez nem befolyásolta a hízást) ha most abbamarad a hízás akkor örülök,de ha nem,fogalmam sincs mit csináljak :S

2009. ápr. 9. 10:25
 6/6 asdasdasd44444 válasza:
Petefészek ciszta miatt sajnos nem lehet, nekem is kétszer volt cisztám és mindegyik alkalommal meg is műtöttek, feltételezem téged is, bár elég régi már a kérdés, de remélem sikerült orvosolni a problémát... :)
2013. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!