Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy sporttal...

Miért mondják, hogy sporttal nem lehet fogyni? Amikor. (lásd a magyarázatban)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy akkor sikerül a fogyás, ha kevesebb energiát vesz fel valaki, mint amit felhasznál. Ez logikus is.

De ha ugyanannyit és ugyanazt eszem, mint előtte, csak többet mozgok, mint előtte, akkor azzal megvalósul az, hogy ugyanannyi energiára több mozgás jut, tehát ez az analógia alapján fogyni lehet így is, vagyis a zsírt szépen lassan leváltja az izom.

Vagy nem jól gondolom?


2011. aug. 4. 15:16
1 2
 1/11 bix ***** válasza:

zsírból nem lesz izom.


ha eddig híztál a kajádtól akkor nem garancia hogy elmész kocogni és fogyni fogsz. lehet hogy még úgyis több lesz a bevitt kalória mint az elégetett... egyébként meg egy kiló zsír kb 9000 kcal, és ha kimegy valaki futni az meg simán lehet akár 200 kcal is ha nem teszi oda magát. akkor meg semmit nem értél el vele.

2011. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
jol gondolod, több kaloriát égetsz így sportal mint amennyit beviszel, az izom igazábol ienkor nem naon fog nőni, csak a szálkásodás miatt kezded látni az izmaid. Izom növekedéshez több kaloriát kell bevinni mint amennyit elégetsz, de azt se csokibol kell bevinni...
2011. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy egy edzetlen ember nem képes elég kcalt elégetni ahhoz, hogy a fogyás mértéke ideális legyen. Arról nem is beszélve, hogy az ugyan azt evést mint előtte hülyeség mert diéta alatt meg kell növelni a fehérje mennyiséget (és ez még csak egy dolog volt a sokból). A fogyás és az izmosodás meg két külön dolog nem fog egyszerre menni.
2011. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Senki nem mondja, hogy sporttal nem lehet fogyni.
2011. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

egy edzetlen ember nem képes elég kcalt elégetni ahhoz, hogy a fogyás mértéke ideális legyen


Ez egy baromság. Az edzetlen ember is belejön előbb-utóbb, csak nem szabad türelmetlen lenni. És ki mondja meg, mi a fogyás ideális mértéke?

Igaz, hogy nem fog első pillanattól kezdve napi 1 órát futni, és nem fog ezzel heti 1,243 kilót leadni, mert neked annyi jött ki ideálisnak.

De lehet, hogy fél év múlva 5 kilóval kevesebb lesz.



Most nem sportolókról beszélünk, hanem egyszerű, mezei emberekről, akik fogyni szeretnének. Ha izmot építeni akarnának, az más lenne. Ha egyszerűen vékonyabb akar lenni, akkor nem kell több fehérje.

Nyilván ha napi 2 dobostortát eszik, és emellé elkezd futni, nem lesz vékonyabb, max. lassabban hízik tovább.

De viszonylag normálisan étkezik, de az évek alatt egyesével kúsznak fel a kilók a mozgáshiány miatt, annak elég, ha elkezd rendszeresen mozogni.

2011. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet csak sporttal is fogyni minthogy lehet sport nélkül is fogyni. viszont a legideálisabb ha diétázik is az ember és sportol is. így gyorsabban fogy. ha te maradsz az eddigi rossz étkezésednél (amitől elhíztál) és most elkezdessz sportolni, akkor lehetséges hogy fogyni is fogsz csak megvan az esélye hogy mégtöbbet fogsz enni mivel úgy leszel vele hogy a kaja nem számít. aztán a nagy sport lelkesedés is alábbmarad és akkor ott leszel ahol voltál. ezért kell alapjában véve megreformálni az étkezést is és a sportot egy életen át folytatni.
2011. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Ismét egy f4sz... ". Ha egyszerűen vékonyabb akar lenni, akkor nem kell több fehérje." miért ne kéne? Nem cél az izommegtartás? Végülis nem, de akkor meg megne lássak még egy olyan kérdést, hogy elérte a kívánt súlyt de plötyi maradt... meg, hogy nem akar már fogyni csak formásodni. Az a helyzet, hogy fingod nincs az egészről és így is megpróbálsz kioktatni
2011. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Honnan tudod, hogy a kérdező mennyi fehérjét eszik?

Honnan tudod, hogy nem eszik naponta kétszer csirkemellet? Mit csináljon, egyen reggelire is rántott csirkét? Vagy igya a zseniális műanyag turmixokat?


Az igaz, hogy én sem kérdeztem meg, mennyi fehérjét eszik, de feltételeztem, hogy az átlagember számára szükséges fehérjebevitel megvan. Ez heti 3-4 adag húst jelent. Ha ezt megeszi, nem fog leépülni az izma, nyugodt lehetsz. Ha leépülne, akkor Magyarország lakosságának jelentős része tolókocsival közlekedne. Nem mindenkinek telik ugyanis ekkora mennyiségű húsra.


Ismétlem, nem a sportolókról beszélek, hanem egy mezei, hétköznapi emberről.

2011. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
csak a fogyáshoz pont hogy a szénhidrátot kell csökkenteni és inkább több fehérje kell.
2011. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a sok választ! :)

Akkor jól gondoltam én is. Most belegondolva tudok valakit, aki így fogyott le, csak elfelejtettem hirtelen, egyszerűen nem jutott eszembe. :$ Megzavart az, hogy nagyon sok helyen olvastam azt, hogy a sporttól nem lehet fogyni.


Tudom, nem írtam le, de akkor most már tisztázom: nem hízok folyamatosan, és nem a zabálástól híztam meg. Egyszer híztam hirtelen, 2-3 hét alatt kb. 5 kg hájat egy durva hormon szedésétől, és azóta kb. tartom ezt a súlyfelesleget. Akkor évekig szedtem, közben pár évig sokat diétáztam és sportoltam (ahogy a hormonszedés előtt is), de semmi nem ment le a hormonkezelés miatt. Pár év után elment a kedvem, hogy nem változott semmi, és abbahagytam a sportolást (tudom, rosszul tettem az egészségem miatt). Viszont most már nem szedek durva hormont, és szeretnék ismét sokat mozogni, hogy izmos legyek és menjen le rólam a zsír. A kemény diétákba már belefáradtam, úgyhogy most csak viszonylag normálisan táplálkozok. Nem mennék bele, mert mind tudjuk milyennek kéne lennie. Persze nem tudok úgy étkezni, ahogy a nagykönyvben meg van írva, és ahogy a testépítők csinálják, de azért nem is csokin élem az életem, és nem is eszek sokat, azt nem is bírnám anyagilag.


Hát, ha a fogyás meg izmosodás nem egyszerre megy, akkor majd megy egymás után - nekem az is megfelel. :)


Aki azt írta, hogy nem sportoló, hanem mezei ember vagyok, aki fogyni szeretne - az tapintott rá legjobban. De a többieknek is köszönöm! Csak hirtelen nem tudtam hova tenni ezt a dolgot, azért kérdeztem meg.

2011. aug. 4. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!