Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A története, hogy hogyan...

A története, hogy hogyan fogytam le 120kg-t. Lehet, hogy valakinek segíteni fog?

Figyelt kérdés

Hadd szögezzem le előre, ebben az írásban nem lesz kérdés csak gondoltam leírom nektek nekem ,hogy sikerült lefogynom 120kg-t 3 év alatt. Hogy mért nem blog-ra írom? mert itt több emberhez eljut szerintem.


3 évvel ezelőtt el kellet mennem egy CT vizsgálatra amit nem tudtak megcsinálni mert 195kg voltam és a maximális terhelési súly 160kg volt, ekkor döntöttem el ,hogy most már tényleg tenni kell valamit nem csak mondogatni ,hogy jó jó majd fogyózok.


Diéta

Kipróbáltam minden létező diétát, edzettem otthon amennyire tudtam bár akkoriban még 200m után majd meghaltam. A szokásos 90 napos hülyeségelkel kezdtem de nem sok haszna volt számomra, aztán kipróbáltam a Atkins féle diétát első 2 hét ugye teljes szénhidrát megvonással kezdődik, elég látványos volt mert a második hét végére -19kg mutatott a mérleg nagyon megörültem ,hogy végre megtaláltam azt a diétát ami tényleg működik és még egy "csomót" ehettek mellette. Atkins diéta szépen is ment kb 1 évig csak rá kellet döbbennem ,hogy ez a diéta nem magyar pénztárcához van mérve (hús hússal elég megterhelő a pénztárcának) így sajnos abba kellet hagynom. Addigra 150kg környékén voltam és kerestem új étkezési lehetőségeket azt tudtam ,hogy a szénhidrát csökkentés a kulcs de ,legyen az ember a talpán aki bírja anyagilag. Ekkor tértem át a napi 1x eszek sokat diétára, 3 hónap után elég kellemetlen gyomorfájdalomhoz vezetett. Majd megtaláltam a számomra legideálisabb fogyókúrát mindenféle éhezés és mellőzés nélkül visszatértem az alapokhoz reggeli-ebéd-vacsora , egy napi étkezésem így néz ki:

Reggeli: 2 szelet kenyér és amit akarok rárakok (volt amikor 1 hónapon át minden reggel nutellás kenyeret ettem)

Ebéd: Amit éppen megkívánok egy rendes felnőtt adag.

Vacsora: 1 szelet kenyér bármivel.

Ezt a trendet követve azt ehettek amit akarok és közben mégis fogytam ugyan úgy eszek édességet, pacalpörköltett nem kell aggódnom a súlyom miatt mert tudom ,hogy nem fogok elhízni újra.

(FONTOS: Én régen se ittam cukros löttyöket mostanában sem iszok és nem ettem mcdonalds kajákat, péksüteményeket mindennap . elhízásom oka a mértéktelen zabálás volt.)

És ehhez a diétához társult a Mozgás


Mozgás

Az elején nagyon nehéz volt a mozgás mint írtam 200méter után majdnem ,hogy halálomon voltam. Először az otthoni tesióra emlékeiből megmaradt gyakorlatokat végeztem nem sok eredménnyel arra jó volt ,hogy egy kicsit megmozgasson, ezután rendeltem magamnak egy bokszzsákot ezt pont az atkins diétával együtt kezdtem el amikor kedvem volt ütöttem ameddig kedvem volt, a kilók megindultak mint a fene miközben a zsákot ütöttem a szívem úgy kalapált mint a franc (150-170's pulzus!) technikai okok miatt a bokzszsákot nem tudtam használni 2 hétig, megijedtem ,hogy most megint visszafogok hízni de pont az ellenkezője történt a fogyás folytatódott néztem nagyokat rákerestem netten ahol írták ,hogy a fogyáshoz nem jó az ha a szíved majd kiugrik a helyéről, így beiratkoztam Aikidora amit ajánlottak ,hogy nem annyira intenzív edzés forma. Aikidot több mint 1 évig csináltam a kilók csak úgy repültek rólam le, edzéseken bár leizzadtam nem voltak azok az edzések ahol a tüdödett kiköpöd de én mégis többre vágytam intenzívebb edzésre így abbahagytam egy időre ekkor (130kg voltam) és elmentem egy WT kungfu edzésre ahol olyan erősítés és edzések voltak ,hogy a nálam sokkal jobb kondicióban lévő emberek is "4 kézlab" mentek ki az edzésről viszont a kilók megint elkezdtek visszamenni rám, pedig keményebben edzettem addig mint előtte bármikor. Fél év után abbahagytam, bár ennek nem az edzés erőssége volt az oka, hanem maga a stílus nem tetszett. Eddigre fél év alatt visszajött 15kg! Elvoltam keseredve nem érettem mért van így rákerestem a netten található legkeményebb edzésekre és belevágtam a px90 és insanity edzésekbe mondanom se kell az edzések végén egy új tavat lehetett volna rólam elnevezni :) mindkét edzést végigcsináltam egy napot se hagytam ki kajámat is csökkentettem (aikido kezdette óta a 3x evéses módszert csináltam)

miután insanity és px90 megcsináltam, egymás után a kettőt ráálltam a mérlegre és szám helyett egy szép "Error" szerepelt a kijelzőn bár akkoriban életem legjobb formájában voltam. Egy jó 2 héten át leszartam minden diétát, mozgást nagyon elvoltam keseredve gondolkoztam mit rontottam el amikor beütött ,hogy akkor fogytam amikor nem nagy intenzivitásu edzést végeztem így elő vettem leslie sanson 5mile dvdjét ami lényeggébben helyben járás, megizzasztani megizzaszt kicsit megemeli a pulzusod de nem fogsz tőle féluton meghalni csináltam 3 hónapig. Jött a mérlegre állás ideje 121kg (-34kg)! Az utolsó évben visszamentem aikidozni és heti 3 aikido edzés 2 leslie 5miles séta és mire észbe kaptam 75-80kg voltam.

Véleményem szerint ha fogyni akarsz nem kell minden féle csoda diétába belekezdeni ugyanúgy egyél megkötések nélkül 3x evést betartani mellé nem nagy intenzívitásu edzést csinálni és érezni fogod a változást, bár lehet csak egyedi esett vagyok és ez a diéta csak nálam működik nem tudom, úgy gondoltam érdemes megosztanom veletek. Remélem nem bánjátok :)


2011. aug. 4. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a diéta valószínűleg azért működött neked, mert az elhízásod oka a mértéktelen evés volt, illetve mert 195 kg-ról indultál. Egy fogyókúra annál "könnyebb", minél nagyobb súlyról indul az ember. Mindenesetre szép munka, gratulálok!:) Hány cm vagy? Szándékozol tovább fogyni?
2011. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szívből gratulálok, hogy sikerült elérned a célod.
2011. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
gratulaaa:D én mondjuk napi kétszer. reggel és este futok ugy fél kilómétert.. és a diéta annyi h nem eszek sokat főleg vacsorára.. ezzel ment 4hónap alatt 15 kg:S
2011. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok és további sok erőt és kitartást kívánok, hogy az álomsúlyt megtartsd!
2011. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok hozzá, hogy megcsináltad!

Tényleg nagyon sok energia és türelem, kitartás kellett hozzá de megcsináltad! És ez a lényeg. ha továbbra is szeretnél lefogyni, akkor sok sikert hozzá!

:)

2011. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bix ***** válasza:
érdeks. pár pont számomra elég ködös, de fölösleges lenne vitatkozni... gratulálok hozzá, sok sikert a továbbiakban
2011. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gratula!:)
2011. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
NAGYON ÜGYES VAGY ! :)
2011. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó ,hogy ide írtad mert egy blogot sem olvasok.


Tényleg nagyon szép eredmény és talán erőt adott az amit írtál. Mindig is akartam futni ,de 100méter után szinte megfulladtam.(tudod biztos milyen) Most viszont lehet elkérem unokatesóm boxzsákját.

2012. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!