Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Később vissza fogom hízni,...

Később vissza fogom hízni, amit leadtam, ha ekkora különbség van a két kcal mennyiség között? (Bőv. Lenn)

Figyelt kérdés
Most 165cm vagyok,68kg.9 hete diétázom,75kg-val indultam.Az orvosilexikon.hu szerint a fogyáshoz ettől többet is ehetnék,de én általában 1400 kcal körül eszem,mert annyira rágörcsöltem a számolgatásra,hogy lassan félek minden étkezéstől,nehogy többet egyek.Célom a terhesség előtti súlyom,58 kg.Annak a súlynak a megtartásához napi 2171kcal-t vihetnék be.Az lenne a kérdésem,hogy nem túl nagy e a kettő között a különbség?Nem hízok vissza majd a napi 2000kcal bevitelétől?
2011. aug. 7. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha elérted a vágyott célsúlyt, akkor mindenképp ki kell majd kísérletezned, hogy a megtartásához mennyit kell egyél, nem lehet 100%-ban kalkulátorokra támaszkodni.


Én pl az orvosilexikon.hu-n szereplő értékektől biztosan híznék, nekem az amit megad, sok. Támpontnak megfelelő maximum.

Kipróbálod a 2171 egy hétig pl, ha hízol, akkor csökkentesz rajta, stb.

2011. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
500 kcal-nál nagyobb különbséget ne nagyon érj el! Ha még esetleg szoptatsz, különösen óvatosnak kell lenned az étkezés visszafogásával. Az sem mindegy, hogy az adott kalóriaértéken belül hogyan oszlanak meg az alapvető tápanyagok (fehérje, szénhidrát, zsír). Ami viszont szinte biztosan nem árt: a mozgás (tempós gyaloglás, kocogás, kerékpározás, úszás, ellipszis tréner).
2011. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Régen mennyiségre kevesebbet ettem,viszont több kcal-t és szar kajákat,főleg tésztát.Most így néz ki egy napi étkezésem:

reggeli 35g zabpehely 2dl tejjel,tejeskávé édesítőszerrel 1 dl tejjel

tízórai kefír 5db korpovit keksszel

ebéd 10dkg hal vagy nat.csirkemell 50g rizzsel fokhagymás joghurttal leöntve

uzsonna 10dkg gyümölcs,ha dinnye,akkor 30dkg

vacsora 2db tojás,2 szelet light mozzarellával

2011. aug. 7. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Így első ránézésre jónak tűnik. Ha viszont komolyabban gondolod, érdemes dietetikussal egyéni étrendet készíttetned.
2011. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kialakult szokásokat a későbbiekben is megtartanám: rozsliszt,édesítőszer,xilit,mozgás minden nap.
2011. aug. 7. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!