Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy jó...

Miért mondják azt, hogy jó reggel, éhgyomorra szobabiciklizni ( mondjuk egy 45percre )? Milyen hatása van?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy miért nem jó.pl leesik a vércukor..
2011. aug. 9. 14:46
 1/8 bix ***** válasza:
szerintem reggel éhgyomorra semmiféle sport nem jó. alacsony vércukor, alig töltött raktárak az izomban, gyomorsav, áááá soha nem voltam rá képes, és nem is leszek. edzés előtt ha nem volt 3 szilárd étkezésem én le se megyek sehova...
2011. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mindig délután 5-6 órakor megyek ki a szabadba biciklizni 1 órát, annak sokkal több értelme van, több helyen is olvastam, hogy ebben az időben sportoljunk, ekkor a leghatékonyabb.

Ha reggel bicikliznék éhgyomorra, valószínűleg össze is esnék a végén... nincsen semmi értelme, a szervezet nem is tud mit elégetni, mert még nem ettél.

2011. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én mindig reggel edzettem. Akkor volt rá időm. És itt a fórumon többször írták,hogy zsírégetésnél a reggeli órákban végzett sport a legjobb. Bár én tényleg csak azért edzettem akkor,mert úgy jött ki az időm!

Én ittam egy kávét és egy órát lazán letapostam. Nekem semmi bajom nem volt. Utána meg reggeliztem!

2011. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bix ***** válasza:

utsó: az a baj hogy az alacsony vércukor szintet az emberek jelentős része nem képes rendesen tolerálni... így vagyok ezzel pl én is. egy kis százalék az aki bírja, pl edzőtárs is, de sajnos ti vagytok kevesebben...


az edzés meg edzés, a kalóriadeficit pedig kalória deficit. ha este vagy reggel edzel az kb nem oszt vagy szoroz a zsírégetés szempontjából, vagyis de, délután képes vagy jelentősen intenzívebben edzeni, mert van megfelelő mennyiségű glükóz a szervezetedben.

2011. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért mondják mert hülyék... bix ismételten helyes választ adott!
2011. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem olyan rég olvastam utána ennek a reggel éhgyomorra történő edzésre. Csak úgy írom le ahogyan én megértettem :)

Ezt az edzésmódot azoknak érdemes csinálniuk akik a testzsírszázalékukat minél alacsonyabb értékre akarják levinni. Szóval akinek csak az a célja hogy a túlsúlyát ledolgozza annak felesleges ilyenekkel bajlódnia mert teljesen mindegy mikor szobabicózik a szervezet még van mit ledolgoznia :)

2011. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Edzés előtt legalább 1 órával enni kéne. A reggeli edzés oké, de az éhgyomri nem.
2011. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem mind súlyból, mind zsírból kell fogynom.

Olyat is olvastam, hogy " azért jobb éhgyomorra, mert a testzsír raktáraihoz nyúl" (vagy valami ilyesmi:D)

Súlyom ellenére nagyon zsiros vagyok ( mindenhol ). Ezért is kérdezem. ( más sportot meg már a derekam miatt nem birnék-régen jártam edzésre is. )

2011. aug. 9. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!