Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki hogy tudott nagyobb súlyfel...

Ki hogy tudott nagyobb súlyfelesleget leadni?

Figyelt kérdés
Volt egy betegségem, amitől 20 kilót felszedtem magamra. Két éve már teljesen meggyógyultam, de a felesleg megmaradt. Kinek mi jött be? Légyszi írjátok oda, hogy mennyi idő alatt hány kilót tudtatok fogyni vele.
2011. aug. 10. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A tesómnak napi 2 óra mozgással, fél év alatt 15 kiló ment le.

Reggeli: 1 szendvics (fehér kenyérből, mert utálja a többit), ebéd: hús salátával vagy párolt zöldséggel, vacsora: 1 szelet dinnye vagy más gyümölcs kis mennyiségben.


Szerintem a vacsorája nagyon nem volt jó, de azt mondta, ez működik nála.

Utána egészen addig tartotta a súlyát, míg terhes nem lett, a terhesség alatt rengeteget hízott, és még szoptat.

2011. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

84-ről fogytam 65-re olyan 3,5-4 hónap alatt.

Testépítő diétát követtem és sportoltam napi 2 órát. Nem jött vissza semmi, de azóta is minden étkezésem meg van szabva, max heti 1 alkalommal eszel szemét kaját. Azóta még lejjebb is ment a súlyom, de izmosabb és szálkásabb lettem.

Ha kicsit elszalad a ló, pl nyaraláskor feljött rám 3 kg, akkor 8-10 napig diétázok és megint lemegy a felesleg.

Ja, és a sportot sem hagytam abba, heti 5* igyekszem sportolni.

2011. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, milyen sporttal sikerült ez?
2011. aug. 10. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:

reggel éhgyomorra szoba bicikliztem 40 percet, késő este pedig futottam 20 percet nagy intenzitással.

Súlyokkal is akartam edzeni, de elmaradt. Mindenesetre nem sok izmot veszítettem, mert rengeteg fehérjét fogyasztottam.

2011. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 2 óra meg úgy jön ki, hogy szinte minden délután elmentem focizni helyi tűzoltókkal és néha még úszni is eljártam, ha időm engedte.

De 1 óra sport volt tervben, csak mindig több lett, lehet, hogy túl sok is volt a 2 óra, mert gyorsan fogytam.

2011. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De gondolom először nem nagy intenzitással futottál. Hogy álltál rá a futásra? 20 percig ameddig bírtál aztán sétáltál vagy kocogtál ameddig bírtad vagy hogy történt?:D Szoba biciklizés közbe mivel telt az időd Tv-ztél vagy csak bicikli? Én is szobabiciklit akartam csinálni régebben csak unatkoztam közbe és abba hagytam:S Azért kérdezek ennyit mert szerintem a te módszered szerint próbálok majd meg fogyni. Ja és még azt elárulod, hogy hány évesen kezdted el és most mennyi vagy?:)
2011. aug. 10. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Szobabiciklit szépen bepakoltam a tévé elé és néztem a reggeli műsorokat 6 órától.. Vagy betettem egy sorozatot számítógépen. Hamar elrepült az a 40 perc, néha 60-at is letekertem.

A futás nehezebb volt, mert súlyfelesleggel futni rossz! Na de én azon a véleményem voltam -mondhatott bárki amit akart-, hogy a kemény munkának hamarabb meg lesz a gyümölcse. Igazából mindig annyira futottam gyorsan és intenzíven, amennyire tudtam. Először alig ment 10 perc kocogás... Persze ahogy ment le a súlyom, annál könnyebb volt. A diéta végén már egyenesen jól esett futni és meg sem kottyant 20-30 perc. Az első 3-4 hét nehéz persze, de valamit valamiért, ez a felfogás segített a nehéz pillanatokban.


A diétám úgy nézett ki, hogy reggel zabpelyhet ettem enyhén átfőzve és főtt tojásfehérjét. Reggel csináltam 30-40 deka csirkemellet párolóban, befűszereztem, dobozba tettem és ezt ettem meg a nap folyamán 4 adagban. Mellé pufirizst ettem szénhidrátnak, persze módjával.

Este általában párolt brokkolit csináltam, ez nagyon sokat segített az emésztésemen.

Megittam napi 2-3 palack vizet, de ilyen sok sport mellett sokszor többet is.

Illetve én rengeteg koffeint fogyasztottam, napi 2-3 cukormentes energiaitalt (0 kalóriás lényegében) és reggel keserű kávét. Enélkül nem hiszem, hogy lett volna erőm az egészhez. És fontos megemlíteni, hogy ha okosan csinálod, akkor viszonylag olcsón meg lehet úszni az étkezést.


És 173 centis fiú vagyok amúgy, 18 évesen kezdtem a diétát és most 21 vagyok. De a kor nem számít, akárhány éves is vagy, ha tisztán étkezel és figyelsz az adagokra, a sportot nem hagyod ki, akkor fizikailag lehetetlen, hogy ne fogyj zsírból.


Neked annyi előnyöd is van, hogy 20 kiló hamar jött fel rád, így hamarabb is fog lemenni valószínűleg. Én nagyon hízékony vagyok és az egész családom is, mindig kövér kisgyerek voltam, 18 évesen már magas vérnyomásom is volt és emiatt kezdtem el diétázni. Féltem, hogy meghalhatok, mert sajnos a családban sok szívbetegség volt és szinte mind az elhízás miatt.


De a rossz hírem az, hogy ha sikerült lefogynod -ami sikerülni fog, ha van erőd csinálni-, akkor sem hagyhatod abba ezt az életmódot. Én is, ha 1 hétre is abbahagyom az egészséges étkezést és a sportolást, már jön is fel a zsír. Sajnos ilyen az alkatom, valószínűleg életem végéig figyelnem kell ezekre, ha nem akarok visszahízni.


Ha van bármi kérdésed akkor szívesen válaszolok és segítek, ha tudok. Üdv!

2011. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért könnyebb úgy egészségesen élni, hogy tudod, hogy már nincs rajtad plusz kiló. Mondjuk az akarat erőmet próbálom megtartani, mert sajnos az hamar elmegy. Köszönöm szépen a segítséged és majd írok, ha valami kérdés még eszembe jut:)
2011. aug. 10. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!