Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kedves Fogyókúrázók! :D Akkor...

Kedves Fogyókúrázók! :D Akkor most én is rákérdezek. A krumpli hízlal? Illetve ha valaki fogyózik krumpli helyett egyen mondjuk rizst?

Figyelt kérdés
Tudom hogy krumpli témában már ez az 1000. ilyen kérdés de mindenki mást mond. Először is én személy szerint nem tartom a burgonyát hízlalónak mert 100 grammban van 95 kcal és 20 g CH. De a neten mégis mindenhol azt írják hogy egyek inkább barna rizst mikor a rizs 100 grammjában 360 kalória és 75 g CH van! Akkor most hogy is van ez? Akárhogy nézem is még 50 gr rizsben is több kalória és Ch van mint egy kisebb krumpliban...
2011. aug. 16. 10:37
 1/4 bix ***** válasza:

1: megfelelő mennyiségű kalóriát be KELL vinni a szervezetbe. nem lehet 0 kcal-on lenni egy nap, és 1200 alá eleve nem szabadna menni.


2: ha már kell enni ch-t akkor azt tegyük rostos, lassan felszívódó, tartalmas alapanyagokból. a rizs ilyen, a krumpli nem sajnos.


3: a natúr krumplival általában azon kívül hogy nem tart ki túl sokáig, azaz elég hamar meg lehet utána éhezni akkor van baj ha pl olajban sütik, mert a növényi olajoknak elég kellemes kalória értékük van, amivel ha megszívja magát a krumpli akkor egy igazán odabszós kalóriabombát kapsz.


reggelire pl zabot szoktam enni. nem kevés abban sem a kalória, viszont egyenletes felszívódású, délig teljesen jól elvagyok, nem igazán éhezek meg.

2011. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy a krumpliban az a jó, hogy vízben megfőzve semmi olaj stb nélkül, szerintem tök jó diétában is, eltelít, sokáig nem vagy tőle éhes kevesebb a kalóriája mint a rizsnek. A rizs meg olyan hogy megeszed (azt se lehet csak úgy üresen lenyelni túl könnyen) és volt- nincs, egy óra múlva már éhes vagy, pedig sokkal több kalória, mint a krumpli. Túl van lihegve ez az egész, a kalóriára figyelj oda, meg hogy úgy nagyjából mindent egyél és kész.
2011. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a krumpliban keményítő van ami hizlal ha jól tudom :):)
2011. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
de Ayaaaa, olyan nincs, hogy valami hízlal. önmagában a keményítő egy kedvező szénhidrátforrás, cukor-polimer. a lebontásához idő kell, pláne, ha rostosabb ételben viszed be (pl. barnarizs)
2011. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!