Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukorbeteg, szívbeteg nő hogy...

Cukorbeteg, szívbeteg nő hogy tudna lefogyni?

Figyelt kérdés
mamámról van szó.
2011. aug. 19. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint a többiek, mozgással ;) és dokitól kérjen olyan étrendet, ami mellett fogyni fog
2011. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe: cukorbeteg diéta, kismilliót fog kidobni a rendszer.
2011. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ha már szívbeteg, akkor sehogyan.

a sport ugyanúgy megárt, mint az ételmegvonás.

2011. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szívbeteg. Én az vagyok, mégis sportolhatok, annyi hogy sportszerűen nem, tehát nem erőltethetem túl magamat, de edzeni edzhetek.
2011. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én terhesen lettem cukros, így sporttal nem erőltethettem meg magam, de a diétával heti 2 kilót fogytam éhezés nélkül.Menjen el diabetikushoz.
2011. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Cukrosan miért ne lehetne sportolni?
2011. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a sétálástól is kifárad hamar.
2011. aug. 19. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszéljen szakemberrel, ha ilyen betegségei vannak, biztos van orvosa, ő tudja milyen mértékűek a betegségek, így ő tud rá módot, hogy mi a megfelelő hozzá, hogy lefogyjon.
2011. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miután kb. egy éve nyugdíjas lettem, szinte élveztem, hogy nem kell naponta időre mennem, és volt, hogy 3-4 napig sem mentem le az emeletről, mert minek. Amikor viszont le kellett mennem, azt vettem észre, hogy a lábaim nem bírják a távolságot, sőt, még az emeletre visszamenni is alig bírtam. Kezdtek a lábaim elsatnyulni, jöttek rám a kilók a mozgáshiány miatt. A többlet-kilók viszont tovább növelték a mozgás nehézségét.


Akkor hallottam, hogy a házban él egy idős hölgy, aki szintén nem mozdult ki a lakásából, ha nem volt muszáj, és most ott tart, hogy a panelban a fürdőszobáig járókerettel megy, az ágytól az asztalig csak bottal, és kb. 90-100 kg!!! Persze, ez a szívére is kihatott, és a többletkilók miatt ő is cukorbeteg lett!!


Miután ezt meghallottam, azóta naponta minimum 2x lemegyek, teszek egy-egy nagyobb sétát, mert nem akarok odajutni! És azóta figyelek a táplálkozásomra is, és a kilók is kezdenek szépen lassan eltűnni rólam.


Ha a mamád nem akar idáig eljutni, akár milyen nehéz is, de kezdjen hozzá: először csak kevesebbet, majd jónéhány hét után, amikor már "észre sem veszi", lehet a távot növelni, stb. Csak akarat kérdése!


Szép dolog, hogy aggódsz érte, és keresed a megoldást, de azt is tudnod kell, hogy te ennél többet (minthogy elmondod neki mindezt) sajnos nem tehetsz. Ha ő nem lesz hajlandó változtatni, csak a kifogásokat keresni, akkor bizony te az ő lábaival lépkedni nem fogsz tudni, és te az ő táplálkozási rendjét nem fogod tudni tartani. Az én édesanyám is cukorbeteg volt, az orvos azt mondta: "ez nem betegség, ez egy állapot. Amennyiben odafigyel az étkezésére, ugyanolyan teljes értékű életet élhet, mint előtte."


Kívánom, hogy édesanyád is gondoljon bele ezekbe a dolgokba, és tegyen meg mindent azért, hogy ne kerüljön sor a járókeretre!

2011. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a paleolit diétát javasolnám, orvosi felügyelet mellett.
2011. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!