Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukorbeteg diétával tudnék...

Cukorbeteg diétával tudnék fogyni?

Figyelt kérdés
A cukorbeteg diéta az egészséges életmód alapjaira épül csökkentett (szigorúan figyelt szénhidrátbevitellel), ha így étkezem, figyelve a szénhidrátokra, tudnék fogyni?
2011. márc. 12. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagy cukorbeteg nem neked való.Nem ajánlom, hogy így akarj fogyni.
2011. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, első, de ennyi erővel semmit sem szabad kipróbálni, mert "nem ez a betegséged".Maga az elhízás betegség, úgyhogy elvileg kúrálható akár cukordiétával is.

Nekem terhességi cukrom volt 2 hónappal ezelőtt, akkor 160g / napos ch-gli-diétára fogtak, mióta megszültem, szoptatok, 175 g a megengedett, emellett korlátlan fehérjebevitellel.Ha fogyni szeretnél természetesen az étrenden kívül mást neigen egyél, mert bár 0g chtartalmú pl. a tojás is, mégis, ha pl.esti órákban eszed, lelassítja az anyagcserédet, ergo: nem fogsz fogyni ( igaz, hízni se, max.súlyt tartasz ).

Van még jópár dolog, amire érdemes odafigyelned, ha gondolod, keress meg priviben.

2011. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, hogy sikerül, de inkább kifejezetten fogyókúrás étrendet építs fel, a cukorbeteg diéta nyilván nem véletlenül nem azonos a fogyókúrás diétákkal, soványak is lehetnek cukorbetegek. A diabetikus termékek többsége pl. nem fogyózóknak való, sokuknak ugyanakkora, sőt, néha magasabb a kalóriatartalma, mint a nem-diabéteszes megfelelőiknek.

Az, hogy valami egészséges, még nem jelenti azt, hogy fógyózó-barát!

2011. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én cukor beteg vagyok 9 éve. 14 éves vagyok...

és inkább HÍZOL mint fogysz. én is hízok és nem fogyok. most kezdtem el fogyozni. napi 7x kell enni. és ahogy leirták a többiek is nem vagy cukros.

2011. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
A cukorbeteg diéta csak cukorbetegnek való. Testsúly, életkor alapján és inzulinhoz beállítva.
2011. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Inkább keress meg egy dietetikust, mert a cukorbetegek diétája sem jó mindenkinek, még a cukrosok között is vannak különbségek. Ők az étrend mellett sokszor inzulint kapnak, gyógyszert szednek....

Nekem is terhességi diabéteszem van, de 180 g-os ch bevitellel. Rendszeres ellenőrzés is szükséges, mert ha nem elég a ch bevitel, ketont termel a szervezet, az pedig nem jó.

2011. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dietetikus szerint lehet vele fogyni - ha nem mondom jól, akkor utána teszem ezt - ha számos olyan dologra odafigyelsz, mint pl.glikémiás index, lassan és gyorsan felszívódó ch-ok, és persze a rost, fehérje mennyiségekre is.Nem csupán kalóriaszámláló diétával lehet fogyni!!A Cukordiéta egy kicsit hasonló az Atkins-féle diétához, rengeteg hasonlóság felfedezhető benne.

Nekem bevált, igaz, én elég sokat mozgok is mellette, de ahogy írták, arra figyelni kell, hogy tényleg elegendő ch - ot vigyél be a szervezetedbe, mert ha nem, akkor éhezik a szervezeted, a májad pedig kilöki a tartalékait, ami anyagcsere zavarhoz vezet.Ne felejtsük el, hogy a diabétesz is t.k.egyfajta anyagcsere zavar, lehet, hogy vki az étrend mellett inkább hízik, de van olyan is, aki FOGY vele, függetlenül attól, hogy cukros-e?Dietetikus szavait idéztem.

2011. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12:35

Sajnálom, hogy már ilyen fiatalon ( mit fiatalon, szinte még gyerek vagy.) cukros vagy, de azt ne felejtsd el, hogy neked még most fejlődik a szervezeted, most mész át bizonyos hormonális változásokon, és lehet, hogy jelenleg inkább hízol a diétától ( de szerintem örülj neki, hogy csak annyit, amennyit, mert képzeld el, ha vég nélkül ennél ch-hegyeket, akkor mi lenne, még inkább híznál - valószínűleg.), de ha átlépsz egy bizonyos stádiumot, még az ellenkezője is lejátszódhat benned.

Más egy kifejlett felnőtt szervezet és más egy kamaszé..

2011. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!