Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezt ettem ma reggelire, de...

Ezt ettem ma reggelire, de kevésnek tűnik + ha mindig ez lenne, megunnám. Tippek?

Figyelt kérdés

Tk. kenyeret nem szeretnék enni, mert nem szeretem - ahogy a fehér kenyeret sem szerettem soha, akkor sem, mikor nem fogyóztam.


Szóval ma reggel ettem 1 pohár natúr joghurtot, zabpehellyel (én válogattam össze, tehát hozzáadott cukor nincs).

Mit ehetek még reggelire máskor? Illetve ez nem volt kevés? Mit ehetek még ehhez?


30 kg-tól szeretnék min. megszabadulni.


Mellette rengeteget tornáznom, reggel is (reggeli előtt), tehát kell az energia is...


lány, 20


2011. aug. 24. 15:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Ezt ettem ma reggelire, de kevésnek tűnik"

Mert ki van tágulva a gyomrod. Ha éhes vagy még, az nem azt jelenti, hogy a szervezetednek még szüksége van kajára, hanem hogy nincs tele a bendőd. Bírd ki, és pár hét alatt összehúzódhat a gyomrod, akkor már tele leszel ezzel a kajával is. De attól még egyél változatosan, csak kicsit mindig maradj éhes a kaja végén. :)

2011. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha több zabpelyhet tennék bele, ennék mellé még gyümölcsöt?
2011. aug. 24. 15:44
 13/22 anonim ***** válasza:
Úgy szerintem már jó lenne, de tízóraira is ehetnél gyümit, vagy amit kívánsz. Légyeg, hogy napi ötször egyél kisebb adagokat.
2011. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. aug. 24. 15:50
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy leírtad, így valóban érthető a dolog.

Reggelire mehet esetleg 2 tojás bármilyen formában, az abonettet vagy puffasztott búzát sem szereted? Ha nem, akkor párolt zöldség vagy görög saláta is finom hozzá. Ha ezekkel eszed, vacsira is jó a tojás.

Tízórai, uzsi: natúr joghurt (tehetsz bele gyümölcsöt és ha muszáj, egy kevés mézet vagy édesítőt), kerfír vagy gyümölcs.

Ebéd: bármilyen husi (rántott ritkán legyen, a pörkölt-féléket kerüld), kevés rizzsel, sok zöldséggel. Lehet párolt vagy friss.

Vacsi: maradék ebéd, de rizst már ne egyél. Lehet a tojás, de néha lehet virsli is, pl. paradicsommal.

Cukormentes innivaló.

Számold ki a kalóriaszükségletedet, és próbáld kiszámolni, kb. mennyi kalóriát viszel be.

[link]

Nem kell folyamatosan számolgatni, mert becsavarodsz, csak nagyjából tudd, hogy ha általában zabpelyhet reggelizel, az kb. X kalória, a csirke rizzsel Y, a vacsi Z, és ez mennyivel nő, ha eszel még egy joghurtot vagy dinnyét. Ha jól gazdálkodsz a kalóriákkal, néha belefér a tészta, a pizza, sőt még egy fagyi is, csak ne egyszerre edd, és mértékkel. Meg nem vond magadtól, mert az mindig zabáláshoz vezet.

+ ugye a mozgás. 30 kilóval óvatosan, mert tönkremennek az izületeid. Séta, úszás, ahova járok zumbázni, oda járnak +30 kilóval is, csak amit mi ugrunk, azt ők lépik. Viszont bírják és szeretik.

2011. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

tojásrántotta 1 tk olivaolajon zöldségesen(vágsz bele hagymát, paprikát, paradicsomot, brokkolit, gombát) és salátával megeszed vagy csinálhatod zabpehellyel is

zabpehelyből tudsz sütni(gyümölccsel) kekszet, felfújtat, túrógombócot-ezek mind diétásan készülnek hozzá egy pohár tej

gyümölcssaláta joghurttal ás 1-2 marék maggal(mogyoró, dió stb)

paprikába/paradicsomba töltesz túrót/körözöttet és hozzá puffasztott búza(van teljes kiőrlésű is)

zabkása, kukoricakása

tejberizs cukor nélkül, sovány tejjel, sok gyümölccsel és rizs(vagy lehet köles, bulgur, barnarizs)

gyümölcsturmixok, zöldségturmixok

zöldségkrémlevesek (tk kenyérből csinálnál hozzá piritott kenyérkockát, így reggel lenne jó minőségű ch)

melegszendvicsnek se szereted a kenyeret?-kenyér rá sonka, sovány sajt, zöldségek-gomba, hagyma, paradicsom, brokkoli stb

omlett zöldségekkel

sós lében tonhal+saláta+pufirizs

2011. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

szia.

Ne szénhidrátot egyél hanem zöldséget és gyümölcsöt fehérjével. Túró, tojásrántotta, omlett, hal és csirkemell. Reggelire: túró + gyümölcs, vagy gyümölcssaláta (folyékony édesítőszerreL és fahéjjal isteni finom!) vagy tojásrántotta 1 sárgája 3 fehérje hozzá uborka, hagyma, paradicsom és paprika. Netán natur joghurt, vagy kefír. Szerintem ezekből egész jó kis étrendet lehet kialakítani.

Én reggelire minden nap 3 szelet pulykasonkát 2 paradicsomot és egy paprikát szoktam enni. (kb 8kor) és utánna délbe egy kávé, ebéd pedig 2kor. Nagyon bevált így fogytam 14 kilot.

2011. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
én 50 gramm zabpehelyből csinálok zabkását és az azért elég energiát ad még akár délig is. én is edzek mellette. szerintem ennyi elég lenne,pláne ha joghurtba vagy tejbe rakod (én csak vízzel készítem)
2011. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Én most azt az elvet követem, hogy édességet csak vasárnap ebéd után szabad, és akkor is módjával, ill. ha elmarad, az se tragédia (pedig meghalok a csokiért, hidd el). Tésztákat is ki kellene hagyni, péksütemény is tök ugyanolyan hatású, mint a kenyér :( Reggelire a joghurtos cuccoshoz csapj hozzá egy banánt, és napközben is egyél sok gyümölcsöt, ebédet is meg lehet oldani cézársalátával :) De fontos, hogy mozogj is, mert ha csak keveset eszel, attól belassul az anyagcseréd, és még jobban elkezd raktározni a szervezet (legalábbis ezt mondják)
2011. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy vacsira csak gyümi vagy zöldség, és nasinak napközben répa, vagy hasonló nyalánkságok :p (utolsó)
2011. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!