Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyors gyaloglas felfele vagy...

Gyors gyaloglas felfele vagy kocogas?

Figyelt kérdés
melyik a jobb fogyas szempontjabol? izuletek kimelese szempontjabol a gyaloglas elonyosebb az tuti
2011. aug. 24. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kocognék, de honnan tudjam, bírod-e (ez azért merült fel, mert említetted, hogy az ízületek kímélése nélad fontos szempont, ebből arra következtettem-ha tévedek javíts ki- nagyobb súlyfeleslegről lehet szó). Ha nagyon megterhelőnek érzed a futást, akkor gyalogolj, és ha már könnyebben megy, kocogj, majd növeld az edzés időtartamát.
2011. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem, nincs nagy sulyfelesleg, 1 kilo plusz van rajtam, tudom mert megmertek. (: csak most nincs jo cipom es regebben minden evben 5 even keresztul csinthartya gyulladasom volt a sarkamban, igyhat ovom oket.

amugy meg ne mondjatok hogy hova akarok fogyni, csak magam miatt akarok, es kesz. egeszsegesen teszem, nem koplalassal azmeg mindenkinek csak jottesz

2011. aug. 24. 19:59
 3/6 A kérdező kommentje:

amugy ezt igazabol olyan szempontbol kerdezem, hogy sokszor hallottam hogy az sokkal jobb, es zserintem igaz, sokkal jobban el is faradok tole. persze a zsiregetes a pulzustol fugg es ha mondjuk kocogassal uannyi mint a gyaloglassal oke, de en ugy tudom az jobban "megterheli" a szervezetet, mert a kocogas altalab megszokott dolog, viszont a gyors gyaloglas nem olyan megszokott a szervezetnek, igy tobbet egetunk, raadasul a kocogasnal hamarabb beall az oxigen szint, es akkor tempot kell valtani, ennel viszont kevesebbszer kell, mert nem all be olyan konnyen es eleg idegesito allandoan nyomkodni a gombokat.

viszont ha meg ugyvesszuk:gyorsabb futas

= tobb kcal egetese..

ezert kerdezem

2011. aug. 24. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy melyik mennyi kcal-t éget el, nehéz megmondani. Ha utálsz kocogni, lehet, hogy feleakkora intenzitással sem tudod csinálni, mint a gyaloglást, és így már is azzal érsz többet, szóval szerintem azt válaszd, amelyik neked szimpatikusabb. A lényeg, hogy a sport inkább jólessen, semminthogy szenvedésként fogd fel, ami könnyen előfordulhat, ha egyáltalán nem élvezed.
2011. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igazabol igazad van, de pont forditva van, a felfelemenestol vagyok ki inkabb :D

azt hiszem megfogadom, hiszen az sokkal rosszabb ha vegigszenvedek egy orat, azon a par kalorian nem mulik (:

2011. aug. 24. 20:16
 6/6 anonim válasza:
Szerintem a kocogás sokkal jobb.
2011. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!