Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a hatékony kondite...

Hogy néz ki a hatékony konditermes edzés nőnek?

Figyelt kérdés

Annyiféle edzéstervet olvastam, és bizonytalan vagyok, jól csinálom-e. Kérlek, akik tapasztaltak vagytok, segítsetek, hogy lehetnék még hatékonyabb?


Kezdésnek fél óra a taposógépen, 11-es nehézséggel.

Majd:

combtávolítás 5x55; 75 kg-s súllyal

lábemelés 7x25; 25kg-s súllyal

combközelítés 4x55; 55 kg-s súllyal

lábhajlítás 3x50; 35 kg-s súllyal


5x25 hiperhajlítás, hát

3x35 hiperhajlítás oldalfordítással

4x50 hasizom (hasprés, felhúzott lábakkal, ellentétes lábhoz hajolva, mindegyik kör más)


ezek azok, amit minden alkalommal megcsinálok, és vagy megyek bicepsz, mell, tricepszezni, vagy a futópadra emelkedőn gyalogolni, ahogy épp kedvem van. Karra nincs sok köröm, 5x12 tricepsz, 5x35 bicepsz - ez 4 kiló, a tricepsz 3. Ezek már ilyen levezető körök, és konkrét ötletem sincs, hogy az adott gépeken karra, hátra, mellre, stb hogyan kéne dolgoznom.

Az jó, amivel kezdek, vagy hogyan változtassak rajta? Mit tanácsoltok? Szeretnék zsírt égetni, és formásodni is egyben, bár ahogy olvastam, nehéz összeegyeztetni, és a hatékonyságtól úgy érzem, messze vagyok.


Amúgy 24 éves lány vagyok, 183 magas és 78 kiló.


Bix, Fruit, és mások, akik profik, örülnék a tanácsotoknak! Ha bármi meglátása van bárkinek, nyugodtan írjon, örömmel veszem.


2011. aug. 30. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
az az igazság, hogy szerintem neked inkább kardiózni kellene, már ha a fogyás a cél
2011. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fél órát minden alkalommal kardiózok a taposógépen, de ha úgy van kedvem, még megyek a futópadra ezek után, 9-10%-os emelkedőn 6-6.5 km/h-vel sétálni. A taposógépen a vége felé úgy izzadok, mintha a medencéből szálltam volna ki.. De 30 percnél többet nem bírok rajta egyben. Ha nagyon kicsattanok az energiától, alkalmanként futópad helyett visszamegyek taposni, ezt érzem a leghatékonyabbnak.
2011. aug. 30. 09:43
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
de szerintem súlyzóznod még nem nagyon kellene, majd ha már fogytál valamennyit
2011. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A karom különben nem izmos, de nem is plöttyedt, elsősorban a lábam szeretném formálni, azért dolgoztatom meg a súlyokkal is, hogy formásodjon. Most emeltem amúgy 5-10 kilókat pár hete a lábra való edzésnél. Érzek némi változást, meg ha megfeszítem a lábam, kőkemény, de még közel sem az a forma, ami tetszene, ahhoz le szeretnék adni legalább 5 kilót.
2011. aug. 30. 09:45
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

hát éppen ezért kellene egyelőre csak kardióznod, szerintem

de hátha jön valaki okosabb

2011. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Attól is tartok, hogyha csak kardióznék, akkor elveszítenék sokat abból az izomból, amit évek alatt sikerült elérnem. Az a baj, hogy személyi edzőt nem engedhetek meg magamnak, a konditermes bérlet elég drága, így a netről szedem az ötleteket, de sok gép van, aminek még a közelébe sem mentem, mert nem tudom, hogy működik, mit kell csinálni, milyen tartással, és egyáltalán.. Magamnak alakítottam ki ezt, amit szeretek, és csinálom, bár nyílván többet fejlődnék, ha tudnám, hogy a legjobb csinálni. A szándék megvan, csak a kivitelezést nem tudom, hogy lehetne jobban.
2011. aug. 30. 09:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon magas szériákkal és ismétlésszámokkal dolgozol, így lényegében az egész edzésed kardió. Ha izmot akarsz növelni, a 8-10, max. 15 ismétlésszám a normális, és az 1-2 széria. Ha 5x55-öt tudsz csinálni valamiből, az azt jelenti, hogy túl könnyű a súly, az izmod nem kap elég nagy terhelést.
2011. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is a kardióra kéne ráállnod jobban, ha zsírt akarsz égetni. az izmod a kardiótól nem fog eltűnni, ne aggódj. a kardió edzés is csak kb 40 perc után lesz hatékony, hiába izzadsz fél órát a taposón, ha utána a súlyzós edzés miatt lezuhan a pulzusszámod. ajánlanám inkább még a taposás után a futópadot, de ne csak gyalogolj, iktass be futást is. nem sokat, csak amennyit bírsz. előbb 1 perc, majd kettő, utána gyaloglással pihenhetsz (nem emelkedőn). ez az intervallumos edzés. újabb fél óráig. ha van még kedved utána súlyzózhatsz, ha nincs kedved, akkor a hasazással befejezheted. persze mindez diétával (nálam kalóriaszámolással) a leghatásosabb.

de kíváncsi vagyok én is a profik véleményére

2011. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért 75 kiló már így is elég sok, nem? Hova emeljem? Olyan 40-45től már erősen érzem, hogy ég az izom, és az utolsó pár darab igazi kínszenvedés :D 95 kilón kéne csináljak mondjuk 2x 12-t? Vagy hogy?
2011. aug. 30. 10:03
 10/11 bix ***** válasza:
100%

nagyon magas az ismétlésszám ez tény.


alice abban téved hogy előbb csak kardió, mert pont hogy meg kéne őrizni az izmot, ahhoz pedig súlyzós edzés kell. 8-14 es itmétlésszám max. de body.builder.hu bal oldalon edzéster és láss csodát, tele van, gyakorlatokkal, animálva, mindennel ami kell.


sok sikert, és testsúlykilónként 2 g fehérjét:D

2011. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!