Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalónap. Tartsak, vagy ne?

Csalónap. Tartsak, vagy ne?

Figyelt kérdés

Már csak az utolsó pár kilótól szeretnék megszabadulni, de a mérleg nem mozdul több hete és a centik se csökkennek. 175 cm 67 kg, és kb. 1500 kcalt eszem minden nap, kevés ch sok fehérje, szóval minden okés, és eddig működött is, de most valamiért stagnálok.

Segíthet, ha egyik nap "csalónapot" tartok? Olvastam több helyen is, hogy ez ad egy löketet a szervezetnek. Arra gondoltam, hogy aznap 2000-2500 kcalt ennék (ennyi a napi szükségletem), másnap pedig visszatérnék az 1500 kcal-ra. Ilyenkor is figyelni kell a ch-fehérje egyensúlyra? Vagy lazítsak végre 8 hét után, és tartsak egy igazi pizzás-sültkrumplis napot? (eddig 1x sem bűnöztem és már nagyon jól esne :)

Olyat ne írjatok, hogy egyek, amit megkívánok csak kevesebbet, nekem az válik be, ha nem bűnözök és kész.


2011. aug. 30. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%

A csalónap nem abból áll hogy sültkrumpli-süti-csokihamburger! Hanem sok sok rizs,zabpehely és egyéb minőségi szénhidrátok,természetesen fehérje mellett.


De ettől még ehetsz csokissültkrumplit sütis hamburgerrel,és vanilliakrémeskólával is akár:)

2011. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
akkor lényegében az is jó, ha megeszem az aznapi étrendem és emellé még megeszek +1000 kcal valami finomságot?
2011. aug. 30. 20:49
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg a finomság nem kéne DE egyél nyugodtan:) Én pl voltam nyáron lagziban több mint 8000!kalóriát ettem meg,másnapra kevesebbet mutatott a mérleg,és nem is kúszott vissza egy grammot sem hanem tovább fogytam. Szóval,egyél nyugodtan azt amit a pocid megkíván:)
2011. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 bix ***** válasza:
100%
segíthet valamit. én a helyedben lazulnék egyet, aztán ráhúznék az edzésre. most megtaláltad a súlytartáshoz szükséges kalória/edzés mennyiséget. növeld az időt vagy az intenzitást és menni fog. sajnos az utsó kilók ilyenek...
2011. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Sztm. esetedben nem oszt, nem szoroz... :-/


A "csalónap" nem a szervezetedben okoz csalást, hanem benned...:-/


Aznap végre lazítasz, azt eszel amit akarsz - nem kell tartanod a feszes menetrendet, - de ettől az egy naptól nem fog változni a szervezeted... 1-2 nap alatt "túléli" ezt a napot és megy minden tovább... :-/


Ua. mint testépítésnél - a "csalónap" a testépítők mindent zabálnak-- de ettől nem a testük fejlődése vesz más irányt, hanem ők maguk engedhetik el magukat... :-/

2011. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ha jól tudom, a csalónap a leptinszintre hat, aminek közvetlen köze van a fogyáshoz. ha csak lelki háttere lenne, nem csinálnám, de mivel megakadtam, ez egy értelmes megoldásnak tűnik.
2011. aug. 30. 21:45
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire nincs kitartásod miért kezdted el? Ne tartsál tök hülyeség... nem ilyeneknek való a fogyókúra...
2011. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Tarts, én azt mondom, csodákra képes. Tapasztalat.


(Kedves előttem szóló!

Már elnézést, de hogyan lehet ilyen alpári, bunkó módon kioktatni valakit? Tudom, hogy nagyon nagyra vagy magaddal, és biztos, hogy Te mindent a lehető legtökéletesebben végzel, (kivéve a szövegértést). Nem olvastad el véletlenül a magyarázat részt? NEM azért akar csaló napot tartani, mert már nem bírja a diétát, hanem mert megállt a fogyás! És hogy kitartása nincsen, kétlem, és hogy mi az ami erre késztet, az az előtted írt hozzászólása.

Gratulálok neked, hogy ilyen színvonalas és segítőkész kommentel minősíted magad. Ez az oldal a segítésről szól, nem a kötözködésről. Remélem megérted.)

2011. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:57

Ha ennyire sötét, és hozzá nem értő vagy, miért reagálsz? Ne válaszolgass, tök fölösleges... Nem ilyeneknek való ez az oldal...

2011. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

21.57: akkor szövegelj, ha 8 hétig te sem kajálsz félre, és grammra pontosan azt eszed, ami elő van írva :) de egy fél szelet kenyérrel sem ehetsz ám többet!

A többieknek köszönöm a választ, akkor úgy fogom csinálni, hogy megeszem az aznapi adagom, és mondjuk délután elmegyek a barátommal pizzázni (úgyis már nagyonnagyonrég el akar vinni valami "finom" helyre :D)

2011. aug. 31. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!