Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tartsak mértéket?

Hogy tartsak mértéket?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy szabad enni néha-néha egy kis csokit fogyi alatt stb. Csak az a baj, hogy egyszerűen ha egyszer megengedem magamnak nem bírom abbahagyni az evést. Egész héten kibírtam, de most is vasárnapi ebéd után sütemény volt. Nem is voltam olyan éhes, de mindenki mondta hogy csak kóstoljam meg egy kicsit, hát megkóstoltam. És utána még ettem 4 szeletet. Mindig ez van, egyszerűen ha eszem valami finomat nem tudom abbahagyni, még ottvan a kezemben(!) de én már nyúlok a következőér. Más is van így ezzel? Mit tehetnék ellene?

Szerintem ez nem csak akaraterőn múlik, mert ha nem kóstolom meg kibírom, de ahogy megkóstoltam nem bírok keveset enni belőle


2011. máj. 22. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem baj, ha gyerek vagy, vagy tini. Aztán lefutkozod, amit megettél. Baj viszont akkor, ha csak eldőlsz azt alszol rá .
2011. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dede, már pedig ez az akaraterőn múlik. Persze, hogy az az 'ösztönöd', hogy finom van - eszel. Gondolkodj miután megetted azt az egy szeletet, számolj el 10ig. Tudni kell nem-et mondani rá.
2011. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
akaraterő
2011. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mással is így van, viszont ha nem eszel effektíve 'cukrot' (amiben cukor van),akkor egy idő után nem vágysz a cukros dolgokért,sőt...nem is lesz rá igény!


az a bizonyos idő mindenkinél más, lehet h 2-3 hét,de lehet több kell.

2011. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz pár szelet süteménytől...pláne, ha rendszeresen sportolsz
2011. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is teljesen így vagyok, mint te.

Inkább nem merek enni 1 falatot sem, mert csak zabálnék. Olyankor elborul az agyam és.. hát ez van..


Csak a kb 80%-os étcsokiból tudok keveset enni :)

2011. máj. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!