Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy nap 800...

Normális, hogy egy nap 800 kalóriát fogyasztok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem diétázni, aug.1 óta, heti 1 kg fogyást lőttem be, plusz heti min. 3x intenzíven mozgok. 63kg-ról 55-re szeretnék fogyni. Kalóriaszámításos diétát kezdtem, plusz nem eszek cukrot, és kenyerez péksütit stb)Első két hétben nem fogytam semennyit, aztán elkezdtem jobban lecsökkenteni az ételt, most kb 800 kalória/nap. Most fogyok már heti 1 kg-ot, nem vagyok éhes sem. De ez nem túl kevés kalória? (Ülő munkát folytatok,plusz intenzív mozgás.)
2011. aug. 31. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem normális. Hacsak nem vagy 150 cm 45 kg. Hidd el, meg fog állni ez a fogyás elég hamar, mert a szervezetednek nem fog tetszeni, hogy takarékon kell mennie. Majd hülye lesz megszabadulni a zsírjaitól.
2011. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor az első két hétben miért nem fogytam? És nem koplalok, változatos az étrendem, csak többször keveset eszem.
2011. aug. 31. 11:34
 3/9 bix ***** válasza:
100%

800 kcalon persze hogy elindul a fogyás... csak nem zsírból...


kegyetlen kevés az a 800, 1200 alá semmi esetre sem szabad menni. egy ülő munkát végző 50 éves nőnek átlag 1300 kcal a napi igénye... ennyi kéne neki a súlytartáshoz.


1: vagy nem annyi kalóriát vittél be mint amennyit te gondoltál hanem jelentősen többet (kajanapló vezetése...)

2: nem mozogtál elég intenzíven


ha neked 14-1500 kcal az alap igényed és mogzással még rácsapsz 7-800-at, akkor ehetsz egészen nyugodtan 1400 kcalt is, mert fogyni fogsz.


amíg a bevitt kalória kevesebb mint az elégetett addig fogysz...növeld a kajádat és az edzésed intenzitását, időtartamát. alacsony tzs-n eleve nem tudsz 1 kilót fogyni hetente, az utsó pár kiló az kb 0.5/hét ütemben fog távozni... 1200 kcal alá semmilyen indokkal nem megyünk... ha 1200 kcaltól hízol akkor viszont :

1: orvosilag releváns problémád van

2: koplaltál és magas a kortizol szinted, ami takarékra kapcsolja a szervezeted energiaigényét

2011. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bix ***** válasza:
100%

"És nem koplalok, változatos az étrendem"


diéta alatt is 600 kcal-os reggeliket toltam és fogytam... 800 kcal egész napra koplalás kategória már.

2011. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2011. aug. 31. 11:54
 6/9 A kérdező kommentje:
A koplalással arra gondoltam, hogy nem vagyok éhes, elegendőnek érzem amit eszek.
2011. aug. 31. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a koplalás nem feltétlen jelenti azt, hogy TE éhezel, egy idő után ugyanis hozzászoksz az alacsony kcalbevitelhez. A SZERVEZETED viszont 800 kcallal akkor is éhezik, ha te úgy érzed, majd kipukkadsz.
2011. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bix ***** válasza:
100%

jaja. a szervezeted nem mindig küld olyan jeleket amik relevánsak. a dohányosnak is azt küldi hogy jólesz az gyújtsámáááárááááááááááááwwwwwááááááááá. aztán mégse egészséges.


800 kcal akkor lesz elég ha felmegy az egekbe a kortizol szinted és a szervezeted takarékra teszi magát. ez meg ugye nem jó hosszú távon...

2011. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi! :)
2011. aug. 31. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!