Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiások, meggyógyult...

Anorexiások, meggyógyult anorexiások! Le írnátok a történeteteket?

Figyelt kérdés
Hogy kezdődött, mi lett a "végeredmény" (ezt úgy értem h lett-e emiatt valami betegségetek, akár meddőség stb...) stbstb.....
2011. szept. 2. 19:51
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

utolsó előtti. AKKOR valószinűleg nem én vagyok aki irkál más kérdést, én sose irtam még olyat h 1200at eszek vagy ha annyira biztos vagy másold be a kérdést, tudod te hogy mennyi anorexiás vagy abba bele eső van itt a gyakorin? szerinted csak én vagyok az egyetlen???? gondolkodni nem bűn. :)


utolsó: nem értek, ezzel egyet h csak az anorexiás aki 100-200 kcalt eszik, ez hülyeség én nagyon sokat olvastam már utána, ezért SE értek veled egyet. Egy 123kg-os ember is lehet anorexiás!! olvass utána.

2012. jan. 9. 14:17
 22/32 anonim ***** válasza:

A nővérem 165cm és 60kg egész nap alig eszik valami (reggeli egy joghurt, ebéd semmi, uzsonna egy zsemle, vacsora egy joghurt) és állandóan edzőterembe jár illetve a kalóriákat számolgatja.


Akkor ő is anorexiás? Nem néz ki annak.

2012. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
most még nem az, képzeld nekem is igy kezdödött. :) azóta nem birom ki hogy amit megeszek annak ne számoljam ki, hogy mennyi a kcalja. Meg amúgy nekem ez lelki okokból "jött" mert mondjuk az anorexia az alapból az... nem az hogy 20kiló és akkor ő anorexiás, ku.rvára nem. Ha nem tudod a szó jelentését nézz utána. PONT. nem fogok veszekedni a semmin. :) ha nem hiszed el, hát nem.
2012. jan. 11. 16:23
 24/32 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj de az utolsónak igaza van...160 centidhez az 50 kg egyáltalán nem anorexia...Ha mondjuk 37 kilósra lefogynál, akkor talán mondhatnánk rád...;( ;(
2012. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
látom még mindig nem értitek az anorexia fogalmát. :D
2012. febr. 1. 15:44
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

erre csak ennyit lehet mondani:

[link]


én 15 évesen kezdtem el fogyózni. 163 centimhez 71 kiló voltam. A családom már évek óta szekált azzal, hogy kövér vagyok. Úgy kezdődött az egész, hogy az akkori nagyon jó barátnőm bekerült egy országos modellverseny döntőjébe. A versenyig megállás nélkül koplalt és én szolidaritásból kezdtem el vele csinálni. ez úgy 2 hétig tartott, lefogytam ezalatt 65 kilóra. Persze jött a 'vérszem' hogy megy ez nekem tovább is. Alapból is eléggé önsanyargató típus voltam egyéb lelki problémák miatt, így egyik napról a másikra abbahagytam az evést. Csak víz vagy tejeskávé, és volt hogy naponta csak egy szelet puffasztott rizst ettem. Emellett minden este mályvateáztam (ami hashajtó). Alig két hónap alatt 46 kilóra fogytam le a 65ről. Mindenki mondta hogy hagyjam abba, de az a típus vagyok aki 'csakazértis' csinálja, mások bosszantására.

A 'kigyógyulásom' kicsit furán és viccesen hangzik, 17 évesen ugyanis bekerültem egy rocker társaságba, akikkel minden hétvégén, nyári szünetben hetente többször is 'kocsmatúráztunk', és paráztam azon hogy ha éhgyomorra iszok akkor a detoxban kötök ki, így szép lassan visszaszoktam a kenyérfélékre és miegymásra. Amikor összejöttem az akkori barátommal, a másfél év alatt amíg együtt voltunk visszahíztam 55 kilóra. A szakításunk után persze megint jött az érzés hogy azért van mert ocsmány dagadt vagyok, és megint elkezdtem fogyózni, de mostmár tudatosan csinálom, sportolok mellé naponta 1 órát. Most 49 kiló vagyok, jól érzem magam de azért bármikor képes vagyok hisztirohamot kapni ha 50 kiló fölé megy a mérleg.

21/l

2012. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
63%

Így 2014ben, leírom az én sztorimat is.. :)


Minden 2010ben kezdődött. Divatfogyókúrával a suliban, egy baránömmel (56kiló voltam).. Aztán elballagtunk (ekkor voltam 8.-os) Ő depressziós lett én meg akkor bulimiás.. Edzettem napi 2órát, a koliban lemondtam a kajákat, az ebédet meg megettem aztán kihánytam vagy felmozogtam.. Nem is kellett sok, bekerültem a vadaskertbe (pszichiátria gyerekeknek) nem sokat, csak 2hetet töltöttem ott.. Aztán nyáron egy keresztény táborban meggyógyultam. Nem foglalkoztam többé az evéssel és nem hánytattam magam. Boldog voltam.


Itt azonban nem ért véget..


Telt az idő és én meg folyamatosan híztam.. Míg nem 60kilós nem lettem.. A gyógyulásomat egy nagy érzelmi fellángolásra alapoztam, aztán amikor ez lecsillapodott szépen visszaestem.. Ezúttal az anorexiába... Legkevesebb 44kiló voltam (170 centihez) és 4X kerültem kórházba.. + sok súlykontroll, tápszer és infúzió.. Borzalmas volt.. Aztán eldöntöttem, hogy élni akarok és ismét Istent kértem segítségül, de ezúttal egy döntésre alapozva. Nagyon nehéz volt kilábalni, de nem voltam egyedül. Azt hiszem, ha Isten nincs velem, akkor én soha nem akartam volna meggyógyulni.. Ezért nagyon boldog vagyok és hálás.. Ma újra gyógyultan élem a napjaim, néha vannak nehéz napok, de nem felejtem el, hogy honnan jöttem és hová tartok.

Ez az én történetem:)

Kedves kérdező, veled mi van azóta?

2014. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

lemozogtam*

Azt nem írtam le, hogy a divatfogyókúra később már nem volt az.. Rájöttem, hogy ennél sokkal mélyebb okok miatt éheztem.. Mert nem mindenki lesz anorexiás aki fogyózni akar.. És az anorexiások 1/5-e belehal az anorexiába a fele meg 35 éves kora előtt valamelyik szövődményébe.. Én meg teljesen meggyógyulhattam.. Ez nekem egy hatalmas csoda

2014. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
lehet h mar lekéstem de csak elmondom nekem ugy kezdődott hogy 10 éves voltam es nagyon szerettem micimackót és mindenki ezzel piszket oszitársak közül h én is olyan vagyok mint micimackó ..... elhatárzoztam h nem fogok enni ... elkezdem 5. év közepén 164 cm és 78 kg voltam .. szépen lassan lefogytam és nem ettem.... komoly betegségeim is voltak mint pl 2,5 hétig lázas beteg voltam minden betegségem vlt apukam mer korhazba akart küldeni de még most is keveset eszek nagyon nehéz elmondani most jelen pillanatban 170 cm és 62 kg vagyok d.........de persze még most is kövereznek mert nagy a válla és nem vagyok olyan sovány mint a plázacicák és remélem felépultél már!!!!!! a mai napig nem eszek max 3 almát egy nap és kiakasz belőle jutni de nem megy sóval vigyázz magadra !! 14/L
2014. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Van itt még valaki?
2021. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!