Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy 195 kilós...

Hogy lehet egy 195 kilós embert rávenni a fogyókúra?

Figyelt kérdés

Szinte mozgásképtelen, nem tudjuk ellátni. A háziorvos rendszeresen látja de csak felírja a gyógyszereket, pl. fájd.csill. stb. mást nem tesz.

Kényszeríteni nem lehet.


2011. szept. 5. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
nem adsz neki annyit enni és kész - beszéljetek dietetikussal és szigorú diéta, ha nem tud mozogni, akkor úgysem tud elmenni kajáért...nem mellesleg ez már orvosi eset, a doki miért nem beszél vele
2011. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és be lehet adni otthonba is, mennyi idős?
2011. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Már hogy ne lehetne kényszeríteni, hiszen egyedül nem éri el a hűtőt... Abszolút nálad az irányítás.
2011. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
csak egészséges összetevőket használtok, semmi nassolás, semmi édesség. persze ha ő maga nem akarja akkor nem fog sikerülni.
2011. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

195 kg iszonyat sok. :S

Ha nagyon makacs, egyetlen dolgot lehet tenni: semmilyen cukros, finomlisztes cucc ne legyen otthon a hűtőben és a konyhaszekrényben, a kaját teljes kiőrlésű liszttel és édesítőszerrel készítsétek el! Ha nem hajlandó így étkezni, akkor magára vessen!

Még ha magas is az illető, ekkora súlytöbblet simán okozhat egészségkárosodást. Nagyobb eséllyel lesz cukorbajos, rákos, de pár éven belül még annyit se tud mozogni majd, mint most, mert a zsírteher miatt fájni fog a legegyszerűbb mozgás is, hiszen ez óriási mértékben megterheli az ízületeit!!!

Esetleg a háziorvost nem tudjátok megkérni, hogy adjon valami tanácsot? Ne csak a gyógyszereket írogassa fel, hiszen ő tudja a legjobban, hogy az egészséges életmód mennyire fontos! Ha ő nem segít, akkor dietetikushoz forduljatok (minden kórházban van legalább egy...).

Nem írtad, mitől (kaja? mozgáshiány?) hízott meg ilyen mértékben az illető és mióta?


26/L

2011. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ennyire egyszerű. Nyilván egész nap otthon van, és ha családdal lakik, biztosan van kaja is. Lakáson belül még biztosan mozog.

Az egészséges összetevőktől pedig nem lehet lefogyni, ha azonos mennyiséget eszel, mint az egészségtelenből. (Mi csak azt eszünk, és évi 1-2 kiló kúszik fel, pedig odafigyelek és tornázom is! Nem zabálok, csak annyit eszem, amivel jóllakom, de még ez is több, mint amire a szervezetemnek szüksége van. Aztán próbálom leadni...)

Ráadásul nagyságrendekkel többe kerül, mint a "magyar konyha". Olvastam itt, hogy ez nem igaz, de én gyakorlatban tapasztalom, én járok vásárolni.

2011. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kell neki mondani, hogy ha ez így marad, rövid idön belül meg fog halni.
2011. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell neki adni semmilyen magas zsírtartalmú, és magas glikémiás indexű kaját. Lásd: kenyér, tészta, sült krumpli, süti, semmilyen lisztes cuccot. Adjatok neki párolt zöldséget, zöldséglevest, nyers gyümölcsöt, ezekből bármennyit megeszik is, le fog fogyni. Inni csak szénsavmentes vizet adjatok neki, vagy teát. Ha meg nem tetszik neki a menü, fogja magát azt menjen el bevásárolni magának...

Amúgy nem értem hogy hagyhatja így el magát, ilyen súllyal az élete egy időzített bomba, bármelyik pillanatban vége lehet. Utána már tényleg nem lesz soha többé lehetősége spagettizni, sült csirkézni, csipszezni.

2011. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet embertelen,de etesd bőven,majdcsak beadja a kulcsot.Ha neki ezkell?
2011. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12:43 vagyok. Pár hozzászólással feljebb valaki nagyon jól írta, hogy az illető élete egy időzített bomba. Én egészségügyi szakközépiskolába jártam és vettem részt boncoláson. Az egyik "alany" egy 210 kg-os ember volt. Nem volt valami szívderítő látvány, amit benne láttam. A mája, a szíve és az összes létfontosságú szerve el volt zsírosodva, és tulajdonképpen a saját zsírjában fulladt meg az illető. Zsírrög került a tüdejébe...

Valahogy azt kell megértetni vele, hogy az élete forog kockán. A keringése bármikor összeomolhat, a mája, a veséje, a szíve felmondják a szolgálatot és vége van, mint a botnak...az ízületei összeroppannak, a bőre szétcsattan...kell még valami?


26/L

2011. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!