Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most már tényleg nem tudom...

Most már tényleg nem tudom milyen diétát válasszak? Extrém eset vagyok sajnos.

Figyelt kérdés

160cm és 125kg vagyok.

Persze gondolom ezt olvasva mindenki azt gondolja, hogy te jó isten, hogy hagyhattam el magam ennyire, de ez nem így van :(

Súlyosan hormonzavaros vagyok (prolaktin túltengés, fejletlen petefészkek, magas tesztoszteron szint)

10 évesen már 55kg voltam, akkor kezdték az endokrin kezelésem, 12 évesen 76kg, már akkor fogamzásgátlókon éltem, ezt írta fel az orvos mert a mensesem is nagyon furcsa volt.

16 évesen 92kg.

18 éves koromig hetente 2x úsztam, gyógytornáztam, minden évben 2-3 hetes fogyitáborba jártam nyaranként, de mindig leadtam 4-5 kilót, vissza jött a duplája.

Kaptam gyógyszert rá, hogy az elvileg segített volna, annak az összes mellékhatását tapasztaltam, így nem szedhetem.

22 évesen 114kg voltam.

Akkor valami csoda folytán terhes lettem(22 évesen abbahagytam a fogamzásgátlót, 23 évesen teherbe estem), 128 kilósan mentem szülni, de szülés után is csak híztam, 132kg lettem!

Január óta brutális diétán vagyok.

Pontosabban a háziorvosom engedélyével úgymond tesztelem a mindenféle csoda diétákat, mert szerinte a gyomorgyűrűt kéne megpróbálnunk, de arra nekem végképp nincs anyagi keretem.

Mit gondoltok, mi az a sztár vagy egyéb diétás mód, amivel tudnék végre tényleg fogyni?

Mindenkitől mindenfélét hallok, de aztán mindig hallom az ellenvéleményt.

Szobakerékpárom van, azzal gyűröm a kilométereket, illetve sétálni szoktam, mást sajnos nem nagyon van lehetőségem(érzem itt edzőterem stb)

Kérem olyan válaszoljon, ha van itt olyan, akinek ilyen extrém súlyfeleslege van, vagy volt, és sikerült is lefogynia.

Dokim szerint heti 1 kg bőven elég lenne, de január óta ment le 7-8kg, pedig nem eszem kenyeret, cukrot.

Ha valami szénhidrátosabb ételt fogyasztok néha, azt is délelőtt, de ritka.

Kérlek segítsetek, mert szeretném látni felnőni a lányom, hiszen még csak 3 éves lesz :(


2011. szept. 6. 14:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ott buktad el a dolgot, hogy sztárdiétát akarsz. NEM HATNAK! EGYIK SEM!!! A kínkeservesen lekoplalt kilók az első lazításnál visszajönnek, az eredmény folyamatos HÍZÁS.

Ha ezt az orvosod nem tudja, akkor itt az ideje, hogy lecseréld.


Csak a kalóriaszámolás (kalóriadeficit) működik, semmi más. Magad is meg tudod tenni, de ha teheted, inkább fordulj dietetikushoz.

Itt kiszámolod, mire van szükséged:

[link]

Itt pedig azt, hogy mi fér bele. A kenyér belefér, elárulom.

[link]


Mindennek ELŐFELTÉTELE, hogy a hormonjaid valamennyire rendben legyenek.

Esetleg próbáld meg azt az étrendet, amit a cukorbetegeknek kell folytatniuk. Az hatásos, ha esetleg inzulinrezisztenciád is van a hormonzavar miatt/mellett, nem tudom, van-e ilyened.


Azt szokták mondani, hogy nagy túlsúlyból lehet heti 1 kg-t fogyni, neked elég nagy van. De általában heti fél kg-t szoktak javasolni. A heti egyet még a te esetedben is nagyon soknak tartom, de a 7-8 tényleg kevésnek tűnik. Ha tudnád tartani, akkor el is lehetne fogadni, de ha ezt koplalással (divatdiéta) éred el, nem fogod tudni tartani sajnos.

2011. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Egyél csak napi háromszor, egy-egy normál adagot. Ez nálad fogyást fog eredményezni. Emellett szerezz egy biciklit. Ne mondd, hogy nincs rá pénz, bármi jó, ami elbír, pl. a szomszéd gyerek kinőtt bmx-e, 160 centisen megfelelő lesz a magasságodhoz. És a bmx-ek elég erősek, hiszen nagy igénybevételre lettek készítve.

Járj el minden nap biciklizni. Addig tekerj, amíg nem folyik rólad a szó szoros értelmében a víz. Élvezetesebb is, ráadásul mindig az aktuális súlyod kell "cipelned", szóval hamar rá fogsz jönni, hogy ez jó dolog, mert már 5 kiló mínusz is sokkal könnyebbé teszi a dolgot. Ezt szobabiciklin nem érzed.

Nagybátyám nálunk fogyott ezzel az egyszerű módszerrel, orvos meg dietetikus nélkül 50 kilót egy év alatt.


De a legokosabb az lenne, ha a hormonproblémáid kikezelnétek.

2011. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondta, hogy nincs pénze, és van szobabiciklije.

Szerinted ő nem tudja, hogy a legjobb lenne meggyógyulni, és nem választaná ezt, ha lenne választása?

2011. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

endokrinológus gondolom írt gyógyszert, szedd be....ha mellékhatás van, tud adni más gyógyszert...ki kell tapasztalni, melyik a jó


emellett kajanapló és kalóriaszámolás...ha a gyerek kajájából eszel 2 falatot, amit meghagyott, azt is beleszámolni!!!


+ sport, sport és sport...muszáj lesz kondiba járnod, ahol van felügyelet, + úszás és természetesen a minél több szobakerékpár (min napi 2* 20-30 perc) és séta

2011. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

12 évig jártam az endokrinológiára vagy 6 féle gyógyszert kaptam, de a gyomrom nem bírja őket.

A sztár diétát most itt pl a Norbi, Atkins és a 90napra értettem.

Amikor a 90naposat csináltam, akkor estem teherbe, az orvosom szerint a sok vitamin jót tett, mert ugye ott minden reggelt gyümivel kellett kezdeni.

Azóta nem voltam az endon, mióta azt mondták ott egy 1 hetes bennfekvés után, hogy nem lehet gyermekem, és mégis teherbe estem.

Ezek után belegondolva akár egy kísérleti nyúl, olyan voltam, mert állítom ennyi vizsgálaton,mint amin én voltam szerintem még ember nem volt..

Tudom, hogy a szabadtéri bicaj lenne a legjobb, de itt a lányom, ezért írtam, hogy vele nem tudok menni, csak sétálni, kicsi még, fél a hátsóülésben.

Egyedül nevelem jelenleg, nincs kire bíznom őt, ezért csak itthoni dolgok jöhetnek szóba.

2011. szept. 6. 15:33
 6/18 A kérdező kommentje:

Csak a kalóriaszámolás (kalóriadeficit) működik, semmi más. Magad is meg tudod tenni, de ha teheted, inkább fordulj dietetikushoz.

Itt kiszámolod, mire van szükséged:

[link]



Ezt megnéztem, de létezik az, hogy 2528.60 kcal-t kell fogyasztanom a testsúly csökkenéshez?

Most sem eszek annyit, csak kb 1600-1800-at.

2011. szept. 6. 15:37
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

létezik igen, csak az a baj, hogy a hormonproblémád bekavar és a kb. étrended meg 100%-ra lefogadom, hogy több, mint amit tippelsz


írj kajanaplót és rájössz!

2011. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Elírtam, 2228.60 kcal, de az is soknak tűnik..
2011. szept. 6. 15:39
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miket eszel egy nap és ezekből hány grammot?
2011. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Pl leírom a tegnapi napom:

Reggeli 3dl tejeskávé(1,5%-os tej, édesítővel)

Ebéd egy tányér rizseshús

Uzsi 1 alma

Vacsi 0,5 decis 0,1%-os meggyes ivójoghurt


Reggelizni nem tudok, sosem szoktam, lehet ez is baj, de nem bírok 11 előtt enni még.

Ha néha eszek, akkor vagy müzli vagy pl 2 szem pogácsa vagy egy zsemle felvágottal, de mondom ez nagyon ritka.

Inni ásványvizet szoktam.

2011. szept. 6. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!