Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi mennyi kalória égetés az...

Napi mennyi kalória égetés az egészséges?

Figyelt kérdés

Lehet buta a kérdés,de nem tudom, hogy akár mennyi kalóriát el lehet égetni?Mondok egy példát:2 hete torna mellett szoba-kerékpározom, kb 2-300 kalóriát égetek el,de ha pl addig tekernék hogy 1000kalóriát égessek, el az nem lenne egészségtelen?Persze elsőre bizti alig bírnék leszállni a bicóról, de amúgy mindegy mennyit kalóriát égetünk el?ÉS ha pl 1500kal-ra lecsökkentem a 2100kal étkezésem, akkor ha mondjuk napközben összesen 500kal-t elégetek, akkor ugye 1000kal marad egy napra, az meg ugye kevés?Vagy az étkezés és mozgás kalóriákat nem kell összevonni?

Lehet gagyin írtam le, de remélem azért érthető a kérdésem:)


2011. szept. 7. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

[link]


A sport nem egészségtelen (még a sok sem), de ha végkimerülésig túlhajtod magad és/vagy nem eszel mellette, az igen.

2011. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne misztifikáld túl ezt a kalória dolgot, sokkal fontosabb ennél, hogy miben viszed be a megfelelő mennyiséget, úgyhogy inkább arra koncentrálj (nem mindegy, hogy egy finom száraz csirkemell vagy egy jó zsíros szalonna a forrás :) ). Egyébként elégethetsz bármennyit, ha gondoskodsz a pótlásáról - és itt nem csak a kalóriák, hanem például a folyadék és ásványianyag- valamint nyomelem-utánpótlásról is beszélek, ami intenzív mozgás esetén szintén kiemelt fontosságú. A sport legfeljebb akkor lehet egészségtelen, ha extrém mértékben űzik, nem megfelelő körülmények között, de nyugi, a torna és szobakerékpár kombinációtól a világon semmi bajod nem lehet, még ha napi több órán át csinálod, akkor sem, sőt csak egészségesebb és fittebb leszel tőle.
2011. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a túl sok edzést jelzi a szervezeted: izomláz, fáradtság. Komolyabb edzésből ne csinálj többet heti háromnál.
2011. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
van aki napi 8 órában keményen fizikai munkát végez és mégis él. tehát ha te napi 4 órát tekernél a szobabiciglin az sem ártana. kérdés csak hogy bírnád e. amúgy meg ha mozogsz akkor enni is kell. persze a kis tornázgatás és szobabicigli nem tartozik az intenzív sportok közé szóval amellett én nem ennék 2000 kalóriát ha fogyni akarnék. ha 1500 kalóriát eszel és mellette tornázol az jó.
2011. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!