Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire lehet hinni ezeknek...

Mennyire lehet hinni ezeknek a kalória táblázatoknak? és még van egy kérdésem. (lent)

Figyelt kérdés
az első az amit fent írtam, a második meg tudnátok linkelni kalóri táblázatokat, leginkább olyan kéne ami úgy van megadva h egy adag vagy egy darabra vonatkozik. És még annyi hogy miért irnak mindehol mást? pl. valahol a zsömle 147 valahogy 151 ez csak egy pl volt. Kérlek válaszoljatok az összes kérdésemre. Köszönöm! Aki válaszol annak megy a zöld kéz!(ha persze hasznos)
2011. szept. 9. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pékárukat mindenhol másként csinálják,ezért nem islehet biztos információt szerezni róla láthatatlanba ,csak a boltba érdemes megkérdezni.

[link]

Körülbelül z a link pontos én ezt szoktam használni.

2011. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Én hiszek a táblázatoknak, amennyiben elemi élelmiszerről van szó (alma, sertéscomb, káposzta, stb.).

2. A darabra, adagra vonatkozó adatokat nem javaslom. Ott már komoly eltérések lehetnek. Mekkora egy adag? Kinek ekkora, kinek akkora.

3. Ezt nem kérdezted, de elmondom. Ugyanígy nem javaslom a készételekre vonatkozó adatokat sem (pl. egy adag bableves). Itt már rengeteg a bizonytalansági tényező.

4. A 147 a 151-gyel szemben jelentéktelen eltérés, felesleges patikai pontossággal számolni. Egyébként is az elvileg 55 grammos zsemlék között lehet 52 vagy éppen 57 grammos is. Nem ezen fog múlni a diétád sikere.

2011. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az kalóriatáblázat, ami pontosan megadja, hogy egy adag rakottkrumpli pl. hány kalória, na az nem pontos.

Azért nem, mert rakottkrumplit (de ide szinte bármilyen más kaja behelyettesíthető) ezerféleképpen lehet készíteni, készételek esetében tehát ne várj pontos eredményt, több 100kcal eltérés is lehet.


Ugyanígy a zsömléknél, pékáruknál lehet találni eltéréseket, de azok kisebbek, plusz mínusz 50 kalória, elhanyagolható.


Én kalóriatáblázatból csak az alapanyagok kalóriatartalmát tekintem pontosnak. Aminek meg tudom nézni a csomagolásán, hogy hány kcal, ott azt veszem alapul. Készételnél, ha én készítem, kiszámolom hány kalória. Ha nem én készítem, akkor kalóriatáblázat alapján saccolok, mert mást nem igen tehetek.

2011. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akartam emiatt külön kérdést kiírni, de sztem itt feltehetem, mert kapcsolódik.

A zabpelyheknél vmelyikre 347 kcal van írva, vmelyikre 354, másikra 366 kcal...

Viszont a fehérje, ch, és zsírtartalma meg ugyanannyi.

Ez hogy lehet?

2011. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: ott már valószínűleg trehány valamelyik gyártó. De még ott is azt mondom, hogy 340-360 túl sokat nem számít.
2011. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
CSAK arra akarok válaszolni, hogy miért nincs EGY adag kaloratartalma megadva: sok ember amit egy adagnak tart, azt másoknál csak fél adag vagy éppen egy egész családnak elég. Pl. már többször olvastam, hogy 2-3 embernek köritésként rizsböl egy kg-ot föznek, nálunk meg a családnak (5 felnött) a 300 g böven elég.
2011. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!