Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt mért nem fogytam?

1 hónap alatt mért nem fogytam?

Figyelt kérdés

10 kg-ot híztam tavaly óta. 1 hónapja rendszeresen, minden nap konditerembe járok. 1000 kalóriás edzést tartok. (Sí-, futó- és lépcsőzőgép, kerékpár és pár erőnléti gyakorlat)

Az étkezésemen drasztikusan nem változtattam; továbbra is húst hússal eszek, viszont elhagytam az édességet és a cukros üdítőket.

1 hónapig nem álltam mérlegre, hogy ne befolyásoljon. Ma viszont megmértem magam és nemhogy fogytam volna, de másfél kilóval többet nyomok. Hogy lehet ez?

Eddig semmit nem sportoltam és nassoltam állandóan. 1 hónapja viszont semmi nasi, és minden nap edzés. Nem értem, tanácstalan vagyok. Megéri egyáltalán sanyargatnom magam? Kinézetre annyit értem el, hogy keskenyebb lett a derekam.


2011. szept. 13. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Ha naponta 1000 kalóriát égetsz el, de pl. 1500-at viszel be a napi kajával, akkor az a többlet 500 "rakodik".

Nézd meg, hogy naponta mennyi kalóriát viszel be, ott is vissza kell fogni, ahhoz hogy fogyjál.

Alapjaiban vedd vissza drasztikusan a ch-bevitelt (kenyér, főtt-sült tészták, egyéb magas szénhidrát tartalmú kaják): ehhez nézd át alaposan a kalória-táblázatot.

Mennyiségben is egyél kevesebbet napi szinten, de inkább napjában 3x-5x, mint csak 1x-2x és a táplálkozásod legyen rendszeres (kb. ugyanabban az időben).

Legyen a kajádban több zöldség-gyümölcs és főzelékek, rostos ételek, és a megfelelő (napi 2-3 liter) folyadék-bevitel.

Ha már a derakad elkezdett vékonyabb lenni, az már jó, de hagyd abba.

2011. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom izmot szedtél magadra,és az nyomja a súlyt.Csak igy tovább!
2011. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

*Ha naponta 1000 kalóriát égetsz el, de pl. 1500-at viszel be a napi kajával, akkor az a többlet 500 "rakodik".


Ez egy baromság. És szerinted miből "él" a kérdező?

Bizonyos mennyiségű kalóriát alpból eléget, tegyük fel, 1500-at. Ha 1000-ret leedz, ahogy írja, akkor 2500 kalóriával lenne az, hogy nem hízik, nem fogy. Ha eszik 2000-ret, már bőven megvan a kalóriadeficit.


[link]

Ki lehet számolni.


Én inkább azt firtatnám, mitől jött fel 10 kiló, mert nem hinném, hogy csak a nasitól. Lehet, hogy valami hormonális probléma, az pedig magyarázat arra, hogy miért nem fogytál. Fog. gátlót szedsz? (Ha lány vagy.)


Persze a húsban is van kalória, de nem hiszem, hogy annyit eszel naponta, hogy az 1000 kalóriás edzésekkel együtt még midig kalóriatöbbleted van (hízás).

2011. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

10 kg azért jött fel rám, mert nem dolgozom, itthon vagyok é s eddig csak a számítógép előtt ültem. A max. mozgás a mindennapi házimunka volt.

Igen, lány vagyok, fogamzásgátlót nem szedek.

Most még jobban belehúztam: 9-kor lementem a terembe és most értem haza. Előbb-utóbb meg kell látszódnia a mérlegen is az erőfeszítéseknek! Nem adom fel! Ha nem is fogyok kilóban, de legalább izmos leszek, nem hájas. :)

2011. szept. 13. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Centit mérj és testzsírt! A kilókat hagyd a francba. Arra vigyázz, hogy olyan pulzusszámon csináld az edzést, ahol nem erősítesz, hanem zsírt égetsz. Egy rosszul beállított edzéssel simán felszedhetsz rengeteg izmot a hájad alá, aztán csak még vaskosabb leszel.
2011. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ruhában nem érzed, hogy lazábban áll rajtad mint 1 hónapja?
2011. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Derékban nem szorítanak már a farmerek. :)


Nem vagyok vaskos! Tévedés: nem vagyok dagadt, még kövér sem, de nem is akarok az lenni és ezért zavart a plusz 10 kg, mert ha évente ennyi jön rám, akkor hamar tényleg vaskos leszek. A hasamra és a fenekemre jöttek a kilók. Ott észrevehető, de még messze vagyok a "vaskos" kategóriától.

2011. szept. 13. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!