Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyókúrázzon egy...

Ellisa kérdése:

Hogyan fogyókúrázzon egy nevelőotthonban élő lány?

Figyelt kérdés
Nevelőotthonban élek, ez azért fontos, mert ugye így nem tudok fogyókúrás kaját enni, mert azt kell ennem amit elém raknak. Nem sok zsebpénzt kapok, így fogyókúrás szereket, vagy gyógyszereket se tudok szedni. Egy ideje, úgy kb fél éve elkezdtem sportolni, de úgy látom mintha semmi értelme nem lenne, 1 dkg-ot se fogytam, és már kezdek kétségbe esni, hogy ha ez így megy még 2-3 évig, akkor nem teljesen elhízom, és már sose fogom tudni leadni amit felszedtem. Szerintetek van olyan fogyókúrás dolog, amivel el lehet érni eredményt, és ilyen körülmények között, pénz nélkül is lehet alkalmazni? Vagy már a szép alakért is fizetni kell?
2011. szept. 14. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szép alakért is fizetni kell, hajjajj, azért a legtöbbet.


Amennyiben valóban van túlsúlyod, keresd fel az iskolaorvost vagy a védőnőt, biztos meg tudod velük beszélni az étrended.

Kerüld a sót, a szénhidrátban-zsírban gazdag ételeket, és a többi.

Azt eszed, amit eléd tesznek, de mondjuk hagyd a tányéron a negyedét. Többet ne, mert koplalni sem szabad, és fejlődésben vagy, tehát kell is a tápanyag.


Esetleg egy kisebb kivizsgálás se ártana, hátha hormonális oka van, esetleg vércukorprobléma áll a háttérben, és kénytelenek lesznek speciális étrendet biztosítani.


A tornázás se mindegy, hogy micsoda, elsősorban aerob gyakorlatok kellenek (amikor kapkodod a levegőt, pl. futás, ugrókötél, tánc, aerobik, stb, stb.) Amiben nem izzadsz meg, nem lihegsz, az nem az igazi.


Alakformálásra ráérsz, ha leadtál pár kilót.

Igyál rendesen, ha eddig nem tetted. (Ne keveset, de ne is túl sokat, a napi 2 liter normálisnak tekinthető.)


A legeslegjobb, ha találsz olyan partnert, barátnőt, akivel együtt tudtok fogyózni, és tartjátok egymásban a lelket, nehogy feladjátok, mikor elkeseredtek.

2011. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell enned amit elédtesznek, de azt nem mondják meg, hogy mennyit egyél. Egyél kevesebbet.
2011. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó milyen szépen írt..

én úgy fogalmaztam volna, ne zabálj. minőségi éhezést úgysem kerülheted el, mert kizárt hogy normális ételt kapj, tehát zsírosodás stb. előfordulhat úgy is.. de ehetsz kevesebbet, és edzhetsz keményen.

bár karatézni lehet nincs lehetőséged, ami egy korrekt mozgás lehetne szálkásításkor, mondjuk napi 10-15 km futás plusz saját súlyos gyakorlatok elég sokat számítanak..

2011. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
ha fogyni akarsz az a lényeg, hogy több kalóriát égess el mint amennyit beviszel, én 3 hónapot aikidoztam s fogytam 5 kg, de meguntam és inkább kondizok, de az a gond, hogy nem olcsó a bérlet.
2011. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kor/magasság/testtömeg?

mit kapsz enni általában? mondjuk az utolsó 4-5 napon it adtak?

mit és mennyit sportolsz?

2011. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az ilyen nevelőotthonokban, nagyon megszabják, hogy mikor és meddig lehet kimenni. Tornázni szoktam a szobámban, meg amikor lehetőség van rá, hogy kimenjek akk kosarazni, esetleg focizni. Itt nálunk nagyon egészségtelen kajákat raknak elénk. Hamburgert, sültkrumplit, rízst, kenyeret, amiket egy diétázó embernek egyáltalán nem szabadna enni. És nem eszek sokat. Már így is a tányér felét otthagyom, ha ennél kevesebbet ennék, már tényleg koplalnék, amivel csak ismét korházba kerülnék.

Jah amúgy 165 cm vagyok és 110 kg, amit tudom, hogy rengeteg, szóval mit tudtok javasolni?

2011. szept. 14. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

néhány dolog, amit ténynek tartok.

mint írtam, mindenképpen egy fajta éhezésed lehet, mert minőségi tápanyagokból hiányod van, ez szerintem tény. ha az összes kaját megennéd, akkor is hiányban lennél még.

2. a tested nyilván nem 110 kiló izom. ha meg a nagy része zsír, akkor kevés energiát igényel a fenntartása. egy testépítő a 110kilójávan megenne pl. 4000 kalóriát, mondjuk tömegeléskor többet is. Te neked lehet elég 1400-1700kcal, de ez most csak tipp.

3. tornázni a szobádban ne haragudj, de egyenlő lehet ~ a semmivel! akár.

4. ritkán szoktam megjegyezni, mert extrém eset, és számomra itt el is veszti az érdekességét, de betegség is lehet, bizonyos hormonproblémák előfordulnak embereknél, amik zsírosodáshoz vezetnek. esetleg orvosi vizsgálat ilyenkor kompetens döntés lenne.

2011. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is nevelőotthonban élek, és a túlsúlyos gyerekeket kimondottan fogyókúráztatják ha valóban túlsúlyos, és veszélyezteti az egészségét; márpedig te szerintem ebbe a kategóriába tartozol. Beszélj a gyámoddal.
2012. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!