Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testzsír %! Ez normális? XD

Testzsír %! Ez normális? XD

Figyelt kérdés
Kiszámoltam a testzsír %-om, de vhol olvastam itt, hogy 17% MÁR karcsúnak, sőt jónak számít. Errefel nekem ideális testzsírnak 13%-ot ír, + 22kg adjak le... HOGYNE! 159 cm vagyok, és 64 kg. SZERINTETEK? :D
2011. szept. 15. 23:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
ezek a kalkulátorok hülyeséget írnak ki egytől egyig. ha megbízható eredményt akarsz, akkor mérd le orvossal vagy gyógyszertárban speciális műszerrel!
2011. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Férfinak 10-25%, nőnek 20-30% a megfelelő, 35% folott elhizas van.

35N

2011. szept. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy tizes mindenképpen le kellene adnod (gondolom, lány vagy). Ha megbízható eredményt akarsz, vagy egy jó mászerrel méresd meg, vagy olyan netes kalkulátort keress, amihez számos méretedet meg kell adni (derék, csípő, comb, stb.).
2011. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bocsi a kérdésért: mennyi lenne az ideális fogyás? kb 8-10 kg? (ennyit le lehet adni kb 3 hónap alatt?)
2011. szept. 15. 23:22
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
helyesen: tizest illetve műszerrel
2011. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

változó - a korod. az optimum érték változik a korodtól függően!

az a 13% érdekes.. nagyon. én amióta foglalkozom a témával, és ez nem konkrétan a testzsír-arány, tehát nekem se kutatásom, se hiteles anyagom amire támaszkodhatok, de korrektnek az tűnik (körülbelülre, mert az övé is kortól függetlenített) amit Utolsó válaszoló írt! alacsonyabb testzsír nőknél már gyanúsan egészségi állapot romlást okozhat! (gyanúsan, tehát ez is mintha így lenne, nem emlékszem pontos értékre, sajnálom)

2011. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ideális súly a testalkatodtól is függ. Hozzávetőlegesen 50 kg lehet a te esetedben. Havonta 2-4 kg fogyás az egészséges mérték.
2011. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
19 éves lány vagyok, széles váll, vastag combok(57, 58 cm), nagyon nagy fenék(legvastagabb részén 100 cm). Ezekkel az arányokkal szeretnék fogyni. Mit ajánlotok? Kalória csökkentés tuti, meg mozogni is kellene. Insanityt ismeri valaki? Esetleg nézzek valami lightosabbat? Ma este megcsináltam az első 25 perces fit testet, de hát majd' behaltam rajta. Eléggé ratyi most az állóképességem. Esetleg kezdjek Rubint Rékával? A norbi könyvekben mennyi az igazság(a kajákra gondolok)?
2011. szept. 15. 23:31
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A jól beállított étrend legyen az első. Az edzéstől nem kell "behalnod". Kezdésnek válassz valami könnyűt, például gyaloglást. Persze nem öreg néni tempóban, de nem is kidögölve. Érezd úgy, hogy szinte akármennyit tudnál menni, de mégis legyen fárasztó. Legalább 20-30 percig csináld.
2011. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

insanity - most nem keresek rá, ha majd bele haltál, akkor kihozta a maximumot, ennél kevesebbel NE érd be.

edzéshez még annyit, hogy most "megpurcantál" 25 perc edzéstől, lehet holnap nem lesz ehhez kedved. talán, talán érdemesebb lenne eleinte picit lájtosabban csinálni, hogy 40-50 percig aktívan mozogj, és ne menjen el a kedved a túl nagy terhelés miatt! ez a tanács ellenkezik az elvvel, hogy minél keményebben, minél többet, de emberek vagyunk. lehetne a kemény edzés után mondjuk pihenőt tartanod, és még 15-20 percig kisebb terheléssel edzened. sok megoldás van.

de az edzés úgymond csak kiegészítő, 2 szerepe a nagyobb energiafelhasználás elérése, és az izmaid stimulálása.


ami alapvető, az az étrend. itt ne add Norbi féle sztárdiétákra. amúgy is, ez pl. nem is diéta, diéta (étrend) személyre szabva működik, pontosan tartalmazza az elfogyasztásra szánt mennyiségeket, mert úgy működik az emberi test, hogy amit és amennyit megeszel, azzal dolgozik.

precízen összeállított szálkásító étrend. se több nem kell, de több oknál fogva kevesebbel sem kéne beérni.

2011. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!