Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Járnátok egy...

Fogyókúrázók! Járnátok egy olyan étterembe ahol fogyókúrás (alacsony szénhidrát tartalmú és cukormentes) ételeket ehettek? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Vágyam egy saját saját üzlet, eddig inkább a szépségszalon és a kisbolt érdekelt, de egy ideje már mozgatja a fantáziám egy kis vendéglátó hely is. Az eredeti terv egy internet kávézó volt, most kiegészült annyival, hogy lenne konyha is és hideg-meleg ételeket is készítenénk helyben. De ha már étel akkor legyen egészséges, nem hizlaló, sőt inkább fogyókúrás. Az ötlet onnan jött, hogy mikor fogyókúrában voltam nem találtam soha olyan éttermet ahol ehettem volna valami olyasmit amit egy fogyókúra alatt lehet. Volt, hogy megkérdeztem mit tudnak ajánlani. Sokszor azt mondták semmit, néhány helyen pedig rántott sajttal, rántott karfiollal meg hasonló diétásnak nem mondható ételekkel kínáltak. Most már a súlytartás "kategóriában" tartok, de még mindig ritkán találok olyan ételt az étlapon amit bűntudat nélkül rendelhetek ha mégis találok valami salátát akkor annak műanyag íze van. :S Nem járok túl gyakran étterembe, legtöbbször itthon eszem, de előfordul, hogy rohanok és muszáj bemennem valahova enni. Túl sok a gyors kajálda, őszintén megmondom szúrja a szemem. Szerintem szükség lenne egy olyan helyre ahol bárki jól lakhat, nem kell kalóriát számolgatni, finom, házias ételeket ehet, egészséges szendvicseket, diétás édességeket vagy ha ahhoz van kedve pizzát.

Elég régóta súlyproblémáim vannak (vagyis voltak) nem volt nehéz lefogyni csak megtalálni az utat a fogyáshoz volt az. Már annyira hozzászoktam és megszerettem a fogyókúrás ételek készítését, hogy mondhatni a hobbimmá vált, mindig is szerettem főzni, 8 éve háztartást vezetek, de ez most valahogy még jobb. Még egy ok, hogy nyissak egy éttermet. A harmadik ok, hogy szeretnék segíteni azoknak az embereknek akik olyan helyzetben vannak mint én voltam. Nagyon rossz kövérnek lenni, teljesen más úgy az élet. Mióta lefogytam kinyílt előttem a világ, sokkal boldogabb és jókedvűbb vagyok, aki már átélte ezt azt tudja miről beszélek. Nem Norbi 2 üzletet szeretnék, nem akarok fél kész ételeket forgalmazni, stb csak egy egyszerű kis éttermet ahová bejöhet egy fogyókúrázó, vagy bejöhet egy csinos nőci akinek fontos, hogy egészséges ételeket egyen, hogy karcsú maradjon.

Mit gondoltok? Ti bejönnétek hozzám enni?


2011. szept. 16. 08:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
72%
11:19-es vagyok. Azt elfelejtettem irni, hogy nalunk itt a kornyeken van egy cukormentes cukraszda. Fel van tuntetve, hogy mennyi a sutik/fagyik kaloriatartalma, szenhidrattartalma es zsirtartalma. Sokan jarunk oda. Pl. Hetvegen mindig delelott kell menni, mert mindenki csomagoltatja el ebedre es viszi, delutanra alig marqd vmi. Az arak visZont eleg magasak, olyan 400 korul van egy suti. Mi hetente egyszer beugrunk, ennyi belefer.
2011. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Grammra pontosan biztos, hogy nem tudnék mindent kiszámolni, de egy megközelítő értéket azért meg lehet adni. Persze ehhez az kell, hogy mindig azonos alapanyagokból dolgozzunk (gondolok itt pl: egy bizonyos márkájú sajtra) és ha mégis hiba csúszik a gépezetbe ami bármikor elfordulhat akkor az új alapanyag kalória, szénhidrát, zsír stb tartalmával módosítani kell a feltüntetett adatokat. Biztos nem könnyű, de megéri legalábbis szerintem. Érdemes odafigyelni ilyenekre mert ezért vendéget veszíteni nagy luxus lenne amit a mai világban kevesen engedhetnének meg maguknak.


Igazából én nem számoltam sosem, hogy naponta hány kalóriát eszem, de így is elég látványos fogyást értem el, persze nem egyik napról a másikra, egy jó másfél év kellett hozzá, de lement 45 kg.

2011. szept. 16. 19:09
 23/29 anonim ***** válasza:
80%
A bizalmatlanság elkerülésére egy kiváló megoldás a látványkonyha. A vendég látja, hogy az étel miből és hogyan készül, tehát tudja, hogy nincs átverve. Én voltam már olyan pizzériában, ahol így készítették a pizzát, a tészta gyúrásától kezdve mindent láttunk, azt is, hogyan sül a kemencében (igazi kemencében). Mondanom sem kell, azóta is minden vágyam, hogy egyszer újra elmehessek oda. Ha te is meg tudnád oldani a látványkonyhát, akkor az biztos, hogy nagy előnyt jelentene.
2011. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én tuti ennék ilyen helyen.

De amit már előttem is mondtak, szeretnék bízni is abban, hogy amit mondanak az étel kalória tartalmáról igaz is. (mert ugye ma már mindent mondanak, amit a laikus el is hisz)

Ami még szerintem általános probléma, hogy amikor jól megy a biznisz , és megnő a kereslet, általában akkor kezdődik meg a tömeggyártás és az egész szépen lassan kezd csak a pénzről szólni. Maradj mindig hű az eredeti elképzelésedhez és célodhoz :) Sok sikert!

2011. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Hogy nézel ki? Ha elég jól, bejövök hozzád enni, de a lakásodra.
2011. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
én örömmel mennék,de csak akkor ha tudnám,hogy egy adagban pontosan mennyi kalória van.. ha ki lenne írva mondjuk az étlapra,mint az ára :D na az nagyon tetszene :)
2011. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is bejárnék, ha a hozzászólok javaslatai teljes mértékben megvalósulnának. :) Nekem is volt egyébként egy ugyanilyen elképzelésem, de a gazdasági-kereskedelmi része nem érdekel a dolognak, ezért nem is ilyen téren tanultam tovább. Dietetikusnak fogok tanulni, és szívesen dolgoznék majd nálad, ha ez megvalósul. :) Szerintem azért lenne jó ötlet egy dietetikust is bevonni a dologba (bár ugye ez is költség), mert a hitelességben és a tápanyagszámításban tudna segíteni, sőt konkrétan az ő feladata lehetne ez is.

2012. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
(28-as vagyok) Szóval szerintem (ahogy a válaszokból is látszik) van egy bizonyos réteg, aki teljes mértékben vevő erre a dologra, tehát az igény az megvan. Szerintem "csak" annyi a titka a dolognak, hogy úgy csináld meg a helyet, "mintha magadnak csinálnád". Remélem megvalósul az ötleted, sok sikert! :) És ha kell egy dietetikus 4 év múlva, írj priviben! :)
2012. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok (28,29). :D Szóval a kínálat tényleg nagyon silány, óriási lehetőség van ebben, csak a HITELESSÉG a legfontosabb. Bár aki hülye, az úgyis bedől a kamudiétás cuccoknak is...

[link]

Valahogy úgy kéne megcsinálni ezt a dolgot, hogy a vevő mindig ugyanazt a tápanyagtartlamat és minőséget kapja minden egyes vásárlásnál (mint a McDonald'sban), és akár egy hálózatot is létre lehetne hozni... :)

2012. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!