Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalória lehet ez kb?

Mennyi kalória lehet ez kb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy így nem lehet pontosat mondani, és tényleg nem is arra vagyok kíváncsi, inkább megközelítő érték érdekelne. Komolyan, én annyira se értek hozzá, hogy egyáltalán 1000-2000 vagy 10. 000 kalóriáról beszélünk-e, szóval leginkább valami viszonyítószám érdekelne.


Szóval ettem reggelire egy vaníliás croissant.

Ebédre fél adag bolognai spagettit, sajttal. (kifőzdében, a fél adag az mondjuk olyan, mintha kistányért rakna az ember tele.)

Vacsorára meg két főtt tojást ketchuppal.

Tudom, hogy nem a legdiétásabb étkezés, de ma így alakult...

Én tényleg sosem szoktam számolni, és nagyon nem értek hozzá. Tudom jól, hogy nem elég infó ez ahhoz, hogy nekem itt valaki pontosan ki tudja számolni, tényleg csak az érdekelne, hogy most végül is nagyon sokat ettem, nagyon keveset, vagy mi? :D

Mert tudom, hogy mennyiségre nem sok, de minőségre nem épp a diétás fajta, szóval a két dolog mennyire kompenzálja egymást? :)

Köszönöm előre is a segítséget!


2011. szept. 19. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Vanillás croisant - kb. 300 kcal

Fél adag spagetti, sajttal - kb. 300-350kcal

Két főtt tojás, ketchuppal - kb. 110-120kcal

Összesen KÖRÜLBELÜL 740-750 kcal.

2011. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, tényleg nagyon segítség, én magamtól még a nagyságrendet sem tudtam kikövetkeztetni! :)


Nem vagyok büszke magamra a mai étkezésem miatt, de hát így alakult. :$

2011. szept. 19. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első: és ez hogy jött le neked?


Mennyiségek nélkül baromira nem lehet tudni, hogy mennyi. Ha mondasz súlyt még úgy is csak saccolni lehet.

Ki tudja, hogy a croissant kis 7dayses 100grammos valami, vagy egy pékségben megcsinált 220grammos csoda?

Mi az, hogy kistányér? Mindenkinek más a jelentése. Nekem a kistányér az a 10cm átmérőjű kis valami.


Bolognai spagetti milyen húsból készült, mennyi volt rajta a sajt, mennyi a hús, a hús hogy készült?


Megadtál cirka egy egyenletet, amiben majdnem minden ismeretlen. Ergo megoldhatatlan az egész.



Ha fogyózól, számolgasd a kalóriát. A cél pedig az, hogy elsődleges forrásokból vidd be a fehérjét, a szh-t és a zsírokat. Persze fog jönni 1-2 okos, már látom is, aki vérbe forgó szemekkel írja, hogy de hát csak a menyniség a lényeg. Na ők azért néznek ki úgy, ahogy, mert kinder pingui tejszeletből viszik be a reggeli kalóriákat, és azt hiszik, az úgy jól van, mert nem lépték át a kalória mennyiségét

2011. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem, akármennyit ragozzuk ennyi kaja egy átlag nőnek kevés - legnagyobb jóindulattal is maximum 1000 kcal az egész


amúgy meg kcal.hu

[link]

[link]

2011. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Saccoltam. FELTÉTELEZTEM, hogy 7day-osat evett.

Azt pontosan(most néztem utánna) 58gramm, és 288kcal.

Nálam a kis tányér az kb. 13-14centis. Kifőzdében FELTÉTELEZEM, hogy sertéshúsból készül.

Csak próbáltam segíteni, és szerintem kb. jól saccoltam..

De majd a kérdező alátámasztja.

2011. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Direkt odaírtam, hogy nem várok pontos eredményt, hanem nagyságrendet, mert annyira nem értek hozzá, hogy azt sem tudom megállapítani, hogy 1000 vagy 10.000, vagy mit tudom én...

Az első nagyon segítőkészen válaszolt, és odaírta, hogy körülbelüli érték, nekem ez így elég, és még egyszer nagyon köszönöm!


A croissant rendes pékségi, nagyobb mint az a 7days-es, de nem tudom megmondani se erről, sem a spagettiről, hogy pontosan miből, hogyan készült, mivel nem láttam a receptjét, én készen megvettem, elém rakták, és kész.

Lemérni sem tudtam, a kistányért is kb-re mondtam, főleg mivel én nagytányérban kaptam, szóval szemmértékre mondtam csak.

Természetesen nem tudom miliméterre megmondani azt sem, melyik kistányérra gondolok, de azért talán mindenki el tud képzelni egy süteményes tányért, még ha többféle van nyilván abból is.


Nem szeretnék mostantól átállni a kalóriaszámolásra, mert általában kifőzdében eszem (munkahelyről járunk el közösen enni), és így nem tudok elég adatot hozzá.

Erre a maira csak kíváncsi voltam, mert tudom, hogy eléggé összeettem mindent, amit nem kellett volna, de úgy érzem, hogy nem ettem mégsem sokat, így érdekelt, hogy összességében vajon hogy állhatok KÖRÜLBELÜL.

2011. szept. 19. 21:55
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a kistányér méretét teljesen jól eltaláltad. :)

A croissant ezek szerint kicsit nagyobb, mint amivel számoltál, de értem én tényleg, hogy pontosan úgysem lehet megmondani. :)


Én egyébként nem érzem kevésnek, nem vagyok éhes. Nem akarok koplalni sem, egyszerűen így alakult ez a mai nap. :)

Egyébként meg ittam is üdítőt, szóval azt is tudom, hogy szintén beleszámít. :) Azzal már nem fárasztalak titeket, hogy számoljátok még bele azt is, annyira nem számít. :P

2011. szept. 19. 21:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nagyon saccolni kéne, én olyan 800-1300kalória között tenném.
2011. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2011. szept. 19. 21:59
 10/12 nixon666 ***** válasza:
100%
Ne a kalóriát számold hanem azt hogy a szemét szénhidrát meg a telített zsír akkor is zsírba megy ha kevés a kcal..
2011. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!