Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalória volna az...

Mennyi kalória volna az ideális naponta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 éves fiú vagyok, 185 cm- 95kg.

Szerintetek napi 800 kaliória bevitel elég lenne?

Úgy hogy egy héten 3x járok konditerembe másfél órát, illetve 3x járok kézilabda edzésre másfél órát.

Az orvosom 800 kaliória bevitelt ajánlott naponta.


Illetve tulajdonképpen mi az a kalória?Az ,hogy az ételek megemésztésekor mekkora erővel dolgozik a gyomor?

Mert úgy hallotam, hogy ez a mértékegysége: Kilojoule (kJ)


2011. okt. 9. 20:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
2011. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Az aktivitásnál nem lehet kiválasztani azt amit csinálok...
2011. okt. 9. 20:57
 3/31 A kérdező kommentje:

Úristen ebből a lapból semmit sem értek...


3594.04 kcal ra lenne szükségem???Az lehetetlen, akkor felrobbanok, ha az a gyomor energiáját mutatja.

2011. okt. 9. 21:00
 4/31 anonim ***** válasza:

Nem az a fontos, hogy PONTOSAN milyen mozgást csinálsz, csak a kategória.

A kalóriáról meg a google, illetve a vikipedia oldalain vannak jó információk.

2011. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

A 800 nagyon kevés, 1200, de inkább 1500 alá nem szabad menni. Első válaszoló linkjén megtalálod a számodra ajánlott számot.

A kalória az ételek energiatartalma, amit pl a kcal.hu oldalon tudsz megnézni.


Mértékegysége kcal vagy Kj, van köztük egy váltószám, a csomagolásokon általában mind a kettőt feltüntetik. Ha jól emlékszem, a váltószám 4.2, de ezt jobban hozzáértő válaszoló talán majd pontosabban leírja.


A diétázók általában kcal-ban gondolkodnak és beszélnek, ennek a "konyhanyelvi" neve a "kalória" (valójában a kcal az kilokalóriát jelent, de a gyakorlatban mégis így van hogy kcal=kalória).


A fogyókúra lényege, hogy a felhasznált energia kevesebb legyen, mint a bevitt. Alapjáraton az hogy élsz, is fogyaszt energiát.

Minden tevékenységnek (járás, ülés, röplabda, stb) megvan a maga körülbelüli energiaértéke, erre is remek táblázatokat lehet találni a neten, ha pontosan érdekel.

A leírtak alapján a linken a "közepes" kategóriába esel.

2011. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Tehát ,ha heti 3x-or járok konditerembe másfél órát, és heti 3x kézilabdázom másfél órát, az már


Átlagon felüli(rendszeres intenzív sport/fizikai munkakör)?

2011. okt. 9. 21:02
 7/31 A kérdező kommentje:

A közepes, heti 2-3 óra sport.

De nekem összeadva, heti 9 óra.

2011. okt. 9. 21:04
 8/31 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább közepest.

Én alapjáraton csak a sport nélküli energiafelhasználásomat számolnám ki ott, és a tevékenységeimnek pontosan utánanéznék.

Pl itt: [link]

2011. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Úristen ,nincs kézilabda válaszható menüpont, de kosárlabda már van, mekkora egy ...Szerintetek kézizés felér egy focizással?
2011. okt. 9. 21:07
 10/31 anonim ***** válasza:

"hogy a felhasznált energia kevesebb legyen, mint a bevitt" most nézem hogy hülyeséget írtam, természetesen fordítva, tehát többet kell felhasználni mint amennyit beviszel.


A kalória semmiképpen nem a gyomor munkájának erejét jelenti. A szervezeted eléget naponta X kalóriát azzal hogy élsz, hogy ver a szived, hogy emésztesz, hogy röpizel, stb.

Ezt a felhasználást ellensúlyozza az ember azzal, hogy eszik. Ha többet eszünk mint amennyit felhasználunk, hízunk. Ha ugyanannyit, súlyt tartunk. Ha kevesebbet, akkor hízunk.

2011. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!