Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy állnátok neki fogyókúrázn...

Hogy állnátok neki fogyókúrázni a helyemben? Többi lent!

Figyelt kérdés
Már teljesen kétségbe vagyok esve, neki állók diétázni és valamiért nem bírom megállni, hogy ne egyek valami édességet és ilyenkor azt mondogatom magamnak, hogy jól van, akkor majd holnaptól nem eszem édességet és ez így megy..... valahogy nem bírom megállni, 15 kg-ot szeretnék fogyni leginkább a hasamból és a karomból. Segítenétek? Minden ötlet érdekel!!!!! ÍRJATOK!!! 160 cm vagyok és 70 kg, ja és a terhesség alatt felszedett kilóktól és azon felül szeretném leadni a kilókat. Terhességről még 8 kg van rajtam, de még ezen felül 7-et szeretnék leadni.
2011. szept. 20. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát... Ha kevés az akaraterőd, akkor nehéz lesz.

Én sohasem voltam a fogyózós típus, mert baromságnak tartom (max. diétáztam) - mindig ettem, amit szerettem volna, csak sokkal többet sportoltam, ha olyasmi volt.

Pluszban érdemes lefoglalnod Magad valamivel (vagy inkább több valamivel) , hogy "ne legyen időd" enni, meg nassolni.


Azért sok sikert, majd biztosan kapsz hasznos tanácsokat is! :)

2011. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókkal küzdök. Minden 3-4. nap eszem vmi kis édességet, szerintem ezzel nincs is probléma. A hangsúly a KIS szón van. Pl. 2 kocka étcsoki, 2 gombóc cukormentes cukrászdából való fagylalat (ez kb. 110 kcal), a lényeg, hogy beleférjen a napi kcal-szükségletembe. Nem kell mindenről lemondani, csak mértékkel fogyasztani. Pl. a kisfiamnak gyártom a finomabbnál finomabb gyümölcspüréket (szőlő, banán, körte, szilva, barack, alma, stb.), de megállom, hogy nem eszem bele. Max. délelőtt, ha marad, akkor 1-1 kiskanálnyit megkóstolok belőle. Fogok egy almát és azt rágcsálom tízóraira és uzsonnára. Neki egyébként is rengeteg zöldséget adok, csirkemellel, így én is azt eszem. Neki nem teszek bele erős fűszert, az enyémet viszont megfűszerezem (sok zöldfűszer, só, bors, fokhagyma). Ugyanabból az alapanyagból főzök kétfélét: neki párolom a zöldséget és a húst, turmixolom, magamnak meg a párolás után teszek rá fűszert és pici oliva olajon megsütöm a csirkemellel együtt. Nem olyan nehéz ez :)

Sok sikert!

2011. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elúző anyuka vagyok. Ami még nagyon fontos, hogy hetente 3-szor összeszedem magam és elmegyek sportolni este, amikor a kisfiam elaludt. Apa van addig vele. Eleinte sajnáltam ezt az időt, mert akkor tudtam takarítani, pakolni, stb., de rájöttem, hogy ezt napközben is meg tudom csinálni, mikor alszik a gyerek. így este minden lelkiismeret furdalás nélkül elmegyek 1,5 órára itthonról. Már 7 kg-ot fogytam, sokkal jobban érzem magam.
2011. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne próbáld meg teljesen megvonni az édességet, főleg, ha úgysem megy. :)

Nem azt mondom, hogy naponta egyél meg egy tábla csokit, de attól, hogy néha eszel valami kis édességet, még nem kell feladni a diétádat.

Inkább arra figyelj, hogy mit és mennyit eszel, és mennyit mozogsz mellette!

2011. szept. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Számold ki, mennyi kalóriára van szükséged, és oszd be úgy, hogy mindenre jusson, ha annyira odavagy az édességért, akkor arra is. De nem 3 tábla csoki, hanem két kocka, egy túrórudi vagy egy joghurt. Ha meg netán rétesre vágysz, azt edd reggelire tejjel, és csak 1 db-ot.


Mielőtt elcsábulnál, gondolj arra, hogy a gyerekednek hosszú távon, egészségesen (nem cukorbetegen) és boldogan (nem a kilóid miatt görcsölve és állandóan fogyókúrázva) van rád szüksége. Valamint arra, hogy amit lát TŐLED, azt fogja megtanulni, tehát ha folyton édességet zabálsz és elhízol, ő is pontosan ezt fogja tenni, és gátlásos, szerencsétlen, önbizalomhiányos gyerek, tini és felnőtt lesz belőle. Ugy ezt meg nem akarod?

2011. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem megtaláltam az egészséges átmenetet, mert én is édességfüggő vagyok. A zabkása reggelire a napom fénypontja :) Teszek bele bio zsírszegény kakaóport, esetleg gyümölcsöt, vagy valami magot, meg egy kis fruktózt is, bár azt mostanában próbálom hanyagolni.


Uzsonnára szinte mindig gyümölcsöt eszem, vacsira pedig túrót, de azt is édesen elkészítve. Tegnap pl. egy almát reszeltem a túróba, és azt ettem fahéjjal, isteni volt. Vagy kikeverem joghurttal, és mehet bele gyümölcs, esetleg a tetejére kakaó. Így gyakorlatilag a napi 5 étkezésem közül három is édes, mégsem hízlal annyira, és főleg nem egészségtelen annyira, mintha csokit ennék, meg gumicukrot.

2011. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szégyen-nem szégyen, általában valami péksütit reggelizek. Imádom, és ráadásul azt tudok venni a munkahelyem közelében.

Ha pedig nagyon csokira vágyom, akkor ált. veszek egy Kinder tojást. Az nagyon kicsi csoki, de finom és elég. :)

2011. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!