Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem fogyókúrázni (sokads...

Elkezdtem fogyókúrázni (sokadszorra), kérdsem az lenne, hogyan tovább, miket egyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már jó ideje próbálok megválni fölösleges rétegeimtől, de eddig rendre kudarcot vallottam. Legnagyobb eredményem, mikor 113ról eljutottam 105re. Ott szépen megvoltam sok ideig, aztán megint visszamásztam 110re. (Mamgamról: 22 éves 180 centis srác)


Jelenleg cserediákként küldöldön vagyok, és jó lenne valami látványosabb eredményt elérni legalább most, hogy nem vagyok otthon. Megvallom őszintén, otthon túl jól éltem, nem mindig kalória szegény kajákat voltak vacsorára: tészták, húsok. Zöldség meg egészséges kaja is volt persze bőven, de az nem segít.


Na már most magam vagyok, magamnak veszek kaját, és figyelek arra, mit eszem. Zsírszegény sajtokat, vajkrémeket választok, barna kenyeret, meg mostanában ilyen kebab szerű zöldséghúsokat is eszek. A húsevésemet amúgy is radikálisan minimalizálni akarom.

Kérdésem az lenne, hogyan tovább, miket ajánlotok? Sportba is bele vágok nemsoká amúgy, remélem az is segíteni fog. Mit tegyek ha farkas éhes vagyok, mi tölt ki?


2011. szept. 25. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
P90X! Keress rá! ;)
2011. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne fogyókúrázz! Hiszen az eddigiek sem értek semmit, különben nem ez lenne a sokadik mindössze 22 évesen.


Sport mellé egészséges táplálkozás (amit próbálsz is), az elején esetleg kisebb kalória bevitellel, de csak addig, amíg nem kopog a szemed az éhségtől.


Egyél főzeléket, salátát, gyümölcsöt. Ha nem segít, akkor növelned kell a normál kaja mennyiségét, mert túl kevés.

Ha farkaséhes vagy, akkor nem jó az étrended. Nem lehet egy életet úgy végig élni, hogy ájuldozunk az éhségtől.

A kúrák meg nem segítenek, az nem jó, hogy ennyi idősen sokadik kúrán is túl vagy, és az eredmény csak annyi, hogy le-fel megy a súlyod.

2011. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogyókúrázni kell, hanem az eddigi táplálkozási szokásaidat másikkal "elcserélni"!

1. Egyél naponta többször, lehetőleg ugyanabban az időben. Minimum napi 3x, max. 5x.

Bőséges reggeli, lehet bármi: szénhidrát (kenyérféle,) fehérje (húsok, tejtermék), zöldség-gyümölcs. Ami jólesik.

Uzsi: kefír, joghurt, gyümölcs, zöldsali 1-2 kiflivel

Ebéd: mennyiségben kevesebb mint a reggeli, még itt is ehetsz, ami jólesik, figyelj oda, hogy legyen rendszeresen főzelékféle is. Itt még a szénhidrát megengedett (kenyér, főtt tészta) A sütemények, csokoládék, hasonlók viszont semmi!

D.u. uzsi: ettől kezdve a nap további részében szénhidrát semmi!! Lehet, gyümölcs, tejtejmék, zöldség, amit kívánsz.

Vacsira csak fehérje: vagy húsból vagy tejtermékből, a kettőt ne keverd. A vacsi mennyisége legyen még kevesebb, mint az ebéd. Kerüld a túl zsíros, nehéz ételeket! Inkább párolva mint bő zsiradékban sütve. Inkább baromfi és hal, mint sertés.

Vagyis: Reggelizz mint egy császár, ebédelj mint egy polgár, vacsorázz mint egy koldus.


Ha így átállítod a gyomrod, egy idő után az lesz a megszokott. Mellé minden napra kötelező testmozgás, persze a test fokozatos terhelésére vigyázni kell, nem szabad, hogy rögtön túlságosan megterheld, de mozogj, sportolj minden nap rendszeresen.


Persze az is kérdés, hogy eddig mennyiségben egy-egy kajálás során mennyit ettél. Célszerű a napi kalória-mennyiséget is figyelni, hogy a bevitel ne legyen lényegesen több, mint amennyit a napi mozgással elégetsz.


A rendszeres étkezés (nasi kizárásával) során a szervezet megszokja, hogy mindig ugyanabban az időben megkapja azt, amire szüksége van, tehát ha esetleg többet is eszel egy-egy alkalommal, nem raktározza el, mert tudja, hogy nem szükséges.

Ez nem igazán fogyókúra, tehát nem látványos fogyás, de a szervezet átáll, elkezdi "elengedni" a felszedett kilókat, a sportolással erre rá tudsz segíteni, és ami már lement, nem jön vissza, amíg a táplálkozási szokásaidat vissza nem állítod az egészségtelen módra.

2011. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel de egy két dolgot hozzátennék! Kinn mivel dolgozol, nyilván nem délután pláne nem kora délután lenne lehetőséged sportolni, így azt hogy már délután ne egyél semmi szénhidrátot nem tartom teljesen helyesnek valamiből fedezned kell a sportoláshoz szükséges energiaszükségletet, sport előtt egy két órával egyél szénhidrátot, rendezd úgy az étrendet hogy ez beleférjen! Sport után közben és egyébként egész nap rengeteg folyadék ivása nagyon fontos, semmi cukros ital, üditő, legjobb a csapvíz, szénsavmentes ásványvíz; Zöld tea ivása is nagyon hasznos illetve kávé kis mennyiségben édesítés nélkül, kevés tejjel ha szívesen iszod szintén jó hatású. Az este hat után tilos enni dolgot mindenképp feletsd el ha számításba vetted volna, mert marhaság a lényeg az hogy lefekvés, alvás előtt 2 3 órával már ne egyél, és szénhidrátot ne egyél nagyon egyél hat után, ha nagyon nem bírod esetleg gyümölcsöt, az gyorsan felszívodó, nem rakodik le, almát javaslom, banánt, szőlőt mellőzd este, délelőtt vagy sportolás előtt ideális választás lehet. Ha hat után nem eszel semmit túl sokáig maradsz táplálék nélkül amire a szervezeted reagálni fog, méghozzá úgy hogy másnap amit eszel az első étkezésnél, kíméletlenül elkezdi raktározni. Ezért nem jó a rendszertelen táplálkozás és az éheztetés. Ami fontos, hogy kardiozz minél többet, a hasizomgyakorlatok nem fogyasztanak, hanem erősítenek, ami egyébként hasznos mivel fejlettebb izom több zsírt égett.. naponta legalább 45 percet kardioz(futás, bicikli) mert kb az első 15 30 perc után kezdődik csak a zsírégetés. Sok sikert!
2011. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a meglátásokat. Amúgy nem dolgozom, hanem suliba járok. Kardiót tudom hogy hasznos, de utálom. Kocogás az halál számomra, inkább valami interaktív sportot űzök szívesen. Az előtt judoztam, az jól megizzasztott, de aztán abba hagytam mert nem tudtam már bele tenni az időrendembe. Kár érte. Remélem itt is találok valami szórakoztató sportot.
2011. szept. 26. 02:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz hirtelen ötleted, ajánlhatom a szobabiciklizést! Tudom elsőre ez rossz ötletnek tűnik, unalmasnak, de ne feledd hogy közben lehet tévézni, én például sorozatokat szoktam nézni tekerés közben. Már megszoktam, hogy mindig amikor nézem a sorozatot tekerek közben, gyorsan telik az idő, a film meg leköt. Ha tudsz szerezz be egyet! ;)
2011. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag észre se veszed, hogy 45perc egy órákat aktívan mozogsz! :)
2011. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell enni!!! Ennyi. Ha azt nézed mit egyél az nem fogyó kúra. Sokat kell mozogni, sportolni. De a legtöbb ember abba hagyja mozgást mihelyt egy kicsit izzadni kezd. Akarat erő kérdése az egész. Akik fejbe gyengék azok nem tudnak lefogyni. Azok gazdagítják a tablatta gyártókat.
2013. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jé, de rég írtam ezt a kérdést. Viszonylag elég jól sikerült a megszorításom akkor, azt hiszem 104-102 re lejutottam valahova.


Azóta persze elbuktam, mióta hazajöttem. Lett állásom, elmúlt, történt ez az.


Jelenleg 116 kilóban fuldoklok. Néha legszívesebben egy konyhakéssel levágnám magamról ezeket a rétegeket (darkhumor). Hasam alján egy rakat vörös csík van, könnyen kifulladok, nadrágon öv meg a legnagyobb ellenségem.


Most is épp diétázom, kíváncsi vagyok ezzel meddig jutok. A legutóbbi esethez hasonlóan megint igyekszem ésszerűen redukálni a dolgokat. Kevés barna kenyér, sok zöldség gyümölcs, kevés zsír cukor. Néha egy egy vacsit kihagyok, és helyette diétás por.


Szörnyű dolog ez a kövérség. Irdatlan mennyiségű önutálat, amit ez termel...

2013. dec. 8. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!