Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mai étlapom, min változtassak?

Mai étlapom, min változtassak?

Figyelt kérdés

Reggeli:Görög krém joghurt

Tízórai:Müzliszelet.

Ebéd:Krumpli,sóska,kevés hús.

Uzsona:3db alma

Vacsora:Túró rudi


2011. szept. 22. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sok a ch, kevés a fehérje. Vacsorára t.rudi helyett inkább túró+zöldség. Illetve összességében nagyon kevés kalória, ettől a szervezeted hamar kimerül.
2011. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
túl sok az édesség. kevés a tápanyag
2011. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ejha, masszív koplalás. :( Egyél rendesen, reggelire ne joghurtozz, hanem pékáru, sonka, sajt, zöldségek, ilyesmi. Tízóraira mehetne a joghurt a müzli mellé, v vmi mellé.

Uzsi oks, ebéd is.

Vacsira meg amit gondolsz. :)

2011. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem reggelire tk. kenyeret egyél sovány sajttal,felvágottal,zöldséggel

tízóraira jó a müzliszelet de inkább gyümölcs

ebédre ebből a kajából mehet több is rá egy főtt tojás

uzsi jó

vacsira néha mehet a túró rudi de inkább túró,sajt,zöldség,gyümölcs :)

2011. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Miben van fehérje?

Tojás,halon kivűl

2011. szept. 22. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Húsok,tejtermékekben, tojásban a legtöbb.
2011. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen,azokban.:)
2011. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De akkor ettem elegendő fehérjét ,vagy nem? Joghurtban van tej,túró rudi úgyszintén,és az ebédnél még húst is ettem.
2011. szept. 22. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:

reggeli krémjoghrut helyett sima natur joghrut+zabpehely-nem müzli natur pehely!

tízórai gyümölcs

ebéd ok

uzsi ok,

vacsi túrórudi helyett sima túró zöldséggek avgy almával, túrórudi ebéd után vagy tízóraira, reggelihez

2011. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De akkor ettem elegendő fehérjét ,vagy nem? Joghurtban van tej,túró rudi úgyszintén,és az ebédnél még húst is ettem."


A joghurt csak sokadrangú fehérjeforrás, sok fajtájában magasabb a ch-tartalom, mint a fehérje

A túró magában, zöldséggel, édesítőszerrel nem rossz, de másodrangú fehérjeforrás, túró rudiként nem minősül fehérjeforrásnak (elhanyagolható mennyiség a tiszta túró benne)

A "kevés hús" nem tudom mit takar, de keveset.


Sok-sok sovány húst fogyassz (csirke, pulyka, nyúl, sertésből csak a sovány sonka, szárnyasbelsőségek pl. szív, máj is jók) és sok halat (bármilyen hal jó fehérjeforrás, ha konzerv, ne olajosat, hanem natúr leveset válassz)! (Kivéve persze, ha vesebeteg vagy, netán köszvényes).

Tojás, főve vagy olaj nélkül teflonban sütve, ha a koleszterined magas, akkor csak a fehérjét.

Tejtermékek közül nézd meg a termékeket, már kb. mindre rá van írva a tápérték. Bizonyos sajtok és túrófélék fehérjetartalma a legmagasabb.

Drágák, vitatottak egészségügyileg, de nagyon fehérjedúsak a szójatermékek is,

2011. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!