Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire változik az ideális...

Mennyire változik az ideális (nak tartott) súly az életkorral?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, 168 cm magas, szülés után 60-61 kg. Szinte kivétel nélkül minden ismerősöm azt mondja, hogy az én koromban ez az optimális, "asszonyos", és eszembe se jusson lefogyni a terhességem előtti 54-55 kilóra. Bizonyos életkor felett tényleg jobb a több (persze az egészséges mértéken belül), vagy csak úgy érzik, hogy felesleges erőfeszítést tenni?


Minden véleményt köszönök előre is.


2011. szept. 23. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ideális testtömeget nehéz megállapítani, mert leginkább attól függ, Te mennyi izomzatot szeretnél magadon tartani. és ehhez jön hozzá még a zsírtartalom, amik korral haladva azért nő.

ha feltételezem, hogy az izomzatod idővel csökken, viszont a zsírod esetleg növekszik, akkor kb. stagnál a testtömeged. de a direkt elzsírosodásnak nincs pozitív élettani hatása. ha izmot növelnél, annak mondjuk van.

2011. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
31 eves vagyok 158/48 kg. en nem tudom elkepzelni hogy valaha 55 kilo fole menjek ( terhesseget leszamitva) szerintem nem kell belenyugodni hogy asszonyos vagy, ha zavar le lehet adni. nem szeretem mikor azt mondjak az embernek hogy oh te mar ferjnel vagy es van gyereked neked mar nem szamit. igenis legyel csinos noies.
2011. szept. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekem van, sosem leszek annyi kg, mint lánykoromban voltam, már csak a megnyúlt bőr miatt sem, eléggé átalakult a testem. Nem is vágyom a lánykori súlyomra, szerintem most így 40 felé a 20 éves súlyomhoz képest +10 kiló az ideális nekem.


168-hoz a 60 ideális lehet.

2011. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, az általad a 158-hoz elfogadhatónak tartott 55 kg BMI-je magasabb, mint az én jelenlegim. Mint láthattad, az "asszonyost" idézőjelben írtam, nem feltétlen hurkákat jelent, hanem természetes élettani folyamatokat: a terhességtől és szüléstől kitágult medence és csípő, megnőtt mellek. Kifejezetten nőiesebb vagyok, mint a terhességem előtt.


Ettől függetlenül én most, hogy abbahagytam a szoptatást, szeretném visszanyerni a korábbi súlyomat, hiszen megszoktam, hogy annyi vagyok, csak nem vagyok meggyőződve, hogy azonos súllyal hasonlóan néznék-e ki, illetve hogy ez egyáltalán esztétikusabb lenne-e jelenlegi alakomnál.


Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, mindenkit felpontoztam.

2011. szept. 24. 00:07
 5/5 anonim ***** válasza:
a zöld kezet köszönjük, a BMI-t felejtsd el, azt meg csak magad tudod kipróbálni, hogy jelenleg hogy festesz a versenysúlyoddal.
2011. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!