Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Meghalok egy kis szénhidrátért...

Meghalok egy kis szénhidrátért, de annyira, hogy már megpróbáltam lefeküdni aludni is, hogy elfelejtsem de nem megy. Elvileg nem lehetne zabaroham normális kcal mennyiség mellett, nem?

Figyelt kérdés
Az orvoslexikon szerint a heti fél kiló fogyáshoz 2000 kcal körül kell ennem, fél kilóhoz 1500 körül. Ma ettem kb. 800-at reggelire, uzsonnára és tízóraira, az ebédemet nem tudom, de saccra legalább 700 volt az is, után még direkt átszámoltam, mert a vacsinál is éhesnek éreztem magam, hogy belefér-e a zabkása, és reszelt almával, túróval, kakaóval zabkását ettem, szerintem még fölötte is vagyok. Mostmeg nem bírok aludni az éhségtől. Miért?
2011. szept. 23. 22:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is most ettem meg két szelet Abonettet vajkrémmel. :) Isteni volt. Rá egy pohár kakaó 1,5-ös tejből. Egy szelet abonett (legalábbis ez van ráírva) 16 Kcal. A többi meg nem érdekel. Most jól érzem magam :)
2011. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
ma 22:54 Nem kúraszerűen tervezem csinálni, hanem életvitelszerűen hosszútávon. Ezért is szeretném minél inkább érteni, hogy mi hogyan működik, hogy úgy ki tudjam alakítani, hogy egy év múlva se essen nehezemre normálisan táplálkozni.
2011. szept. 23. 22:56
 13/17 anonim ***** válasza:

Vicces, miket írnak ezek az orvosi "szaklexikonok". A helyes kalóriabevitelt kizárólag személyre szabva lehet pontosan kiszámolni. Nekem pl ki van számolva, hogy (183cm, 36 év, ffi, ideális testsúly: 76 kg lenne...); heti fél kiló _hízáshoz_ legalább 1500 kcal-t kellene bevinni a szervezetembe, és ha lehet, ennek a nagy része szénhidrát kell hogy legyen.


Ma már eljutottam odáig, hogy meg bírom enni a napi 1500-at, sőt, olykor többet is, mégsem jön rám egy deka sem!


Szóval ez a kalóriaszámlálósdi nagyon csalóka, mert míg egyik ember hízik 1500-tól, addig a másiknak fogynia kéne.


Ha pedig életvitelszerűen szeretnéd csinálni, akkor pláne nem szabad drasztikusan, egyik napról a másikra megvonni mindent, mert akkor csak ez lesz belőle. Ki kell számold, eddig cirka hány kalóriát ettél napjában, és az első cél az legyen, hogy ez alá menj. A második cél az legyen, hogy lehetőleg ne hízz. Ha ez a kettő teljesül, már félig nyert ügyed van. Utána jöhet olyasmi, hogy valami rendszeres mozgásfélét is beépítesz a napi rutinba. Pl ahová eddig kocsival mentél, menj kerékpárral. Ha kerékpárral mentél (mondjuk néhány buszmegállónyit), akkor ezt helyettesítsd sétával. És így tovább, apránként.


A gyomrod most rendellenesen ki van tágulva, mint minden túlsúllyal küzdő embernek. Előbb a normális méretét kell hogy visszanyerje, az meg igen lassan megy. Ha lassan csökkented a kajabevitelt, akkor tud hozzá alkalmazkodni a gyomor, és nem fogsz farkaséhséget érezni.

2011. szept. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A szénhidrátot soha nem szabad kihagyni a fogyókúrás étrendből. Mindennek szerepelnie kell benne (fehérje, szénhidrát, gyümölcs, keményítő...) csak a megfelelő időben, mennyiségben és minőségben (értsd: szénhidrát=nem csokoládé)

Azért kívánod, mert valószínűleg nem kapott eleget a szervezeted. Kerüld a fehér cukrot. Egyél egy pici mézet, vagy gyümölcscukros valamit.

2011. szept. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Két hete csinálom, és minden hétköznap edzek meg napi 1 órát alsó hangon sétálok. Eddig egyszer sem volt gond, sosem ettem keveset, mindig jól bírtam, tegnap volt az első, hogy becsúszott egy ilyen érzés. De túléltem az éjszakát, ma már másképp fogom csináli, főleg hogy este megyek bulizni, úgyhogy kell az energia :)
2011. szept. 24. 08:01
 16/17 anonim ***** válasza:

01:54 !

ezt mivel számoltattad? 1500kcal? egy ninjamacska többet eszik... hízáshoz, kizárt. ha jó kalkulátort használtál, akkor csapd hozzá, hogy baromi nagy hibát kell tartalmaznia ezeknek, mivel életkor, nem, testtömeg és magasság alapján sz.art se lehet pontosan számolni. a másik a fizikai aktivitás, orvosilexikonos kalkulátorban van 4-5 csoport fizikai aktiviáts beosztására, de ezt is nehéz megbecsülni, megadni. értelmes ember ezekkel a hibákkal számol, és 1 hét után maga korrigál. hízni meg valóban CH-val érdemes. kiló fehérje lehet picit drágább, esetleg a lebontása is kicsit macerább lenne, de ez már feltételez bizonyos biokémiai ismereteket. zsírral is meg lenne a probléma, ha azzal tömegelnél.

a másik ami rajtad múlott: én pl. egy percig nem hittem volna el (a helyedben) hogy 1500kcal-lal csak tömeget tudnék tartani, nem hogy felszedni. nyomd feljebb az aktivitás szintet, vagy magadnak állíts a CH bevitelen heti 300-500kcal-lal többet.

2011. szept. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
szerintem inzulin rezisztenciád van és emiatt történik mind ez. Ráadásul sok a szénhidrát amit eszel, ez azonnali éhséget hoz. Alacsony GI értékű ételeken kellene enned.
2012. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!