Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy nap 2x annyit edzek...

Ha egy nap 2x annyit edzek mint amennyit akartam, akkor feleannyi idő alatt fogok fogyni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy nap alatt 1 órát akartam edzeni, de inkább 2-őt csinálok akkor egy hónap alatt fogok annyit fogyni mint az 1 órás módszerrel 2hónap alatt??

Még annyi hogy honnan tudom hogy az izomlázam az tejsavas e vagy szakadásos?? Hogy jó e ha ráedzek vagy sem?


2011. szept. 26. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Izomláz: nincs kétféle. Egyféle van: apró izomsérülések keletkeznek, amik megtelnek folyadékkal. A folyadék feszít, attól fáj. Nem jó, ha ráedzel.

Az az elmélet már régen megdőlt, hogy rá kell edzeni. Túleröltetéstől van, azt felesleges fokozni. De izomszakadásról szó sincs.


Ha egy órát akarsz edzeni, de ma kettőt edzel, holnap meg megint egyet, nem fogsz sokkal gyorsabban fogyni. Ha minden nap 2 órát edzel, akkor gyorsabban fogysz, mint a napi egy órától. De nem dupla annyit, mert a sport csak kisebb részben határozza meg a fogyást. Nagyobb részben a táplálkozás határozza meg. De a kettőnek a hatása összeadódik.

2011. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, én is meg voltam kavarodva mert olvastam valahol hogy több féle izomláz van, és az egyikre jó ráedzeni a másikra meg nem de nem írták hogy lehet megkülönböztetni :-S ...

Úgy gondoltam hogy minden nap 2 órát és nem csak ma.

2011. szept. 26. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!