Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyek a műkaják? Fogyókúrás...

Melyek a műkaják? Fogyókúrás szempontból.

Figyelt kérdés

Tehát a zacskósleves, vagy a maggi tasakos alapok vagy knorr rafinériák használata annak számít?

Vagy ez a mekis kajára vonatkozik?

Gyrostál belefér (abban igazi hús van, sültkrumpli ugye meg zöldségek)?


2011. okt. 3. 11:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Tesco ketchup, meg a Tesco virsli"


De bármelyik ketchup paradicsomszósz nem vörösiszap! Virsli meg van harmincféle.Van amelyik 90% húsból van, de egy 300Ft-ostól nem lehet azt elvárni mikor ezer Ft egy kg hús.

2011. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

A kínai kajcsi miért lenne mű? 100 % színhús van benne, s talán ő is ugyanott veszi meg a húst, mint én. Sok zöldség hozzá. Jó, köretnek én a tésztát eszem, mert az a kedvemcem (akár feltét nélkül is megeszem a kínais tésztát, annyira imádom), de otthon is fűszeresen főzök, mert szeretem az ízeket.

A testépítős sráctól kérdezem, hogy megéri neki ez az étrend egy kis izomért? Mert ahogy leírja az étrendjét, az nekem elég savanyú, s sajnos én imádok enni, és finomságok nélkül szinte már nem lenne értelme élni. Pl. egy jó toroskáposztát vagy töltött kápit mikor lehet ennie?

2011. okt. 3. 13:09
 23/30 anonim ***** válasza:

A testépítő vagyok.


Az élet arról szól, hogy valamit valamiért.:)


Pl az átlag ember nem tudná elképzelni, hogy napi 14-15 órákat dolgozzon, ő nem tudna anélkül élni, hogy ne lenne napi legalább 3-4 óra szabad ideje tv-zni, vagy bármi mást csinálni. Aki meg 14-15 órákat dolgozik, meg általban nagyon jó a szakmájában, és hamar ki is fog emelkedni és gazdag lesz.


Ugyanilyen ez is. Az átlag ember zabál, és azért néz ki úgy, ahogy. Én feláldozom ezt a részét a dolgoknak azért, hogy ne átlagos, hanem top testalkatom legyen, amire felfigyelnek. Amikor kiállsz a színpadra, akkor azt mondod, hogy megért minden pénzt, fáradtságot!! Persze sokszor én is azt mondom, hogy hagyom a francba az egészet, pl most amikor tömegeléskor 140gramm rizs és 250 gramm csirke mellé még le kell tolnom 5cl lenmagolajat.:)

2011. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Megértem ezt is. Biztos nekem is jó lenne az a sok elismerő pillantás a strandon, de valahogy jobban esik finomakat enni :( Most keresem az arany középutat:)
2011. okt. 3. 13:23
 25/30 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok élelmiszervegyész, szerintem bizony a puffasztott, színezett, stb. kaják műnek számítanak. szinte minden, ami boltban vásárolható (fél)kész étel.

Azt szokták mondani, hogy ha megnézed valaminek a csomagolását, és több mint 5 E (E+valamilyen szám) található rajta, az már káros. Sajnos alig lehet olyat találni, ami nem ilyen, azt is aranyárba mérik. Sajnos még a kenyérben is egy csomó olyan dolog van, ami "mű", nem véletlenül pihekönnyű. Azt is érdekesen oldják meg, hogy a kenyér minél kevésbé morzsálódjon: citrompótlóval.

De ha ezt nézzük, már az alapanyagokkal is nagy baj van, pl. a rengeteg vegyszer, amivel kezelik őket.

Legjobb lenne, ha azt ennénk, amit otthon termesztünk biomódszerekkel, vagy ha futná bioélelmiszerre.

Egyáltalán nem véletlen, hogy ennyi körülöttünk, közöttünk az allergiás, rákos, stb. ember.

2011. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Ottnon termeszteni? Mégis kinek van arra ideje a mai világban?

A "bio"élelmiszerekről meg annyit hogy abban is ki tudja mi van...csak eladják 10x áron.

2011. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

ma 13:34


egyetértek,ez a bio élelmiszer is egy óriási nagy lobbi dolog.

2011. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
45%

"nem vagyok élelmiszervegyész"


Vettem észre de a legnagyobb baj az alapvető ismeretek hiánya.A pattogatott kukorica puffasztott élelmiszer másképp nem lehet megenni.Abban van lekötve annyi víz hogy puffaszrani lehessen míg a rizshez adni kell.

Egypár E szám: só bors paprika céklalé C-vitamin citromsav borkősav salalkáli élesztő cukor és folytathatnám de minek. Aki akar főzzön ezek nélkül!Mikor nem tudja valaki hogy mi mit takar akkor az probléma, ha állít fals dolgot az már több mint baj!

2011. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért a citromsav, borkősav, szalalkáli egy normális háztartásban nem található meg. De itt lép be a képbe az, hogy mindenkinek más a természetes. Valakinek a nagyüzemi ételek azok, valakinek nem. Valaki el sem tudja képzelni, hogy tartósítószer nélkül befőzzön, valaki undorodik a gondolatától is. Nem biztos, hogy olyan sokat számít.

Ja és e számok... nyilván nem mind mérgező, de mikor random egyet megnéztem, és ez az E240 volt, ami azt mondta magáról, hogy formadelhid, kiderült hogy az az az anyag, amit formalinként ismerünk, és kimondottan mérgező. Tök jó, komolyan. Élelmiszervegyész: elismerem, hogy több ismereted van a témában, de ha azt mondod, hogy például ez az anyag nem mérgező, akkor nem fogom elhinni.

2011. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

ez a "vegyszerellenesség", komolyan...

ennél már csak az a viccesebb, amikor Norbi halál komoly fejjel közli, hogy azokat a kajákat telenyomják mesterséges vitaminokkal...

Érted, mintha a C-vitamin molekula tudná, hogy valahonnan a egy gyümölcsből lett kivonva, vagy egy vegyész extrahálta ki a kis gömblombikjában :D

2011. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!