Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyek a műkaják? Fogyókúrás...

Melyek a műkaják? Fogyókúrás szempontból.

Figyelt kérdés

Tehát a zacskósleves, vagy a maggi tasakos alapok vagy knorr rafinériák használata annak számít?

Vagy ez a mekis kajára vonatkozik?

Gyrostál belefér (abban igazi hús van, sültkrumpli ugye meg zöldségek)?


2011. okt. 3. 11:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%

Nem fér bele a gyrostál, csak csaló napokon, de azt komolyan fogyókúrázó embereknek nem kéne, max 2 hetente 1 étkezést tartani! Én testépítő vagyok, szálkásításnál heti 1x csalok, tömegnövelésnél meg úgy heti 5x.


Most gondold el:

gyrost amit megveszel, ki tudja, milyen összetételű húsból, miylen fűszerek felhasználásával készül.

Aztán jön a sültkrumpli, hadd ne magyarázzam, miért nem okés

2011. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Dobozból jön: műkaja

Fáról, földről, mezőről stb. jön: igazi

Amihez erőteljesen kell emberi "segítség", hogy előállítsd: műkaja

Amit nem tudnál egyszerűen megcsinálni otthon: műkaja

2011. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Első: Ha már annyira testépítő vagy akkor tudhatnád hogy egy normális csalónap nem azt jelenti hogy minden "szemetet"(ahogy itt egyesek fogalmazzák) megeszel. Hanem azt hogy növelni kell a cht ,de minőségi cht!(Zabpehely,rizs stb...


Amúgy a diétát és az egészséges táplálkozást ne keverkül össze. Az egészséges táplálkozásba nem fél bele a műkaja,mivel erről szól!

A diétába belefér a műkaja,akár a gyrostál is ha azzal nem lépjük túl a napi kalóriakeretet!

2011. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Milyen összetételű egy élő állat húsa?Milyen összetételű egy termesztett krumpli?A zacskóslevesben szárított zöldségek vannak! Milyen műételekről beszélnek sokan? Pont olyanok akik kémiából totál analfabéták?

Élelmiszervegyész

2011. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

ma 11:49


Egy vicc vagy, a csaló nap azt jelenti szálkásításnál, hogy van egy étkezés, amiben azt eszel, amit akarsz. Én 2,5 éve minden nap csirkemellen, rizsen, zabon és fehérjeporon élek, egyszerűen nem lehetne megcsinálni, hogyha diétánál nem vinnék bele heti 1 csaló étkezést.

De persze te biztos jobban tudod nálam:)

2011. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

"Amihez erőteljesen kell emberi "segítség", hogy előállítsd: műkaja"


Enél nagyobb marhaságot nem írhattál volna. Minden étel előállításához emberi munkaerő kell!A téli savanyúság befőtt lekvár paradicsom eltevéshez is!

Élelmiszervegyész

2011. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Kedves Élelmiszervegyész, akkor rosszul fogalmaztam, elnézést a félreérthetőségért. A puffasztott, porosított, bizarra színezett gyári termékekre gondoltam elsősorban, nem a házilag főzöttekre.
2011. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

A Knorr levesnél is olvastam, hogy valódi szárított zöldségek vannak benne, káros anyagok és tartósító nélkül. persze nem minden nap ezen akarok élni, de ha nincs időm főzni, akkor sztem belefér.

Tehát inkább a mekis kaja számít vacaknak? Mert abban a "húsban" tényleg nem tudjuk, hogy mi van..

2011. okt. 3. 12:10
 9/30 anonim ***** válasza:

Fogyókúrás szempontból tökmindegy, hogy műkaját eszel vagy sem. A lényeg, hogy keveset egyél.


Ilyen éles határvonalat meg felesleges állítani, hogy műkaja meg nem műkaja. Számomra például a zöldségesnél meg a hipermarketben lévő zöldségek is műkajának számítanak, ugyanis pontosan tudom, hogy természetes körülmények között soha nem nőnének meg olyan nagyra, olyan egyformára, olyan fényesre és olyan íztelenre a zöldségek, gyümölcsök. Nem műkaja az, ami anyukám kertjében terem, és megszenvedek a pucolásával, mert a répa vékony és görbe, de az íze isteni. És tudom, hogy gyomirtószer helyett nyári hajnalokon sok órát kapáltam, vagy hogy a krumpliról egyesével szedegettem le a krumplibogarat.


Viszont aki nem ismeri az ilyen kajákat, az szívbaj nélkül megeszi a nagyüzemit, és azt fogja természetesnek tartani.


Egyébként minden tasaskos ételre rá van írva, miből készült. Sajnos valamennyire mindet kezelik különféle szerekkel, de rajtad áll, hogy odafigyelsz-e, hogy olyat válassz, ami minél kevesebbet tartalmaz. Mondjuk az alapokat jobb, ha elhagyod, azok elég sok mindent tartalmaznak feleslegesen. Egy bolognai alap kiváltása: paradicsom, oregano, bazsalikom, fokhagyma, só, bors. Ami a tasakban pluszként megjelenik, az felesleges. Olvasd el egyszer, mi minden van benne. Ha nem alappal dolgozol, azt mind megspórolod (és nem utolsósorban pénzt is, mivel egy pár adag fűszer nincs 200-300 Ft.)

2011. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

A műkaját nem fogyókúrás vagy nem fogyókúrás szempontból kell nézni, hanem egészségileg. Pont hétvégén döbbentem meg, hogy egy húsleveskockában (+víz) milyen kevés kalória van, 34, én azt hittem, több száz. De ettől még nem lesz alkalmas gyakori fogyasztásra.

Mindent kerülni kell, ami ilyen, porokat, kockákat, alapokat, leveseket - ezek a műkaják.

A meki és a gyros - ezek gyorskaják. Ezeket is kerülni kell.

Ha fogyni szeretnél, tudnod kell, hogy ezekben rengeteg a kalória és kevés a hasznos tápanyag.

A mekis krumplit (és a fagyasztottan kaphatók nagy részét) cukrozzák! Nem elég az olaj, jön még a cukor, pedig nem is gondolnál rá. Állítólag attól lesz ropogós...

A gyroshúst nem minőségi húsból csinálják, hanem zsírosból, és még az olaj is csöpög belőle. Az öntet ki tudja, miből van, hiába teszik salátára.

Egy gyros tálba senki nem hal bele, még a fogyókúrázó sem, de rendszeresen nem lehet enni, főleg nem krumplival.

Az elősütött rántott húsok, sajttal töltött stb. dolgoknak csak meg kell nézni az összetételét, és dobsz egy hátast. A "házi" rántott húshoz 5 dolog kell: hús, só, liszt, tojás, prézli, olja, a fagyasztottnak az összetételét 5-6 sorban találod meg, és szinte mindig van benne cukor. A "színtiszta pulykamell" szelet összetétele pedig úgy kezdődik, hogy 60% pulyka...

Ha fogyókúrázol, semmiben nem lehetsz biztos, egy normál adag menzai ebédben olyan 1300-1500 kalória van, 300 a levesben, 1000-1300 a másodikban, és nem is gondolnád.


De attól, hogy házi kosztot eszel, természetes alapanyagokból, még nem biztos, hogy ez egészséges lesz (elég bele egy kis fehér liszt vagy egy kis zsír, esetleg tészta), az meg végképp nem, hogy fogyókúrás.

2011. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!