Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánusként hogy juttatha...

Vegetáriánusként hogy juttathatnék sok fehérjét a szervezetembe, ha fogyózom?

Figyelt kérdés
A szója meg az ilyenek, amikkel eddig pótoltam, eléggé hizlalnak, szóval a diétám kezdete óta hanyagolom őket, így viszont kevés fehérjét kap a kicsike :-D Tudna valaki segíteni (Sima vegetáriánus vagyok, tejtermékeket, tojást eszem, csak húst nem)
2011. okt. 3. 23:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A tojásos linket olvasd tovább. Az összes zsír a sárgájában van és annak naggya telített.Meg is van a válasz miért kell csak fehérjét enni.
2011. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Továbbolvastam:

A tojás 6 g-nyi zsírtartalma a sárgájában van, melynek csak egyharmada telített, kétharmada telítetlen zsírsavakból áll, mely arány táplálkozásélettani szempontból optimálisnak mondható.


1 tojásban 70 kalória van, nem értem, miért kell nyafogni.

2011. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hát én azért válogatnék. Sem a szója, sem a tejsavó, sem a fehérjekészítmény nem tűnik fogyasztásra alkalmas cuccnak, én meg nem eszem szemetet, engedelmeddel. És szerintem a kérdező sem azért vega, hogy mindenféle sz*rral elrontsa azt, amit egyébként egészségesnek gondol.


Elhiszem neked, hogy nincs hízlaló étel, de ha a fehérjét az ember szénhidráttal pótolja, az sajnos hízlal. De ne foglalkozz vele, nem a te problémád, hanem az enyém meg a kérdezőé.

2011. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

milyen balfa.sz pótolná a fehérjét szénhidráttal? nevetséges, ilyen nem létezik :) nem a Harry Potterben vagyunk, vagy valami alkimista történetben, hogy egyik makronutrienst egy másikkal "pótolunk".


fehérje készítmények meg egyszerű, tiszta tápanyagok. fogalmam sincs mit lehet nyafogni ezekkel kapcsolatban. szója eredetű fehérjéhez leírtam, hogy nem emberi táplálék, lehetnek elvileg problémák vele. több millió ember fehérjeigényét szója elégíti ki, de ettől még nem kell csatlakozni. tejsavó fehérjével, tojáspor fehérjével, marhahús fehérjével (ilyen eredetű fehérje táplálékkiegészítők vannak még) nem vágom mi baja lehet bárkinek is. elvileg a tesjavóból marad tejcukor, ezzel magam is vigyázok. de ez csak egy kisebbséget érint.

2011. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Sajtot is ehetsz, ha a túrót megeszed!

Csak vigyázz, mert a legtöbb sajtban sok telített zsír van, de ehetsz Cottage Cheese-t(olyan szemcsés,mint a túró), light sajtokat, esetleg Edami-t, de abban is sok zsír van, de abban legalább a fehérjetartalom meghaladja a zsírtartalmat és nem fordítva...


A tofu mióta hízlal, meg az étkezési szójabab?

(az lehet, hogy az utóbbiban sok kcal van, de nem hízlal... de e tudod, hogy melyik kaja után mit tapasztaltál..)

2011. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 greeen ***** válasza:
Tojássárgája ide oda,azt ha lehet nem szabad túlzásba vinni.Sokat olvastam anno róla,És igen nemcsak hogy a fehérje közel 50% a abban található de annak a biológiai értéke is magasabb!De mégis tudományos kutatások azt igazolják,hogy napi kettő max ,mármint sárgájából,és a fehérje nyilván lehet több is!Miért,mert érdekes módon ha valaki minden nap eszik 2 tojássárgáját,nemhogy nem növekszik a koleszterinszint,hanem egyfajta koleszterinstabilizáló hatást is gyakorol a szervezetre!De efeletti magasabb tojássárgája fogyasztás viszont már nem szerencsés a koleszterin növekedés miatt!Tehát 2 tojássárgája mehet simán,és koleszterint sem érint!
2011. okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

tojás, túró, sovány sajtok, borsó, bab, lencse, gomba, szója(tej), de tényleg azért egyél húst is kell a szervezetednek minden táplálék, hülyeség hanyagolni egyiket is

mindent mértékkel és nem lesz gond

2011. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

kedves 14:09


Azért, mert ez a kalória számolgatás egy eszeveszett baromság. az a lényeg hogy mit eszel és a szervezeted hogyan tudja hasznosítani.Mindenki csak a kilókkal meg a kalóriákkal foglalkozik. Az hogy mi egészséges meg hogy hosszútávon mi eredményes az tabu...

2011. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
azért számolja az intelligens ember az energiát és a tápanyagmennyiséget, hogy hosszú távon egészséges legyen :D
2011. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves 22.55!


Szerintem pont az egészségről beszélgetünk. Ennek ellenére a kalóriákat sem szabad elhanyagolni, mert az egészséges ételektől is el lehet hízni, ha többet eszel belőle (mert mondjuk többel laksz jól), mint amennyit a szervezeted igényel.

2011. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!