Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánusként hogy juttatha...

Vegetáriánusként hogy juttathatnék sok fehérjét a szervezetembe, ha fogyózom?

Figyelt kérdés
A szója meg az ilyenek, amikkel eddig pótoltam, eléggé hizlalnak, szóval a diétám kezdete óta hanyagolom őket, így viszont kevés fehérjét kap a kicsike :-D Tudna valaki segíteni (Sima vegetáriánus vagyok, tejtermékeket, tojást eszem, csak húst nem)
2011. okt. 3. 23:00
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
14%

Ne legyél vegetáriánus aki kitalálta az egy hülye, aki csinálja az meg a másik hülye bizonyított tény hogy nem leszel tőle egészséges.


És azt ne mond hogy azért nem eszel húst mert akkor leölik az állatot... akkor legyél vegán.. most ha húst nem eszel,de minden más állati eredetű terméket igen ... hát elég furcsa...


amúgy meg hogy a kérdésre is válaszoljak fehérje turmix ha már úgyis iszol tejet.

2011. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%

A tojásfehérje meg a soványtúró ami belefér diétába.

Van ahol lehet kapni tojásfehérje rudat vagy tojás fehérje lét.

Én sem értem ezt a vega dolgot, mint ahogy a fogyókúrát sem amigor az emberek pár hétig törődnek azzal hogy mit esznek, de te tudod.

2011. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
A szója rákkeltő,és a hús nélküli étkezés is. Több ismerősöm is 40 éves koruk körül halt meg rákban,akik mind vegetáriánusok voltak. Egy ostoba divat miatt miért kockáztatod az egészséged? De a te dolgod,hogy egészséges akarsz-e lenni vagy sem.
2011. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
sovány túró, fehérjeturmix
2011. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%
Úgy, hogy fel adod ezt a baromságot, és elkezdesz egészségesen/kiegyensúlyozottan táplálkozni.
2011. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 greeen ***** válasza:
73%

ajánlom akkor a borsófehérjét ha már ennyire elvetemült vagy:) amúgy szenzációs termék de nem olcsó viszont rendkívül hatékony!


[link]


és itt olvass róla kicsit


[link]

2011. okt. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%
Főzöl egy bogrács pörköltet,és ráfogod,hogy répafőzelék.
2011. okt. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%

mivel a szója nem hizlal, és egyéb étel sem.. ezért eheted.

mondjuk nem emberi táplálék. egyél túrót tojást, de inkább húst is.

vagy tejsavó fehérjét!

2011. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vega, de pont azt hallottam, hogy aki eszik húst, annál gyakoribb a rák, de ezek szerint nem ezen múlik. Valahogy sejtettem.


A tojásfehérje-baromságot nem értem, a tojás 7 g-nyi fehérjetartalmának egy kicsit több mint a fele a tojásfehérjében, míg 44%-a tojássárgájában található.

Forrás: [link]

A vicces az, hogy arányaiban a sárgájában még több is a fehérje, ugyanis a sárgája a tojás 1/3-a a sárgája (ebben van a 44%), a 2/3-a a fehérje (ebben van az 56%), vagyis arányosan ugyanannyi fehérjére csak 28% fehérjetartalom jut, szemben a sárgájában található 44% fehérjetartalommal.

Hát így dobáljátok ki a fele tojást.


Kérdező, sajnos nagyon nehéz helyzetben vagy. Én egészségügyi okokból nem ehetek túl sok húst, anélkül pedig nagyon nehéz lefogyni. Csak zöldséggel nem lehet jóllakni, ha szénhidráttal pótolod a hiányzó mennyiséget, nem fogsz, de akár hízol is. Az ideális az lenne, ha jóllakhatnék az alacsony kalóriatartalmú csirkével minden nap, de nem tehetem. (Szóját, tofut meg nem vagyok hajlandó enni, mondjuk írod, hogy hízlal is, akkor megnyugodtam, ezt nem tudtam.)

Szóval tapasztalatból mondom, hogy eléggé reménytelen hús, ráadásul sok hús nélkül lefogyni.

2011. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

mint írtam, hizlaló étel nincs, szójával egyéb problémák lehetnek, de ezek nem egyértelműen bizonyítottak. marad a tejsavó és egyéb fehérjekészítmények nektek.

vagy a szója, mert éhezéskor az ember nem válogat..

2011. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!