Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zöldségek helyettesíthetők...

A zöldségek helyettesíthetők valamivel? Okozhat valami gondot, ha egyáltalán nem tudom megenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Talán picit furcsa a kérdés, de az a helyzet, hogy egyszerűen nem bírok megenni semmiféle zöldséget, se nyersen, se pároltan, talán csak főzelékben, mert iszonyúan felfújódok tőle, görcsöl a hasam, és hasmenésem is lesz. Néha egy fél paradicsomot meg tudok enni, de annál több már problémát okoz.Ilyenkor egész nap nincs étvágyam, szóval inkább nem erőltetem. Egyébként már nincs túlsúlyom, volt 3 kg, de lement zöldség nélkül is. Gyümölcsöt eszek, meg rendes főtt ételeket,levest, főzeléket, húsokat, sajtot, tojást, tejet, joghurtot, rozskenyeret, rizst, túrót, szóval szinte mindent, csak zöldséget nem. És tényeg nem arról van szó, hogy nem szeretem. Kérdésem az lenne, hogy lehet-e ebből valami gond, már mit komolyabb vitaminhiány, ilyesmi? Szerintem nem, de érdekelne, mi a véleménye másoknak! Köszönöm! :)


2011. okt. 5. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A gond abból lehet, ami azt okozza, hogy semmilyen zöldséget nem tudsz megenni. Tessék elmenni gasztroenterológiára, mielőtt nagyobb baj nem lesz, és nem a vitaminhiányra gondolok. Ez kiskorod óta így van, vagy nemrég alakult ki?
2011. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Voltam már, van is egyfajta gyulladásos bélbetegségem, de ezzel együtt lehet élni szépen, gyógyszer kell, meg ki kellett tapasztalnom, mit nem ehetek meg. De a zöldséget jól bírtam eddig, néhány hónapja érzem csak a változást. Egyébként sokkal jobban vagyok, mint régen, és a kontrollvizsgálatok is ezt bizonyítják. Azért kérdeztem csak a vitaminhiányos dolgot, és nem kezdtem különöseben aggódni. Meg tudod, mindig azt mondják, a zöldség az egészséges táplálkozás alapja... Nekem meg így marad köretnek a rizs, krumpli vagy kenyér, amit egészségtelennek tartanak :(


21/L

2011. okt. 5. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:

senki nem tartja egészségtelennek a rizst, krumplit és a teljes kiőrlésű kenyeret. ami igen, az pedig nem ember..


helyettesíteni nem tudod sajnos a zöldségeket, de célirányos táplálékkiegészítéssel elég jól javíthatsz a dolgon. vannak jobb minőségű de lényegesen drágább vitaminok, amik nem tisztán a vitamint, de növényi összetevőket is tartalmaz, hosszú távra számodra is ki lehet alakítani kiegyensúlyozott táplálkozási rendszert. nyilván pont a zöldség részével macerásabb, mint másoknak.

2011. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Utánanézek, milyen táplálékkiegészítők vannak, mert elég gyenge amúgy is az immunrendszerem, és minden vacak ledönt a lábamról. Pedig sportolok is, mondjuk csak a saját szórakoztatásomra. :)Esetleg tudsz ajánlani vmi konkrétat?
2011. okt. 5. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:

én c-vitamint eszem, szájtekeset. az elég nagy dózisú, és még meg is tudom fizetni egyetem mellett.

porcerősítő neked szerintem nem kell.. viszont talán c-vitamin helyett is multivitamint, hiszen te úgy általánosan zöldséghiányos vagy.

fehérjét nem írok, ha zöldséget nem eszel, húst már csak fogyasztasz eleget.

2011. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sem a rizs, sem a krumpli nem egészségtelen, ha normálisan fogyasztják. (Ha minden este a Mekiben tolsz sült krumplit, az egészségtelen. Az otthoni köret nem az...) A zöldség tényleg jobb lenne, de ha nem tudod megenni, nincs sok választásod, marad a krumpli. A vitaminokat gyümölccsel tudod pótolni, ha eleget eszel. A művitaminok nem szívódnak fel jól.

Első

2011. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!